The Human Rights Association (İHD) has called on the Turkish government to release a total of 1564 inmates with fatal diseases in the face of COVID-19 outbreak in the country.

The İHD released a detailed list of these prisoners who are at risk of contracting the the virus as they are held in unhygienic conditions in locations across the country operated by the country’s security forces.

Turkey had 15,679 confirmed cases of coronavirus as of Wednesday, with an increase of 2,148 in the last 24 hours, the health minister said, while the death toll grew by 63 to 277.

Turkish government is reportedly preparing a judicial reform package, which includes the release of thousands of prisoners to stem Covid-19. The reform package, however, isn’t expected to include political prisoners who are being held in pre-trial detention over so-called “terror” links. In other words, thousands of purge-victims are exempted

Turkey has a total of 384 prisons.

SIRA NO MAHPUS ADI SOYADI BULUNDUĞU HAPİSHANE YAŞADIĞI SAĞLIK SORUNLARI VE TEDAVİLERİ ÖNÜNDEKİ ENGELLER
1 A. RAHMAN FİLİZER Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Alerjik astım (rinit), midede yara, helio bakteri, kronik gastrit, ülser, düşük tansiyon, böbrek iltihabı ve kumu rahatsızlıkları var. Hemoroid ameliyatı olmuş.
2 ABDURRAHMAN FİDAN İzmir-Aliağa/Şakran 4 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Epilepsi ve bel fıtığı hastasıdır. Karaciğerinde mermi çekirdeği bulunmaktadır. Tüm yemeklere karşı alerjik durumu var.
3 ABDUL CELİL KARAŞ Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi %80 şizofren hastasıdır. Hiçbir zorunlu ve diğer ihtiyaçlarını tek başına karşılayamamaktadır.
4 ABDULKADİR AKSOY Sincan T Tipi Kapalı Hapishanesi 67 yaşında. Felçli ve %64 engelli raporu vardır. Kronik hipertansiyon hastalığı bulunmakta olup raporu mevcuttur. Günlük ihtiyaçları ve özbakımı için başkasının yardımına ihtiyacı vardır bu husus da rapor ile sabittir.
5 ABDULKADİR DENLİ Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi 70 yaşında, kalbinden 2 defa ameliyat olmuş ve mesanesinde kist bulunmaktadır. Sağlık durumu kötü, ilerleyen yaşı ve daha önce geçirdiği ameliyatlar nedeniyle cezaevinde kalması riskli.
6 ABDULKADİR FIRAT Tekirdağ 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi %90 Felçli, yürüyemiyor ve konuşamıyor. ATK cezaevinde kalamaz raporu vermiştir.
7 ABDULKADİR GÜNSEL Antalya/Kepez E Tipi Kapalı Hapishanesi Tüm vücut fonksiyonlarında %92 kaybı var ve tekerlekli sandalyeye bağımlı yaşıyor. İhtiyaçlarını kendi başına karşılayamıyor.
8 ABDULKAHAR AKSOY İzmir-Ödemiş T Tipi Kapalı Hapishanesi Diyabet, Yüksek Tansiyon, Koah, Bel Fıtığı, Mide Bağırsak Hastalığı, Baş Dönmesi, Boyun Ağrısı, Böbrek Rahatsızlığı
9 ABDULLAH ATEŞ İzmir-Aliağa/Şakran Kapalı Hapishanesi Akciğerde çürüme ve iltihaplanma var. Ayrıca kronik astım hastasıdır.
10 ABDULLAH BATI İzmir-Aliağa/Şakran T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası. Ameliyatla 4 kalp damarı değiştirilmiştir.
11 ABDULLAH GÜR İzmir-Aliağa/Şakran 4 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Vücudunun büyük bölümü yanmış durumda.
12 ABDULLAH İÇLİ İst./Ümraniye T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası, üç kez kalp krizi geçirmiştir. 2016’da kalp ameliyatı oldu.
13 ABDULLAH KALAY Kocaeli/Kandıra 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Wernice Korsakoff hastası. İki kez anjiyo olmuş. Kalbi %30 çalışıyor.
14 ABDULLAH OK Karabük T Tipi Hapishanesi.  % 58 engelli raporu bulunmaktadır. Kalp kapağı değişmiş olup romatizma hastasıdır.
15 ABDULLAH ONGULU Afyon 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik astım, bronşit hastası. Koah hastası. Orta kulak iltihabından kaynaklı iki kulakta işitme kaybı var, işitme cihazı kullanıyor. Vertigo hastası. İki gözde glokom ve ileri görme kaybı (bir gözünde %60 hasar var) Bir ayağı %90 engelli. Boyun ve bel fıtığı var. Reflü hastası ve ayrıca prostat rahatsızlığı da var.
16 ABDULLAH TEKİN Şanlıurfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Şizofren
17 ABDULLAH TURAN İstanbul/Metris R Tipi Hapishanesi Boyundan itibaren tüm vücut felçli, yatağa bağımlı. (ATK cezaevinde kalamaz raporlu)
18 ABDULLAH YALÇIN Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Sağ ayak 13 kez ameliyat edilmiş, omuriliğinde platin var, ayağında kemik erimesi ve iltihaplanma var, yürüyemiyor, tuvalet ve banyo ihtiyaçlarını yardımla giderebiliyor.
19 ABDULLAH ZORASLAN Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Bir böbreği yok, ince bağırsağın bir kısmı alınmış. Akciğerde 2 metal parça var. Ek besin olarak mama türü besin takviyesi alıyor.
20 ABDULVAHAP EKMEN Manisa T Tipi Kapalı Hapishanesi  Şizofren. %45 engelli raporu var.
21 ABDULVAHAP İLKATMIŞ İstanbul/Kartal H Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp ve astım hastası. İhtiyaçlarını karşılamakta zorlanıyor.
22 ABDULVAHAP KAVAK Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası. Bel, boyun ve kasık fıtığı var. Gastrit, ülser ve aktif kolit hastasıdır. Boğazda nodül, aktif kolit, bel fıtığı ve sağ ayakta sürekli ağrı var. Ayrıca reflü rahatsızlığı da bulunmakta.
23 ABDURRAHİM ÖZBEY Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Şizofren.
24 ABDURRAHMAN DİNÇ Elazığ T Tipi Kapalı Hapishanesi Şizofren.
25 ABDURRAHMAN KILIÇ Elbistan E Tipi cezaevinden tedavi için Elazığ T Tipine gitmiş, oradan İstanbul’a sevk edileceği bilgisi var. Kan kanseri
26 ABDURRAHMAN YILDIRIM İzmir 3 nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kafasında bulunan şarapnel parçasından kaynaklı sürekli ağrı çekmekte ve yüzünde de kısmi felç var.
27 ABDÜLAZİZ ÖZDEMİR Mersin/Tarsus 3 Nolu T Tipi Kapalı hapishanesi Prostat kanseri. Böbrekte kist ve kronik iltihaplanma var. Disk kayması ve ayrıca omurgada kronik ağrılar oluşmakta.
28 ABDÜLCABBAR KAYA Çankırı E Tipi Kapalı Hapishanesi  23 yaşında açık kalp ameliyatı olmuş ve halen kalp rahatsızlığı bulunmaktadır. Ayrıca yüksek şeker hastası ve hipertansiyon hastalığı bulunmaktadır. Bu rahatsızlıklar ile ilgii ilaçlar kullanmakta ve raporları da vardır.
29 ABDÜLHAKİM EŞİYOK Osmaniye 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi 1994 yılından beri kafasına aldığı darp sonucunda 1.8 mm demir parçası var. Ayrıca mide ülseri hastasıdır.
30 ABDÜLHALİM KIRTAY İzmir 2 nolu Tipi Kapalı Hapishanesi 1948 doğumlu. Kasık fıtığı patlamış ancak tedavisi yapılmıyor.
31 ABDÜLKADİR AKSU İzmir-Buca/Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Prostat kanseri. Yüksek tansiyon hastası. Kalp rahatsızlığı var ve anjiyo olmuştur.
32 ADEM AMAÇ Afyon 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi 2007’den buy ana cezaevinde. Bağırsak bölgesinde yaralanmadan kaynaklı karın içi organlarda ve karın duvarında kas yapısını tamamen ortadan kaldıran parçalanma oluşmuş. Tedavi amaçlı kolostomis daha sonra ucuca anastomoz karın duvarına protestik yama konulması (kas yapısı yerine) ve gelişen enfeksiyon ve abseden dolayı 12 kez ameliyat geçirmiş, ancak tedavisi tamamlanmış değildir. Şu anda karın duvarında zayıflık, hassasiyet ve şişlik şikayetleri devam etmektedir. Bu durum hareketlerini sınırlandırmaktadır. 2010-2011 yılları arasında Adana’da geçirdiği ameliyat sırasında karın bölgesine iki adet delik açılmıştır. Uzun yıllardır bu delikten sürekli iltihap aktığı için yaraları kapanmamaktadır.
33 ADEM KARAASLAN Kütahya Kapalı Hapishanesi 65 yaşında. Kronik rahatsızlıkları bulunmaktadır. Kalp, prostat ve tansiyon hastalığı bulunmaktadır.
34 ADİL GÜL Van Hapishanesi Şizofren.
35 ADİL KIPÇAK Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Şizofren.
36 ADNAN ÖZTEL Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Behçet hastasıdır. Bir gözünde görme yetisi yok, diğer gözü de % 50 görüyor. Tedavi olmazsa iki gözünü de kaybedecek. Kalp hastalığı ve damar tıkanıklığı var.
37 ADNAN YALÇIN Gaziantep L Tipi Kapalı Hapishanesi Kolon kanseri. Bel fıtığı var. Hepatit-B hastası.
38 AHMET ARAS Malatya E Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp yetmezliği sonucu kısmi felç geçirmiş. Ayrıca yüksek tansiyon hastasıdır.
39 AHMET ÇELİK İzmir/Menemen R Tipi Hapishanesi Beyin küçülmesi nedeniyle denge bozukluğu, yürüme zorluğu yaşıyor. Vücutta titreme oluyor. ATK hapiste kalabilir raporu vermiştir.
