Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /homepages/5/d638792562/htdocs/app638792564/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 4556
Против Ѓулен | Turkey Purge
Warning: A non-numeric value encountered in /homepages/5/d638792562/htdocs/app638792564/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5837
Ердогановите шпиони-имами наидоа на остри критики и во Романија: извештај

Ердогановите шпиони-имами наидоа на остри критики и во Романија: извештај

Докажано е дека и во Романија турските имами ги шпионирале сите активности против турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган и детално ги известувале турските власти. „Аташето за верски работи при Турската амбасада во Букурешт, Осман Килич, на 27 семптември, минатата...