40 AHMET KANDIRMA Osmaniye 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi 27 temmuz 2016 yılından beri tutuklu. Kendisi kalp hastası. Kalp kapağı ve aort ana damarı değişti. Kalbi %40 çalışıyor. Sağlık durumundan dolayı cezaevinde kalması riskli iken doktora gösterilmiyor ama doktor görmüş gibi imzalıyor. Son doktora gidişinde kelepçeli olarak eko yapılmış .
41 AHMET KARAKUŞ Manisa T Tipi Kapalı Hapishanesi Testis kanseri. 2019 yılında ameliyat olmuş. Ameliyattan sonra rutin kontrolleri dahi yapılmamış. 39 Yaşında
42 AHMET KARATEKİN Bursa/Nilüfer Balat H Tipi Kapalı Hapishanesi Kemoterapi almış olup sürekli kontrol kan degerleri tomografi ile takip ediliyor. Bağışıklığını kendi çabasıyla koruyor. Kansızlığı var ve takibi zor. Bel ve boyun fıtığı hastalıkları da bulunmaktadır.
43 AHMET KOLAKAN Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Kalp damar mitralprolopsus, kalp kapakçığı sorunu, troid sorunu, bel ve boyun fıtığı var.
44 AHMET KUŞDEMİR İzmir/Menemen R Tipi Hapishanesi Alerjik astım hastalığı bulunmaktadır.
45 AHMET POLAT ÖNEL Kocaeli 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik diyabet, kalp ritim bozukluğu, hipertansiyon, cilt kanseri ve yaygın anksiyete bozukluğu hastası olduğu biliniyor. Fotokemoterapi tedavisine başlaması gerekirken cezaevi personelinin ilgili evrakı kaybettiği gerekçesiyle başlatılmamıştır.
46 AHMET SELÇUK VAROL Silivri 6 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi 15 yıldır ileri derece diyabet hastalığı bulunmaktadır. Günde 4 kez insülin iğnesi kullanması gerekmektedir.
47 AHMET SERDAR İNAN Osmaniye Kapalı Hapishanesi Kalp hastası
48 AHMET SERİN Samsun T Tipi Kapalı Hapishanesi 2012 yılında APLASTIK ANEMI teşhisi konuldu. 2014 yılında, anemi nedeniyle incelemeler yapıldı. 2018 Ayından beri sağlık problemleri nedeniyle Edirne’den Amasya’ya, Amasya’dan Samsun’a nakil edilmiştir. Bu süreçte vücudu kan üretemediği için 15 üniteden fazla kan verildi. Samsun da biyopsi yapılırken ilikten örnek alınmak istenmiş fakat hastalık ilerlediği için ilikten örnek alınamamış kemikten kesi alınmıştır.
49 AHMET SILIK İzmir/Menemen R Tipi Kapalı Hapishanesi 75 Yaşındadır. Kısmi felç geçirmiş, konuşması tutulmuş ve sağ tarafı tutmaz hale gelmiştir. Bacağını sürükleyerek, duvarlara tutunarak yürüyebiliyor. Bu nedenle unutkanlık, sinirlilik, dengesizlik hali oluşmuştur. Ayrıca yüksek tansiyon, prostat hastalığı (idrar kaçırma) var. Beynine giden 3 damarının tıkalığı olduğu bilgisi var. Ailesini tanıyamaz duruma gelmiştir. ATK raporu var.
50 AKAR İKBAL Osmaniye 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Ateşli silahla yaralanma sonucu kollarında kurşun var, tedavi edilmiyor. Sol kolunu kullanamıyor. Ayrıca ürolojik rahatsızlıkları var.
51 ALAATTİN ÖĞET Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Ağır şizofren. Kendisine ve diğer mahpuslara zarar verebilecek düzeyde.
52 ALAETTİN GÖKHAN Balıkesir/Kepsut L Tipi Kapalı Hapishanesi Şeker komasına girmiş, kalp kapakçığı arızalı. Tansiyon, prostat ve piskolojik rahatsızlıkları var.
53 ALAETTİN KAYA  Ankara/Sincan 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi 70 yaşında. İleri derece diyabet, %51 böbrek yetmezliği, hipertansiyon, kalpte ritim bozukluğu, prostat, ileri derece işitme kaybı hastalıkları bulunmaktadır. Ayırca ileri derece kulak çınlama rahatsızlığı yaşamaktadır.
54 ALİ ATA İstanbul/Silivri 9 Nolu Hapishanesi İleri derece kronik astim hastalığı bulunmaktadır. Cezaevinde her gün düzenli olarak verilen ilaçlarla nefes alabiliyor. İlacının olmadığı durumlarda ciddi nefes darlığı yaşıyor. Hastalığıyla ilgili tüm belgeler savcılık dosyasında da mevcuttur. Hastalığı genetik olarak tüm ailesinde mevcuttur.
55 ALİ ÇABUK Kocaeli/Kandıra 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi 1995’ten beri kafasında şarapnel parçası var. Sinirlere çok yakın olduğu için ameliyat edilmiyor. Ayakta duramıyor ve sürekli baş dönmesi var.
56 ALİ GÖRGÜLÜ Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp rahatsızlığı var; defalarca ameliyat oldu.
57 ALİ KARACA İzmir/Aliağa Şakran Kapalı Hapishanesi 22.05.2018’de karın ağrısı ile acil hastaneye sevk edilmiş, kan tahlilinde 0-1 aralığında olması gereken PCT değeri 184 çıkmıştır. Aşırı enfeksiyon ya da kan zehirlenmesi olan bu değer için tedavi ihmal edilmiş 2 buçuk ay gibi bir zaman sonra doktora gönderilmiştir. Cezaevi doktoru ishal vb. tespitlerle ilaç vermiş hastalık tam olarak tespit edilememiştir. Geç kalınan tedavi sonucu boğaz, kulak, mide, sırt, eklem yerleri ve testislerde şiddetli ağrılar görülmüştür. 12 Kasım’da Çigli Araştırma Hastanesinde testiste kist tespit etmiş ve kötü huylu olduğu testisti kapladığı için sağ testisti komple alınıp hemen kemoterapiye başlanacağını söylemiştir. Ancak ameliyat olmamıştır. Ayrıca karaciger ve karın zarinda da bir kitle gözlemlenmistir. Ameliyat sonrası cezaevindeki hijyen ve bakım koşullarından, kemoterapi tedavisinin başlayacağindan durum vahimleşmiştir.
58 ALİ KEMAL SEYHAN İstanbul/Silivri 7 Nolu Kapalı Hapishanesi 1969 doğumlu olup, 2104 yılında açık kalp ameliyatı olarak 5 damarı değişmiştir. Bu rahatsızlığının yanı sıra 2000 yılında tüberküloz geçirmiş,bronşit hastasıdır. Kronik rahatsızlıkları mevcuttur.
59 ALİ KURBAN İzmir-Aliağa/ Şakran 3 Nolu T Tipi Hapishanesi Kronik böbrek hastası, diyaliz hastası. Ayrıca astım, bronşit, ülser, hemoroid, yüksek tansiyon hastası. Bacaklarda ağrı ve uyuşma var
60 ALİ ÖZDEMİR Kırıkkale/Hacılar F Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik akciğer hastası (pnömonektomi); sol akciğerinin yarısı alınmıştır. Ayrıca böbreklerinde kist bulunmaktadır.
61 ALİ ŞİMŞEK Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Sağ bacağındaki varisin ilerlemiş. İşkenceden dolayı kaburgalarında ezilme var. Bel fıtığı nedeniyle yürüyemiyor.
62 AMBER KÜRTGÖZÜ BAKIRAY Balıkesir/Bandırma T Tipi Kapalı Hapishanesi Kanser teşhisi konularak ameliyat edilmiştir.
63 ARİF ÇELİK Çanakkale E Tipi Kapalı Hapishanesi Mahpus 45-50 yaşlarında. Kangren olmuş ve iki bacağının da kesilmesi için İzmir’e hastaneye sevk edilmiş.
64 ASLI KİŞİ Manisa E Tipi Kapalı Hapishanesi Kanser hastası
65 ASLIHAN GENCAY Kayseri/Bünyan Kadın Kapalı Hapishanesi Wernice Korsakof hastası. Boyun ve sırtta ağrıları var. Migren, kronik bronşit ve astım hastası. Bacaklarında dizden aşağıda sinir ölümü, göz sinirlerinde ölüm ve solgunluk oluşmuş. Ayrıca psikolojik sorunları var.
66 AVNİ UÇAR Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi 2011 yılında mesane kanseri tanısı konulmuş, 2012 yılında sol böbrekte lezyon saptanmıştır. 2016 yılında malignite nedeniyle sağ böbreği alınmış.
67 AYDIN ÇUBUKÇU Patnos L Tipi Kapalı Hapishanesi Siroz, Hepatit-B hastasıdır. Akciğer ameliyatı olmuş ve bir gözü görmemektedir. Hapishanede kalamaz raporu var.
68 AYDIN DEĞİRMENCİ Tokat T Tipi Kapalı Hapishanesi 1997’de kalın bağırsak kanseri olduğu için ameliyatla bağırsağından 12 cm alınmıştır. Kolostomi torbası taşıyor.
69 AYDIN ELVERDİ Diyarbakır E Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik böbrek yetmezliği (%91) nedeniyle böbrek nakli yapılacak. Ayrıca yüksek tansiyon ve astım rahatsızlıkları var.
70 AYDIN NAS Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Kapalı Tipi Hapishanesi % 95 görme engellidir. İhtiyaçlarını kendi başına karşılayamıyor.
71 AYFER AYÇİÇEK Kocaeli/Gebze M Tipi Kapalı Hapishanesi Şizofren.
72 AYGÜL KAPÇAK İzmir-Aliağa/Şakran Kadın Kapalı Hapishanesi Vücudunda şarapnel parçaları var. Ayrıca jinekolojik sorunları da var.
73 AYHAN KAVAK Urfa/Siverek T Tipi Kapalı Hapishanesi Ankilozan Spondilit (bel kemiğiyle kalça kemiği arasındaki eklemin iltihaplanmasını ifade eden, kronik romatizmal bir hastalık) tanısı var. Yüksek tansiyon, bel fıtığı, kemik erimesi, astım ve guatr rahatsızlıkları var.
74 AYNUR EPLİ İzmir-Aliağa/Şakran Kadın Kapalı Hapishanesi Prolaktinoma tanısı (hipofiz bezinde prolaktin salgılayan tümör) var. Tiroid, mide ve bağırsak şikâyetleri de var.
75 AYSU BAYKAL İst./Silivri 9 Nolu Kapalı Hapishanesi Böbrek nakli oldu.
76 AYSUN ŞAHİN Düzce T Tipi Kapalı Hapishanesi MS hastası. Eklem romatizması hastalığı var. Kalp ritim bozukluğu hastalığı var. Doğuştan eklem ve kalça çıkıklığı var, %48 engelli raporu vardır. Felç olma ihtimali çok yüksek. Cezaevinde hastalıkları ilerlemiş. Yeterli tedavi ve beslenme sıkıntıları var, ihtiyaçlarını arkadaşların yardımı ile görüyor.
77 AYTAÇ ABALI Gaziantep L Tipi Kapalı Hapishanesi Ağır Ms hastası, hastalıgının ilerlemesinden dolayı yürüyemeyecek duruma gelmiştir.
78 AZAT TAŞ Maraş/Türkoğlu 2 Nolu T Tipi Kapalı hapishanesi % 60 zihinsel engelli. Epilepsi hastasıdır.
79 AZİZ BAYIN İst./Maltepe 1 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi Şizofren. İlaç kullanmadığında kendisine ve çevresine zarar vermektedir.
80 AZİZ KAYA Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Kolon kanseri.
81 AZİZ SERTKAYA Malatya E Tipi Kapalı Hapishanesi Böbrek yetmezliği var. Şeker, tansiyon rahatsızlıkları var. Behçet hastasıdır.
82 BAHATTİN SALHAN Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Epilepsi Hastasıdır. Beyne aldığı darbe nedeniyle ameliyat olmuştur. Haftada 4-5 sefer nöbet geçiriyor, atakların kısa olanları 3-4 dakika sürerken, uzunları 10 dakikayı buluyor. Tekrar ameliyat olması gerekiyor ancak %95 riskli olduğu için kararı kendisine bırakmışlardır. Ayrıca bel-boyun fıtığı, romatizma ve nefes darlığı hastalıkları var.
83 BAKİ BAKIR Erzincan T Tipi Kapalı Hapishanesi 12 kez anjiyo olmuştur. Şeker, tansiyon, astım hastası. % 72 Engelli.
84 BARBAROS USTA İstanbul/Silivri 5 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi Epilepsi, narkolepsi (gündüz aşırı uyku), febrilkonvulziyonlar (ateşli kasılma nöbetleri) rahatsızlıkları var.
85 BARIŞ AKAY İzmir-Buca/Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Akciğerde lezyon var. Kalp sağ kapakçık bozukluğu var.
86 BARIŞ İNAN Kocaeli/Kandıra 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik akciğer rahatsızlığı var
87 BARKIN TİMTİK İst./Silivri 9 Nolu Kapalı Hapishanesi Yumurtalık kisti nedeniyle ameliyat oldu
88 BAYRAM ERDEM Malatya E Tipi Kapalı Hapishanesi Beyine giden 4 damarın 3’ü tıkalı durumdadır. Sürekli kan sulandırıcı ilaç kullanmakta, at nalı böbrek mevcuttur ve vücudu sürekli taş üretmekte, şeker ve kolestrol hastalıkları bulunmaktadır.
89 BAYRAM YARUK Kocaeli/Kandıra 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Gözleri görmüyor. Koah, bel fıtığı, astım hastalıkları ve psikolojik sorunları var.
90 BEKİR ŞİMŞEK Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Wernice Korsakoff Hastası. Bacağında mermi var. İnfazının hastanede tamamlanabileceğine dair raporu bulunmaktadır.
91 BEKİR TOKSÖZ İstanbul/Silivri 3 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi Diyalize giriyor. Kalp ve yüksek tansiyon hastasıdır.
92 BEKİR TOZKOPARAN Osmaniye 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi 70 yaşında, yaşa bağlı hastalıkları var. Tansiyon, şeker ve ayaklarında şişme var. 70 yaşında 5 yıldır cezaevinde 10 yıl daha var. Ayakları tutmuyor tekerlekli sandalye kullanıyor. Tuvalete koğuştakiler götürüyor ortası kırık sandalyeyle tuvalet ihtiyacı görüyor.
93 BEKİR YAZÇİÇEK Tekirdağ 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi İleri derecede böbrek hastası ve haftanın üç günü diyaliz makinasına giriyor. Günlük yaşamını devam ettirmekte zorlanıyor.
94 BESE ÖZER Gebze Kadın Kapalı Hapishanesi Rahim Kanseri
95 BEŞİR DEMİRAĞAÇ Kocaeli/Kandıra 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Böbreklerinde şarapnel parçaları var.
96 BETÜL AYGÜN Ödemiş M tipi Kapalı Hapishanesi Cezaevinde iken safra kesesi ameliyatı geçirmiş. Göğsünde kötü huylu kitle oluşmuş, kitle ameliyatla alınmış. Embriyo dondurma işleminden sonra kemoterapi alınacağı söylenmiş. Henüz kemoterapi tedavisi görmüyor.
97 BİLAL SEL İstanbul/Metris Rehabilitasyon Tipi Cezaevi İleri derecede parkinson hastasıdır. Yürüyemediği ve ihtiyaçlarını gideremedigi için Kırşehir’den Adli Tıp kararıyla Metris Rehabilitasyon tipi Cezaevine gönderildi tek başına kalıyor ve ihtiyaçlarını gideremiyor.
98 BİRADER ERDOĞAN Adana/Kürkçüler F Tipi Kapalı Hapishanesi 21 yaşında 2 defa anjiyo olmuş kalp hastası kalbe pil takılması lazım
99 BOZO YILMAZ Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi KOAH hastası
100 BURHAN BABAOĞLU Balıkesir/Kepsut L Tipi Kapalı Hapishanesi Omurgasındaki tümör teşhisi nedeniyle iki kez ameliyat oldu (Bir Daha Olacak). Göz hastalığı nedeniyle bir gözü gömüyor ve psikolojik rahatsızları var.
101 BÜLENT KOÇ İzmir-Buca/Kırıklar 1 Nolu Kapalı Hapishanesi Dudak Kanseri.
102 CAFER CENGİZ Şanlıurfa/Siverek T Tipi Kapalı Hapishanesi Kollarını kullanamıyor. Bel fıtığı, uyuşma, unutkanlık var. Ciltte ve yumurtalıklarda kanama olmaktadır.
103 CAHİT YAŞAR Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Bacağının biri kesik, protez kullanıyor. Ayrıca kol ve parmaklarını kullanamıyor.
104 CAN BERK ÇEKİRGE Bandırma 1 Nolu T Tipi Hapishanesi  İleri safhada dalak büyümesi var. Bundan kaynaklı her an sarılık olma riski bulunmaktadır. Kontrole götürüldüğünde safra kesesinde taş çıkmış ve bu da diğer hastalığını tetikliyor. Küçüklüğünden beri kronik astım ve bronşit hastasılığı bulunmaktadır.
105 CANAN UTANGAÇ Ankara Sincan Kadın Kapalı Hapishanesi Vücudunda 2. derecede yanıklar var. Beline ve bacağına kırıklar sebebiyle vidalar takılmış, enfeksiyon kapmaması gerekiyor. Koğuşta normal işlerini bile yapamıyor.
106 CANDAŞ BOZKURT Malatya E Tipi Kapalı Hapishanesi Psikolojik problemleri var. İntihara meyilli.
107 CELAL ASLANDOĞAN İst./Silivri 9 Nolu Kapalı C.İ.K Akciğerlerinin 3/4 alınmış, nefes darlığı çekiyor ve bu nedenle konuşmakta bile zorlanıyor.
108 CELALETTİN CENAP ARACI Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik Hepatit-B hastasıdır. Akciğerde su toplanması var, kronik astım hastası. Lenf nodülü iltihaplanması var. Karaciğer ameliyatı olmuş. Safra kesesi, Hipertansiyon ve vertigo rahatsızlıkları var.
109 CAMAL AYDOĞAN Kocaeli/Kandıra 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Akciğer hastalıkları, astım, pnömokonyoz vb.  hastalıkları var. Daha önce nefes durma aşamasında hastaneye son anda yetiştirilmiştir. 1968 doğumlu
110 CEMAL TANHAN Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi 1955 doğumlu ve 1994 yılından bu yana hapishanededir. Diyabet, tansiyon, kolesterol/trigliserit, anemi, reflü, göz hastalığı ve yaşlılıktan kaynaklı birçok hastalığı daha mevcuttur. Ağzında hiç diş olmadığından protez diş kullanıyor.
111 CEMAL YANKU Adana/Kürkçüler F Tipi Kapalı Hapishanesi %80 Engelli raporu var. İki elini de kullanamıyor, arkadaşlarının yardımı ile yaşamını devam ettirebiliyor.
112 CEMAL YILMAZ Kocaeli/Kandıra 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Siroz, tansiyon ve şeker hastalıkları var.  2008’ de Karaciğer nakli yapılmıştır.
113 CEMİL ERDEM Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Gırtlak kanseridir. Şeker, yüksek tansiyon, kolesterol hastalıkları mevcut. İleri derecede nefes darlığı var. 65 yaş üstü
114 CEMİL İVRENDİ Maraş/Türkoğlu 1 Nolu T Tipi Kapalı hapishanesi 2009’da kalp kapakçığı ameliyatı olmuştur. Sürekli Coumadin kullanmaktadır. Yüksek tansiyon hastasıdır. Sağ bacağındaki yumru nedeniyle ameliyat olmuş ancak yara kapanmamıştır.
115 CEMİL NART Osmaniye 2 Nolu Tipi Kapalı Hapishanesi Ağır böbrek ve bağırsak hastalıkları var.
116 CENGİZ EKER Balıkesir/Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası, 3 damarı tıkalı, anjiyo olmuş, 2 damarına stent takılmıştır. Reflü, gastrit rahatsızlıkları var. Ayrıca akciğerinde üç yara tespit edilmiştir. Nefes almakta zorlanıyor.
117 CENGİZHAN PİLAF Adana/Kürkçüler F Tipi Kapalı Hapishanesi Wernice Korsakoff sendromu.
118 CENGİZ SİNAN HALİS ÇELİK İstanbul/Silivri 5 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi Mesane kanseri. Epilepsi hastası. Omurgada ve başında şarapnel parçaları var.  2016’da hastanede şişle yaralandıktan sonar yürüyemez duruma geldi. Tekerlekli sandalye ile yaşıyor.
119 CESİM KAHRAMAN Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi 28 yıldır hapis ve 60 yaşındadır. Hepatit B hastası ve astım hastasıdır. İleri düzeyde mide ve kronik bağırsak sorunları bulunmaktadır. Ciltte kaşıntılı yaralar çıkmış, hala bu yaraları var, ancak bu yaraların ne olduğunu, neden kaynaklandığını öğrenememiştir. Gözlerde görmeme, ellerinde titreme gibi hastalıkları var. Sese karşı aşırı bir hassaslaşma, uykuda düzensizlik gibi sorunlar da yaşıyor.
120 CİHAN CAĞFUN Osmaniye 2 Nolu Tipi Kapalı Hapishanesi Doğuştan eklem rahatsızlığı var.
121 CİHAN KURNAZ İstanbul/Silivri 2 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi Felç nedeniyle yürüyemiyor. %43 engelli.
122 CİHAN ÖZYILDIZ İzmir-Menemen T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp kapakçığında açıklık, bel ve boyun fıtığı, yüksek tansiyon, sol böbrekte açlık grevinden dolayı büzülme, bir sefer de anjiyo olmuş.
123 CİHAN YAŞAR Erzincan T Tipi Kapalı Hapishanesi Ateşli silahla bacağından ve karnından yaralı olarak tutuklanmıştır. Ameliyatı tam yapılmadığı için yürüyememektedir. İhtiyaçlarını kendi başına karşılayamıyor.
124 CİHAT ÖZDEMİR Kırıkkale/Hacılar F Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp, sağ böbreğinde 8 mm nodül var. Prostat hastası. Sağ epididimde 3-4 mm kist, sol böbreğinde lezyonlar var. Pankreası çalışmadığından sindirim bozukluğu, midede gastrit var. Vertigo, damar sorunu ve kronik Duodenitis (onikiparmak bağırsak yangını) var. Abayrıca sol bileğine platin takılmış. Tiroid Kanseri teşhisi konuldu ve ameliyat edildi.
125 CÖMERT BOZKURT İzmir-Aliağa/Şakran 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Demans (Alzheimer) hastası. Astım ve bel fıtığı var.
126 CUMA TEK Van Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi %70 engelli, 1997 yılında mayın patlamasında sağ ayağı kopmuş, şarapnel parçalarından kaynaklı olarak sağ gözü görme yetisini kaybetmiş ve sağ kolunu da kısmen kullanabilmektedir. Kulalarında da sorun var.
127 DAVUT ÖNGÜN Erzincan T Tipi Kapalı Hapishanesi 2006 yılında geçirdiği trafik kazasından dolayı %59 zihinsel ve fiziksel olarak ağır engellidir. Bununla ilgili olarak raporu da vardır. Bu durumun yarattığı hastalık, onu ciddi anlamda rahatsız nöbetleri geçirmektedir.
128 DELİL ALAK Antalya L Tipi Kapalı Hapishanesi Sağ bileği eline kadar kesik, sadece küçük parmağı var. Vücudunda ve gözlerinin içinde cam parçaları var.
129 DEVRİM BURAKMAK İstan/Mertis R Tipi Kapalı Hapishanesi Şizofren.
130 DILBİRİN DOĞAN Mersin/Tarsus 3 Nolu T Tipi Kapalı hapishanesi Ruh sağlığı hastası, şizofren.
131 DİCLE BOZAN Elazığ T Tipi Kapalı Hapishanesi Bir bacağı kesik olup diğer bacağında şarapnel parçaları vardır. Bağırsakları parçalanmış olup dışarıda olan bağısaklar için kolostomi tarbası takılıdır.  Bu yarasının dışında migren atakları olan ve epilepsi hastalığından ötürü sürekli bayılmalar yaşamaktadır.
132 DİLBER TANRIKULU Ankara Sincan Kadın Kapalı Hapishanesi Bacak ve baldırına saplanan şarapnel parçaları nedeniyle üç kez ameliyat edilmiş. Açık yaraları var. Tedavisi aksarsa bacağını kaybetme riski var. Ayrica midede reflü, böbrekte taş ve kalp kapağında da basıklık olduğu söylenmiş. Bunun için de herhangi bir tedavi görmüyor.
133 DİLEK ÖZ İstanbul/Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi Lenf kanseri. Kalp, bel ve boyun fıtığı var. Kronik astım hastasıdır.
134 DİREN YAŞA Kocaeli/Kandıra 1 No’lu F Tipi Kapalı Hapishanesi Akciğerlerinde ve omurilik bölgesinde şarapnel parçaları var.
135 EBEDİN ABİ Kayseri/Bünyan 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastasıdır, kalbinde 5 damarda tıkanma var ve yüksek olan 2 yıl önce %64’dü. Tip 2 şeker (diyabet) hastasıdır. Akciğerinde 14 mm nodül var. Apandist ve fıtık ameliyatı olmuştur. Ayrıca yüksek tansiyon hastasıdır.
136 EBUBEKİR YULU Erzincan T Tipi Kapalı Hapishanesi Kısmi felçtir. Sağ böbrekte kist var. Bağırsaklarda daralma mevcut. Gastrit, reflü ve prostat hastalıkları var
137 EKİM POLAT Manisa/Akhisar T Tipi Kapalı Hapishanesi Koah hastası, kemik erimesi sınırda, kalp hastası, hipotezhormon tedavisi yapılmıyor, kanser ve felç kalma riski bulunmaktadır.
138 EKİN SABUR Kahramanmaraş/Elbistan E Tipi Kapalı Hapishanesi Bacağına saplanan şarapnel parçaları hala çıkarılmamıştır.
139 EKREM ÖĞDEM Karaman M Tipi Kapalı Hapishanesi Ağır MS hastası, 2007 yılında MS teşhisi konulmuş bir hasta tutukludur. 20 Şubat 2020  tarihinde yapılan ikinci duruşmasında  halde olup en az %70 görme kaybı vardır. MS hastalığının görme merkezlerini etkilemesi sonucu kör olma tehlikesi ve gelişecek herhangi bir ataklada bir uzuv kaybı ve hayati tehlikesi vardır.
140 EKREM ŞAŞMAZ İstanbul/Maltepe 1 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi Şizofren. Dönem dönem zarar verici olabiliyor.
141 EKREM TACİ Van F Tipi Kapalı Hapishanesi 75 yaşında, yaşa bağlı hastalıkları var.
142 ELİF AYYILDIZ Manisa E Tipi Kapalı Hapishanesi Şeker hastası, sık sık şeker komasına girmektedir. Diyet yemeği verilmiyor. Şeker seviyesi bir anda 1000-1100 lere çıkıp komaya giriyor. Bir çok kez hastahaneye yatırılıp tekrar hapishaneye gönderiliyor.
143 ELİF EZGİ KARADOĞAN Mersin/Tarsus Kadın Kapalı Hapishanesi (Sevk Edildiği Yer Bilirsiz) Lösemi (Kan Kanseri)
144 ELİF ŞAHİN Manisa E Tipi Kapalı Hapishanesi İleri derecede böbrek yetmezliği var. Polikislik böbrek hastası. Hiper Tansiyon
145 ELİF YAŞ İst./Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi Kalp hastası. (1974  doğumlu)
146 EMANET ENEŞ Maraş/Türkoğlu 2 Nolu T Tipi Kapalı hapishanesi Sol gözde görmeme, hafıza kaybı, eklem ve boyun rahatsızlığı, beynin sol tarafı ameliyatlı, ateşli silah kafa travması % 92 raporu var, duymuyor konuşamıyor.
147 EMİN AKÇAEREN Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Epilepsi hastası ve zihinsel engelli.
148 EMİN GÜLER Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Tutuklanmadan C-5 omurilik zedelenmesi tedavisi görüyormuş. %94 engelli raporu bulunmaktadır. Sağ ve sağ ayağında sorun var. Kendi başına ihtiyaçlarını karşılayamıyor. AyrıcaHepatit-C hastası. Hastalıklarını tedavisi yapılmadığı için ağırlaşmaktadır.
149 EMRAH ABİ Van F Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastasıdır. % 50 Engelli Raporu var.
150 EMRAH BİLGİÇ Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası kalbinde pil takılı.
151 EMRULLAH ERMİN Mardin/Midyat M Tipi Kapalı Hapishanesi Yaralı olarak tutuklandı. 3 kez ameliyat geçirdi. 4 ameliyat daha olması gerekiyor, aksi halde kolunu kaybedebilir.
152 ENGİN AYDINALP Samsun/Bafra T Tipi Kapalı Hapishanesi Çocukluk çağındaki yüksekten düşmeye bağlı oluşan bacakta güçsüzlük, huzursuz bacak sendromu, nefes darlığı var. Omurilik kanseri geçirmiştir. Bundan kaynaklı olarak vucudunda ağırlaşma var.  Kısmi felç geçirmiş, yürüyemiyor. Tüberküloz geçirmiştir, astım hastasıdır. Bel fıtığı rahatsızlığı da var.
153 ENGİN GÖKOĞLU Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapaiı hapishanesi Kalbi delik. Ayrıca görme sorunu yaşıyor.
154 ENSARİ BOR Van T Tipi Kapalı Hapishanesi Sol böbreği ameliyatla alınmış. Sağ böbreğinde taş var. Akciğerlerinde sorun var. %70 Engelli
155 ERCAN TARIKÇI Antalya L Tipi Kapalı Hapishanesi Crohn (Kronik ve iltihabi bağırsak hastalığı) hastasıdır. 16 çeşit ilaç ve 2 çeşit mama kullanıyor.
156 ERDAL ÖZEL Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Şizofren.
157 ERDAL YILMAZ  İstanbul/Silivri 4 Nolu Hapishanesi Ülseratif kolit hastasıdır. Hastalığı pankolit şeklinde seyrediyor yani tüm bağırsakları yaralıdır. Bununla ilgili ilaçları kısmen alabilmiş
158 ERDOĞAN TEPECİK İzmir/Şakran T Tipi Hapishanesi Psikolojik rahatsızlıkları bulunmaktadır. Bel fıtığı, kalp yetmezliği hastalıkları bulunmaktadır.
159 EREN YILDIZ Edirne F Tipi Kapalı Hapishanesi Astım, Hebatit B ve romatizmal hastalıklar var
160 ERGİN AKTAŞ İstanbul/Metris R Tipi Hapishanesi İki eli yok. Koah hastası ve yaşamını tek başına idame ettiremiyor. 5 kez atk dan “tek başına yaşamını idame ettiremeyeceği” yönünde raporu aldı. Son yıllarda kan kusma boyutuna varan ve günde 10 ilaç kullanarak aylarca tedavi gördüğü tüberküloz hastalığı var. Ayrıca bel ve romatizmal hastalıkları da var.
161 ERGÜL ÇİÇEKLER Kocaeli/Kandıra 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Wernice Korsakoff hastası. 46 yaşında
162 ERHAN ÖZEL İstanbul/Maltepe 1 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi 1999’da kalp ameliyatı olmuştur. Yüksek tansiyon hastasıdır.
163 ERKAN NASIROĞLU Bitlis E Tipi Kapalı Hapishanesi Kısmi felç geçirmiş, ihtiyaçlarını tek başına karşılayamıyor. Psikolojik sorunları da var.
164 ERSİN DEMİRKOL Hatay/İskenderun M Tipi Kapalı Hapishanesi Behçet hastasıdır. Kalp ve damar hastalıkları mevcuttur.
165 ESER MORSÜMBÜL İzmir-Şakran 1 Nolu T Kapalı Hapisishanesi Beyinde tümör var. Bir böbreği yok, diğer böbreği nakil yapılmış. 1998’ den bu yana kemoterapi görüyor.
166 ESRA DEMIR G. Antep L Tipi Kapalı Hapishanesi Bacağının biri kısadır. 6 kaburgası kırıktır. Bir akciğeri yok ve astımı var. Nefes darlığı var. Bir kolu da sinirler koptuğu için çalışmıyor
167 EŞREF KURT Eskişehir L Tipi Kapalı Hapishanesi Kanser tedavisi (karsinom metastazı) gecirdi ve kontrolleri devam ediyor.
168 EŞREF YAŞA Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi 2015’de geçirdiği kalp krizi sonucu felç olmuş ve konuşamamaktadır.
169 EVREN CİVELEK Kırıkkale/Keskin T Tipi Kapalı Hapishanesi Bipolar, şeker, kolestrol, tansiyon, troit, kalp, astım ve vitamin eksikliği hastalıkları bulunmaktadır. Tekli koğuşta kalıyor. 1 yıl 3 ay önce görüş dönüşü geçirdikleri trafik kazasında iki kızı, annesini ve eşinin babasını kaybetmiş, eşi kırıklarla kurtulmuş, bunun üzerine psikolok ve fizyolojik olarak çöküntüde.
170 EYYÜP SARİ Manisa/Akhisar 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Ağır Epilepsi, Kronik Astim, Akciğer Enfeksiyonu, Anksiyete Bozukluğu, Üst Solunum Yollarina Bağli Kronik Rinit, Alerji Ve Sinüzit
171 FADİK ADIYAMAN Sincan Kadın Kapalı Hapishanesi İki kere rahim ameliyatı oldu. Kanser tehlikesi, tiroid olmasından kaynaklı dr duruşmaya gelmesine izin vermiyor
172 FADİME COŞAR Gebze Kadın Kapalı Hapishanesi Yumurtalık kanseri teşhisi var. Raporları mevcut. Acilen ameliyat olması gerekiyor.
173 FAHRİ IŞIK Van T Tipi Kapalı Hapishanesi Gırtlak kanseri, %80 Engelli ve ihtiyaçlarını kendi başına karşılamakta zorlanıyor.
174 FARUK RÜZGAR Elazığ E Tipi Kapalı Hapishanesi Yüksek şeker nedeniyle felç geçirmiş ve yatalak durumdadır. % 81 engellidir.
175 FATİH FİDEKÖK Seydişehir Hapishanesi %80 oranında kas erimesi var. Raporları mevcut.
176 FATİH GÜL İstanbul/Silivri 7 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi Tüberküloz hastasıdır. Mdr tedavisi görmüş.
177 FATMA DEMİR Bursa/Yenişehir Kadın Kapalı Hapishanesi Rahim kanseri ve iltihaplı romatizma hastalığı var.
178 FATMA AŞKIN Kayseri/Bünyan Kadın Kapalı Hapishanesi Kanser hastası.
179 FATMA GÜLER İzmir/Şakran Kadın Kapalı Hapishanesi 71 Yaşındadır. Karaciğer, üst düzey astım, yüksek tansiyon hastasıdır. Kanser hastalığı nedeniyle mide ameliyatı geçirmiştir. Kolesterol rahatsızlığı bulunmaktadır.
180 FATMA ÖZBAY İzmir/Şakran Kadın Kapalı Hapishanesi 2018 Mayıs ayında 3. Aşamasında göğüs kanseri teşhisi konulmuş ve aynı ay içerisinde ameliyat edilmiş ve sol göğsü tümden alınmıştır. Ardından 8 seans kemoterapi, 25 gün radoterapi görmüştür. Bu tedavilerden sonar ilaç tedavisine başlamıştır.
181 FATMA TOKMAK İstanbul/Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi Kalp hastasıdır, iki kalp kapakçığı yerine yapay kapakçık takılmıştır. Mide ve tansiyon hastasıdır. Tüm vücudunu kaplayan varisleri var.
182 FATMA TÜZZEHRA BABACAN Denizli/Kocabaş T Tipi Kapalı Hapishanesi Troid kanseri
183 FEHMİ YAVUZ Bursa H Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik obstrüktif akciğer hastalığı, prostat hastalığı var. 31 Aralık 2019 tarihinde karın fıtığı ameliyatı oldu.
184 FERHAT DALKAVUK Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi 2014’de beyin kanaması geçirmiş ve şeker komasına girmiştir.
185 FERİT BAYHAN İzmir/Buca Kapalı Hapishanesi Tansiyon, şeker ve kalp rahatsızlıkları olmak üzere 3 tane kronik hastalığı bulunmaktadır ayrıca hastalıklarının raporları da bulunmaktadır. Bağışıklık sistemi düşüktür.
186 FERZENDE ÇİÇEK Trabzon/Beşikdüzü T Tipi Kapalı Hapishanesi Kafatasında çökme var ve şarapnel parçası bulunmakta. Bir kulağı duymuyor. Ayrıca Hepatit-B Hastasıdır.
187 FESİH SAYAK Rize/Kalkandere L Tipi Kapalı Hapishanesi % 51 Kronik kalp yetmezliği var. Mide problemleride bulunmaktadır.
188 FETHAN KURT İstanbul/Silivri 2 Nolu Kapalı Hapishanesi Kanser tedavisi (karsinom metastazı) gecirdi ve kontrolleri devam ediyor.
189 FETHULLAH DEMİRTAŞ İzmir-Buca/Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Boyun fıtığı var. Mide ülseri var. Çene eklemlerinde erime olduğu için sürekli sıvı gıda almak zorunda olduğuna dair raporu var.
190 FIRAT ÖZÇELİK Kandıra 2 Nolu F Tipi Hapishanesi Tutuklu. Beyin büyümesi ve mide kanseri hastalıkları bulunmaktadır.
191 FİKRET AKBAŞ Kayseri/Bünyan 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Böbrek hastası, sağ böbreği çalışmıyor, sol böbreği de fonksiyonlarını yerine getirmemekte. Ciddi derecede kilo kaybının yaşamaktadır.
192 FİKRET GÜZELAYDIN Giresun/Espiye L Tipi Kapalı Hapishanesi Beyinde tümör var. Akciğerde damar sönmesi mevcut. Bel ve boyun fıtığı var. Dengesiz tansiyon, mide rahatsızlıkları var. Ayrıca anjiyo olmuştur. Göz problemi de var.
193 FİKRET KARA Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Wernicke Korsakoff Hastası. Uyku apnesi de var.
194 FİLİT TİLTAY Patnos L Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp ve hipertansiyon hastası. Sırt, bel ve sağ bacakta sorunları var.
195 FİNDİ YACAN Van F Tipi Kapalı Hapishanesi 70 yaşında, alzhaimer hastası.
196 GIYASEDDİN SEVMİŞ İzmir/Şakran 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Wilson hastalığı (Vücutta aşırı miktarda bakır birikimi sonucu oluşan kalıtsal bir hastalık) var. Kalp Yetmezliği, Beyinde Damar Tıkanıklığı var.
197 GÖRGİN OKTAR İstanbul/Maltepe 1 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi Akciğerinde sönme var, ameliyatla akciğerin bir bölümü alınmış, solunum cihazıyla yaşıyor. Ayrıca Behçet hastasıdır.
198 GÜLAY KALAY Kandıra 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Cezaevinde 3 sene önce kalp krizi geçirdi ve müdahale edilmediği için kalbinin %30’u çalışmıyor. Kocaeli Üniversitesi 2 kez cezaevinde kalamaz raporu vermesine rağmen Adli Tıp kalabilir raporu verdiği için tahliye edilmiyor. Durumu kötü.
199 GÜLCİYE SALHAN Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi Şeker, tansiyon, kolesterol, kireçlenme, romatizma, astım, bronşit, kalp tembelliği, yaşlılığa bağlı hastalıklar
200 GÜLİSTAN SEÇKİN Elazığ Kadın Kapalı Hapishanesi Göğsünde ve beyninde ur çıkmış ancak hastaneye sevki sağlanarak incelenmemiştir. Kelepçe ile tedavi edilmeyi kabul etmediği için hastaneye götürülmemiştir. Ayrıca kemik erimesi ve kas sendromu var.
201 GÜLSER ÖZBAY İzmir/Şakran Kadın Kapalı Hapishanesi Meme kanseri ve rahim ağzı kanseri şüphesi var. Hemoroid rahatsızlığı var. 58 yaşında.
202 GÜNEŞ TEKİN Kocaeli/Gebze M Tipi Kapalı Hapishanesi Akciğerinde, sırtında ve kaburgalarında şarapnel parçaları var. Göğsünde de mermi olmasından kaynaklı oturup kalkmada sorunlar yaşıyor.
203 GÜRBÜZ TOPÇU Elazığ 1 Nolu Yüksek Güvenikli Hapishanesi Yaralı olarak tutuklanmış. Başından memi almış. Sol gözü çıkmış hiç görmüyor, sağ göz de bulanık görüyor. Sol kol ve bacağı hareket etmiyor ve iç organlarında da hasar var. Sağ Kolunda mermi ve şarapnel parçası var.
204 HABİL EMEN Afyon 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Belinde ağır fıtık var. Omurgasından disk ameliyatı olmuş. Sırtında platin var ve disk kayması var.
205 HADİ ELÇİÇEK Mersin/Tarsus 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastasıdır.
206 HAKAN GÜLER Ankara/Sincan 1 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi Tiroid Bezi kanseri teşhisi konulmuş ve ameliyat edilmiş. Ses tellerinde hasar var. Atom tedavisi görmektedir.
207 HAKİ SONSUZ Afyon 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastasıi anjiyo olmuş, stand takılmış.
208 HAKKI TURGAY Ordu E Tipi Kapalı Hapishanesi Yaralamadan kaynaklı 2 defa ameliyat geçirmiş, yürüyemiyor, ameliyat olmasa sakat kalma ihtimali yüksektir
209 HALİME IŞIKÇI Mersin/Tarsus Kadın Kapalı Hapishanesi Yatalak, kendi özel ihtiyaçlarını bile yerine getiremiyor.
210 HALİL GÜNEŞ Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Osteoserkom (Kemik Kanseri), hastasıdır. Akciğerde nodül var. Ağır derecede uyku apnesi var. Travma sonrası stres bozukluğu, travmatik epilepsi var. Her iki gözde glokom, boyunda fıtıklar ve böbreklerde taş var.
211 HALİL YAVUZ Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Yüz felci, göz sorunu, çene sorunu var. Kulak zarlarından rahatsız. Çocuk yaşta geçirdiği kırıklardan kaynaklı sırtta ağrıları var.
212 HALİS TEKİN Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi İşkenceden kaynaklı testisleri patlamış. Akciğerde nodül var. Bel fıtığı, astım, reflü, spastik kolon, kronik transilit, faranjit, bağırsak hastalıkları var. Ayrıca işitme sorunları da var.  Psikiyatrik tedavi görmüştür.
213 HALİT AKIN Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Şizofren
214 HALİT YILDIZTEKİN Şanlıurfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi 62 yaşında, kalp krizi geçirmiş ve ameliyat olmuştur. Diyabet ve hipertansiyon hastası. Kolesterol ve prostat hastası.
215 HANİFİ ESER Kayseri/Bünyan 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Darbe nedeniyle akciğerde hasar oluşmuş, parça alınmış. Böbreklerinden sorun yaşıyor, kanaması durmuyor.
216 HARUN AÇIK Osmaniye 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kurşunla kalbinin 2 cm üzerinden yaralanmış. Tedavilerinde sorunlar yaşıyor.
217 HASAN ALKIŞ Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Açık kalp ameliyatı olmuş ancak kalp yetmezliği sorunu devam etmektedir. Hipertansiyon hastasıdır. Behçet Hastasıdır; eklemlerine, sol gözüne ve damarlarına atıp tahribat yaratmıştır. İki ayrı zamanda felç geçirmiştir. Sürekli gözleri enfeksiyon kapıyor. Mevcut hastalıklarından dolayı 30.06.2015 tarihinde Ankara Numune hastanesi tarafından kendisine %43 engelli olduğuna dair rapor verilmiştir. Sürekli olarak ramotoloji bölümünde takip edilmesi gerekmektedir.
218 HASAN ASLAN Van M Tipi Kapalı Hapishanesi 85 yaşındadır. Akciğer kanseridir. Hepatit-B, koah, nefes darlığı, astım, mide rahatsızlığı, Göz rahatsızlığı, iltihaplı romatizma, ayak ve dizlerde şişkinlik ve şiddetli ağrılar gibi bir çok hastalığı var. Hiçbir ihtiyacını tek başına karşılayamıyor.
219 HASAN AŞA Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi %90 Engellidir. Haftada 3 gün diyalize giriyor.
220 HASAN BALCI Elazığ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Prostat kanseri, Nefes darlığı, Hiper Tansiyon
221 HASAN GÖÇEN İstanbul/Silivri 3 Nolu Kapalı Hapishanesi 54 yaşında. Kronik Diyabet Hastası ve böbreğinde kist var. Risk grubundadır.
222 HASAN KAYA Konya/Ereğli T Tipi Kapalı Hapiskanesi FMF (Akdeniz Ateşi) hastasıdır. İltihaplı romatizma. İltihap böbreklere sıçramış durumdadır. 1 yıldan fazladır ayaklarında şişlik olduğundan yürümekte zorlanıyor. Haftada bir kaç kez atak geçiriyor. Ataklardan sonra halsızlik oluşmakta ve kendi ihtiyaçlarını karşılayamaz duruma gelmiş.
223 HASAN KAYMAZ Elazığ Yüksek Güvenlikli Kapalı Hapishanesi Kanser hastasıdır, vücudunun %80’nine ve böbreklere sıçramış. Ayrıca epilepsi hastasıdır.
224 HASAN SUBAŞI İst./Silivri 6 Nolu L Tipi Hapishanesi Kolon Kanseri
225 HASAN ŞAŞMAZ Manisa/Akhisar T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp, Tansiyon, Şeker, Kolesterol, Bel Ve Boyun Fıtığı, Hemeroit, Menüsküs, Böbrekte (7mm) Kitle
226 HASAN TAHSİN AKGÜN Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Ağır tecrit koşullarının yarattığı psikolojik sorunlar yaşıyor. Yaşamını tek başına sürdüremiyor. Wernicke Korsakof
227 HASİBE MENGİRKON Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi Şeker, tansiyon, kolesterol, kireçlenme, romatizma, astım, bronşit, kalp tembelliği,
228 HASİP GÜN İzmir-Aliağa/Şakran 3 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastasıdır. Kalp kriz sonrası açık kalp ameliyatı olmuştur.
229 HATİCE AŞIK Bolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Koltuk değnekleriyle yürüyor, çok kez ameliyat geçirdi, bir dizi hastalığı var.
230 HATİCE EROL Konya E Tipi Kapalı Hapishanesi Ağır epilepsi hastası.
231 HAVVA AK Kocaeli/Gebze Kadın Kapalı Hapishanesi Meme kanseri ameliyatı olmuş.
232 HAYATİ KAYTAN Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Beynindeki tümör nedeniyle ameliyat oldu. Sağ el sakat, sol omuzda kurşun yarasından kaynaklı sıkıntı var. Kar yanığından sol-sağ ayak parmakları kesik. Bel ve boyun fıtığı var. Dönem dönem epileptik nöbetler geçiriyor Midede sindirim zayıflığı mevcuttur, %60 engelli raporu var.
233 HAZİNE ALÇI Kocaeli/Gebze Kadın Kapalı Hapishanesi Ateşli silahla yaralanma sonucu sağ bacağında dizden kalçaya kadar platin takılmış. Kalça kemiği parçalandığı için 2000 yılından bu yana iç protezle yaşıyor.
234 HİKMET GÜNAKIN Ağrı/Pantos L Tipi Hapishanesi 1946 doğumlu (75 yaş). Hükmen tutuklu. Kalp (taşikardi+stend), mide kanaması, prostat büyümesi hastalıkları bulunmaktadır.
235 HİKMET KARA Van Yüksek Güvenlikli Kapalı Hapishanesi Kalp hastası. Mide kanaması ve safra kanaması geçirmiş. Kalp, şeker, astım rahatsızlıkları var. 4 kez mide kanaması geçirmiş.
236 HİRİŞ MEMBERİ Patnos L Tipi Kapalı Hapishanesi Ağı işkenceler geçirmiş, ağır psikolojik sorunları var, konuşmuyor, öz bakımını yapamıyor. Tek kişilik yerde tutuluyor ve bu da hayati risk arz ediyor.
237 HULKİ GÜNEŞ İzmir-Aliağa/Şakran 4 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Hipertansiyon hastası. Ankilozan Spondilit (bel kemiğiyle kalça kemiği arasındaki eklemin iltihaplanmasını ifade eden, kronik romatizmal bir hastalık) tanısı var. Hafif Mitral ve Trüküspit Yetmezliği var. Koah hastası
238 HÜSEYİN ABAY Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp, astım, şeker, epilepsi, tansiyon ve göz hastalıkları vardır.
239 HÜSEYİN ASLAN İstanbul/Metris R Tipi Hapishanesi Panik atak bozukluğu ve kapalı alan korkusu var ve ayrıca % 60 engelli.
240 HÜSEYİN AVCI Erzurum H Tipi Kapalı Hapishanesi Tutuklu. 70 yaşında olup kalp,  diyabet ve kronik astım hastasıdır. Salgın hayati tehlike arz etmektedir. Ayrıca KOAH hastası olup, hipertansiyonu bulunmaktadır.
241 HÜSEYİN AYDEMİR Gaziantep E Tipi Kapalı Hapishanesi Belden aşağısı felçli. Ayakları tutmuyor. Raporu bulunmaktadır.
242 HÜSEYİN KARADUMAN Kütahya E tipi Kapalı Hapishanesi 1965 doğumludur. 1 yıl önce tüberküloz teşhisi konulmuştur. Böbrek ağrıları var ve ara ara kum dökmektedir. Panik atağı olup yüksek dozda psikolojik ilaç kullanıyor. 92
243 HÜSEYİN KAYA Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi 60 yaşında kalp hastası, iki kez anjiyo olmuş. Ayrıca Şeker hastası.
244 HÜSEYİN SARI Manisa/Akhisar T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp Hastası, Parkinson, Depresyon, Omurilik Eğrilmesi, Eklem Hastalıkları, Akciğer Hastalığı, Bağırsak- Mide Ülseri, Astım, Alerji Hastalıkları, Reflü, Ödem, Hiper Tansiyon
245 HÜSEYİN SIRMALI İzmir-Buca/Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi İki eli yangında yandığı için kullanamıyor. Tek başına ihtiyaçlarını karşılayamıyor.
246 HÜSEYİN TEMELLİ Malatya E Tipi Kapalı Hapishanesi Sürekli kanser hastalığından ötürü %80 engelli raporu bulunmaktadır.
247 İBRAHİM DOĞRU Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi Epilepsi hastasıdır.
248 İBRAHİM EKİZ Eskişehir H Tipi Hapishanesi Eylül 2016 tarihinden itibaren tutuklu, Hükmen tutuklu. Kendisinin uyku apnesi, hipertansiyon, anksiyete bozukluğu, tiroit ve vertigo rahatsızlıkları bulunmaktadır.
249 İBRAHİM ER Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kalçasındaki şarapnel parçası nedeniyle sol kalçada hasarvar ve bacakta kısalma oluşmuştur. Yürümekte zorluk çekiyor. Ayrıca kronik bronşit ve nefes darlığı var.
250 İBRAHİM HALİL GÜNGÖR Maltepe Açık Ceza İnfaz Kurumu 74 yaşında, 10 yıldır cezaevinde. Ciddi sağlık sorunları var. Cezaevine girmeden Elazığ’da pankreas ameliyatı olmuş, 20gün yoğun bakımda kalmış. Cezaevi sürecinde ikisi başarısız olmak üzere 4 defa bay-pas olmuş, bir kez de açık kalp ameliyatı geçirmiş. Ayrıca kronikleşmiş sinir iltihabı, ciddi mide barsak sorunları mevut.  Kartal Eğitim Araştırma hashanenin %78 engeli raporu vermiştir. Sağlığı kötüye gitmektedir.
251 İBRAHİM KOÇER İstanbul/Silivri 5 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi Geçirdiği trafik kazası nedeniyle fiziksel ve ruhsal ciddi sorunları var. Boğazında boru takılı, nefes sorunu var. Yürüme zorluğu çekiyor.
252 İBRAHİM ÖZGEN Van F Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik böbrek yetmezliği var. Kalp, hipertansiyon ve mide hastalıkları var.
253 İBRAHİM ŞATLI Antalya L Tipi Kapalı Hapishanesi Karaciğer nakli olmuş. Revirde kalmaktadır.
254 İBRAHİM YAŞAR Ağrı M Tipi Kapalı Hapishanesi Kolundan ve sırtından 13 ameliyat geçirmiştir. Vücudunda toplam 400 dikiş bulunmaktadır. Ameliyatla bağırsağından bir miktar kesilmiş ve alınmıştır.
255 İDRİS BAŞARAN Bursa/Nilüfer H Tipi Kapalı Hapishanesi Üç kez kalp krizi geçirmiştir. Kronik bronşit, astım, epilepsi, panik atak, gastrit, boyun ve bel fıtığı hastalıkları bulunmaktadır. Mide kanaması geçirmiş. FMF hastalığı (ailevi akdeniz ateşi) var. Ritim sozukluğu ve kalp kapakçığında gevşeme olduğu raporlaştırılmıştır. Bağırsak ve guatrdan ameliyat olmuştur. Daha önce 2 kere mide kanaması geçirmiştir. 2006 yılında kısmi felç geçirmiş, güç kaybı sürüyor.
256 İDRİS ÇALIŞKAN İzmir-Aliağa/Şakran 3 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Belinden boğazına kadar %80-90 yanık var.  Damarlarında tıkanıklık, sol burun deliği kökten tıkalıdır. Midesinden rahatsız, yemek yiyemiyor. Yemek yediğinde vücudunda kırmızı noktalar çıkıyor ve yanık yerlerde şişlik oluşuyor.
257 İHSAN DÖNMÜŞ Balıkesir/Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Akciğer kanseri.
258 İHSAN KARTAL Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Ankilozan spondilit (bel kemiğiyle kalça kemiği arasındaki eklemin iltihaplanmasını ifade eden, kronik romatizmal bir hastalık) tanısı konmuş. Hareket etmekte zorlanıyor.
259 İMAM AKSOY İstanbul/Metris R Tipi Hapishanesi Ağır şizofren hastasıdır.
260 İMAM ÇELİKDEMİR Kayseri/Bünyan 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Psikotik bozukluk, hafıza kaybı var.
261 İNAN ÇOBAN Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Wernice Korsakof hastasıdır.
262 İNAN GÖK Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Wernice Korsakof hastasıdır.
263 İNAYET METE Gaziantep L Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp ameliyatı olmuş. Sık sık kriz geçiriyor. Ayrıca siroz hastasıdır. Sinir tahripleri, damar tıkanıklığı, bel fıtığı hastalıkları var. Dönem dönem vücudunun her tarafında yaralar çıkıyor.
264 İSA GÜRBÜZ Osmaniye 2 Nolu Tipi Kapalı Hapishanesi Koah hastası.
265 İSMAİL GÜVEN Balıkesir/Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Şeker, tansiyon, mide, prostat rahatsızlıkları var. Beyin ve mide ameliyatı olmuştur. Böbrek ve akciğerde kist var.
266 İSMAİL HAKKI KAVAKLI Manisa/Salihli T Tipi Kapalı Hapishanesi 65 Yaşındadır. Felçli. Yüksek tansiyon hastası, prostat ve şeker hastasıdır.
267 İSMAİL KARATAŞ Ağrı/Patnos L Tipi Kapalı Hapishanesi Bel fıtığı, epidemi kisti, astım, düzensiz çalışan böbrek rahatsızlığı, anemi rahatsızlıkları mevcuttur. Bacağı sürekli incelmektedir. Yarasında oluşan iltihap geçmiyor. Bağırsaklarında 70 cm ameliyatla alınmış.
268 İSMAİL MARAL Kocaeli/Kandıra 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kalın bağırsak kanseridir. %75 engelli.
269 İSMAİL TAMBOĞA İskenderun T Tipi Kapalı Hapishanesi Aşırı kilo kaybı, kanser hastası
270 İSMAİL TÜZÜN Gaziantep L Tipi Kapalı Hapishanesi Vücuduna saplanmış 13 şarapnel parçası var.
271 İSMAİL YILMAZ Kocaeli/Kandıra 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi (65 yaş üstü) Kalp hastası.
272 İSMET AYAZ Gaziantep L Tipi Kapalı Hapishanesi Kanser hastasıdır. %70 Omurilik erimesi hastalığı var. Ayrıca %50 engelli.
273 İSMET DEMİR Gaziantep L Tipi Kapalı Hapishanesi Boğazında kitle var.
274 İSMET ÖZÇELİK Denizli D Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik Kalp hastası
275 İSMET TORUN Ankara/Sincan 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Mide kanseri teşhisi konulmuş, kemoerapi alıyor.
276 İSMET YALÇIN Kilis E Tipi Kapalı Hapishanesi 1943 doğumludur. İki kez kalp ameliyatı olmuştur. İleri yaşından kaynaklı çeşitli rahatsızlıkları mevcuttur.
277 İZETTİN TEKMAN Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Gözaltındayken iki bacağına 6 kurşun sıkılması sonucu diz kapakları işlevsiz hale getirilmiş. Mide kanaması ve iç kanama geçirmiştir. Ayrıca Hemoroid ve yüksek tansiyon hastasıdır.
278 İZZET TURAN Gaziantep L Tipi Kapalı Hapishanesi Ankilozan spondilit (bel kemiğiyle kalça kemiği arasındaki eklemin iltihaplanmasını ifade edebn, kronik romatizmal bir hastalık) tanısı konmuş. Mide ülseri, böbrek yetmezliği ve bel fıtığı hastalıkları mevcut.
279 İZZETHAN AYKUT Afyon 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Cilt hastalığı ve akciğer rahatsızlığı var. Kronik astım, vertigo hastalıkları var. Karaciğeri kötü durumda, neredeyse iflas etmiş durumda.
280 İZZETTİN SEVİLGEN Giresun/Espiye L Tipi Kapalı Hapishanesi Bel fıtığı, astım, bronşit ve kolesterol hastalıkları var.
281 KADİR ÇEÇ Uşak E Tipi Kapalı Hapishanesi Yüksek kolesterol ve yüksek tansiyon hastası. Açık kalp ameliyatı ile 3 damara by pas yapıldı ve kalp kapakçığını bir tanesi değişti. 53 yaşında.
282 KAMİL EMRE GÜVENER İstanbul/Metris R Tipi Hapishanesi İntihara teşebbüsten kaynaklı kafasında delik açılmış ve enfeksiyon kapmış. Sürekli irin ve omurilik sıvısı akıyor. Birçok ameliyat olması gerekiyor.
283 KAMİL TURANLIOĞLU Kocaeli/Kandıra 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Wernice Korsakoff hastasıdır. Ateşli silahla yaralanmadan dolayı sol ayağı dizden biraz aşağıdan kesik.
284 KAMİLE KAYIR İst./Silivri 9 Nolu Kapalı Hapishanesi Kalp hastası
285 KASIM KARATAŞ Şanlıurfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası. İki kez anjiyo olmuş. Hipertansiyon ve şeker hastasıdır. Kalp damarları değişmiş ve stent takılmış. Kalp %40 çalışmakta. Ayrıca bel ve boyun fıtığı var.
286 KAZIM AVCI Ankara/Sincan 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi 1955 Doğumlu. Kalp ve şeker hastası. %68 Engelli. Sol bacağı tamamen protez, 12 yaşında tren kazası geçirmiş. Omurlarınn fıtıktan kaynaklı 3 kez ameliyat geçirmiş, doktorlar felç riskinden kaynaklı 4. Ameliyatı yapmıyorlar. Yaşlılıktan kaynaklı olarak prostat hastalığı var. Hipertansiyon, kalp, diabet, osteoporoz rahatsızlıkları var. Tek başına kalamaz raporu var ve damadıyla birlikte kalıyor, tüm ihtiyaçlarını damadı karşılıyor. Ağırlaştırılmış cezası hükümözlü. Ağır hasta.
287 KEMAL AYHAN Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Kalp krizi geçirmiş stent takılmış olup düzenli ilaç kullanır durumdadır. Wernike-Korsakoff Sendromu. Kalp hastasıdır, hergün düzenli kullanmak zorunda olduğu ilaçları bulunmaktadır.
288 KEMAL ERTÜRK Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Wernwikwe Korsakof, Yüksek tansiyon, Şeker, İleri Derecede görne kaybı, Nörolojik rahatsızlıklar. Mide ve bağırsak tedavisi devam eden ve henüz tanı konulamayan rahatsızlıkları var. Aşırı zayıflık var.
289 KEMAL GÖMİ İstanbul/Metris R Tipi Hapishanesi Ağır şizofren hastasıdır. Adli Tıp Kurumu 11 kez hapishanede kalamayacağına dair rapor verdiği halde bırakılmıyor.
290 KEMAL ÖZÇELİK Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Açık kalp ameliyatı olmuştur, üç damararı tıkalı olduğundan ve 2 kez de anjiyo olmuştur. Ayrıca yüksek tansiyon ve kronik şeker hastasıdır.
291 KEMAL ÖZELMALI Adana/Kürkçüler F Tipi Kapalı Hapishanesi İleri derecede Wernice Korsakoff hastasıdır.
292 KENAN AYGÖREN Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Ağır mide ülseri, hemoroid, bel fıtığı ağrıları ve Wernicke Korsakoff , ayrıca Alzhimerden 8 ay Bakırköy hastanesinde kalmış ve bağırsak kanseri belirtileri var.
293 KENAN GEZER Diyarbakır E Tipi Kapalı Hapishanesi Siroz hastasıdır. Tedavi edilmediği için hastalığı ilerlemiş ve hayati tehlike sınırındadır.
294 KUTBETTİN TEKMENNURAY Şırnak T Tipi Kapalı Hapishanesi Beyin kanaması geçirmiş.
295 LALEŞ ÇELİKER Kocaeli/Kandıra 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Perikardiyal Effüzyon (Kalpte Sıvı Toplanması), Bel Fıtığı, Safra Kesesi Ameliyatı, Egzama
296 LEVENT GEZKAYA Ankara/Sincan T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastasıdır. Tasikardisi olup basit grip hastalığı dahi kalp ritmini etkileyip yükseltmektedir. Hastalığıyla ilgili GATA Heyet Raporu bulunmaktadır.
297 LEZHAT DEĞİRMENCİ Ağrı/Patnos L Tipi Kapalı Hapishanesi Epilepsi hastası.
298 LOKMAN AKBABA Diyarbakır 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Amyotrofik lateral skleroz (ALS) tanısı konulmuş. Merkezi sinir sisteminde, omurilik ve beyin sapı adı verilen bölgede motor sinir hücrelerinin kaybı kaslarda güçsüzlük ve erimeye yol açar. Yutma güçlüğü, solunum sıkıntısı nedeniyle hayati risk taşımaktadır.
299 LÜTFÜŞAH KELEKÇİER İzmir/Aliağa-Şakran 4 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalpte pil takılı. Damar tıkanıklığı var. Bel fıtığı, dizde sakatlık, bronşit gibi bir çok hastalığı var.
300 M. EMİN SOSİN Giresun/Espiye L Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp, şeker, yüksek tansiyon hastasıdır. Vücudunda uyuşma, ağrı gibi sorunlar yaşıyor.
301 M. NURİ ÖZEN İzmir-Buca/Kırıklar 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Epilepsi hastası.
302 M. SAİT YILDIRIM İzmir-Buca/Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp Hastası. Yüksek tansiyon ve koah hastası.
303 M. ZEKİ EŞİN Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit-B hastası. Bel fıtığından daha önce ameliyat olmuştur. Hemoroid ameliyatı olmuş, eskisi gibi kanama olmasa da bağırsaklarda şişkinlik, sancı ve kramplar, 24 saat ses çıkartma kendisini rahatsız ediyor. Bu durum nedeniyle gece uykularında sorun yaşıyor, saat başı bir kramp ve ağrılardan dolayı uyanıyor. Aşırı derecede hafıza kaybı yaşıyor, bir saat önce öğrendiği herhangi bir bilgiyi ve pratik şeyi hemen unutabiliyor.
304 MAHFUZ DORUDEMİR İzmir-Aliağa/Şakran T4 Tipi Kapalı Hapishanesi Epilepsi, Koah, Astım-Bronşit, Prostat Büyümesi, Segmenter Hareket Bozukluğu, Kroner Arter Hastalığı, Yüksek Tansiyon, Gözde Glokem ve Seska, Spastik Kolon, Kemik Erimesi, İlik İltihabı, Akciğerde kist var. Ayrıca kalp hastası ve anjiyo oldu. Reflü, hemoroid, bel fıtığı ve göz kayması hastalıkları da bulunmaktadır. 24 yıldır hapishanededir.
305 MAHMUT ABİ Van M Tipi Kapalı Hapishanesi 1932 Doğumludur. Felçli geçrmiş. Kendi ihtiyaçlarını tek başına karşılayamıyor.
306 MAHMUT AKTAŞ İzmir-Buca/Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik kalp ve tansiyon hastası. Kalp kapakçıklarında sorun var. Ayrıca diş tedavisine de ihtiyacı bulunmaktadır. Kalp hastalığı, beyin (nörolojik), sinirsel ve depresyona bağlı rahatsızlıkları raporlarında mevcuttur.
307 MAHMUT DEMİREL Manisa/Akhisar T Tipi Kapalı Hapishanesi Mide, Bağırsak, Kalp, Migren Hastalıkları var.
308 MAHMUT KAYA Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası, %60 çalışmakta. Şeker, prostat ve böbrek hastası.
309 MAHMUT ÖZDEMİR Gaziantep H Tipi Kapalı Hapishanesi Epilepsi hastası, yaşamını tek başına sürdüremiyor.
310 MAHMUT YILDIZ İzmir/Şakran 2 T Tipi Kapalı Hapishanesi Epilepsi hastasıdır.
311 MAKBULE ÖZBEK Diyarbakır E Tipi Kapalı Hapishanesi 1955 doğumludur. Böbrek, hipertansiyon, şeker ve kolesterol hastalıkları var.
312 MANSUR TEKİN Giresun/Espiye L Tipi Kapalı Hapishanesi Beyinde tümör var, bu nedenle sık sık bayılmalar yaşıyor.
313 MAŞALLAH EMRE Kocaeli/Kandıra 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Lösemi hastası.
314 MAZLUM BALTA Malatya E Tipi Kapalı Hapishanesi Tüberküloz hastası.
315 MEDENİ KAYA Balıkesir/ Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Epilepsi hastası. Ayrıca kalp de damar tıkanıklığı var.
316 MEDENİ TARLAN Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Guatr, varis, romatizma, migren ve sinüzit hastalıkları var. Kolon Kanseri
317 MEDYA ASLAN Van T Tipi Kapalı Hapishanesi Nefes darlığı, ileri derecede astım hastası.
318 MEHDİ BOZ Elazığ 1 Nolu Yüksek Güvenlikli Kapalı Hapishanesi Tiroid kanseri, böbreklerinde protein kaçırma sorunu, yüksek tansiyon, mide ülseri ve koah hastalıkları mevcuttur.
319 MEHMET AKTAŞ Mersin/Tarsus 1 Nolu T Tipi Kapalı hapishanesi Epilepsi hastası
320 MEHMET ALİ BAĞIR İstanbul/Üsküdar Paşakapısı Hapishanesi Kalp Hastasıdır. Bypass ameliyatı olmuş, yeniden ameliyat olması gerekiyor ancak hayati risk nedeniyle yapılmıyor.
321 MEHMET ALİ BUL Kocaeli/Kandıra 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası, anjiyo olmuş. Kronik astım, 10 yıldır koah hastası. Eklem romatizmazından kaynaklı ağrı şikayetleri mevcut.
322 MEHMET ALİ ÇELEBİ Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Wernice Korsakoff hastası. İleri derecede şizofren.
323 MEHMET ALİ KAYA Batman M Tipi Kapalı Hapishanesi Şizofren hastasıdır. Ciddi derecede psikolojik rahatsızlığı var.
324 MEHMET ALİ KAYADAĞ İzmir-Aliağa /Şakran 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Şizofren
325 MEHMET ALİ ÖZÜDOĞRU Kırıkkale/Keskin T Tipi Kapalı Hapishanesi Yaşı 65. Kronik tansiyon hastası, Prostat rahatsızlığı bulunmaktadır. Düzenli tedavisine izin verilmedi. Kötü huylu (Kanser) olma ihtimaline binaen Ankara ya sevk edildi ancak Ankara’ya hastaneye gittiğinde kendisine içmesi için su verilmediğinden dolayı tahlil ve testler yaptırılamadı. Tekrar muayenesine de izin verilmedi.
326 MEHMET ALİ TAŞLI Balıkesir/Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Omuzlarında şarapnel parçaları var. Bu nedenle omuzlarını hareket ettirmekte zorlanıyor. Durumu gittikçe kötüleşiyor. Ayak parmakları ampute. Safra kesesine bağlı rahatsızlıkları var. Böbrek ve mide rahatsılıkları, eklem rahatsızlığı var ve ayrıca KOAH hastası.
327 MEHMET AYTUNÇ ALTAY Edirne F Tipi Kapalı Hapishanesi İleri derece vertigo hastasıdır. Baş dönmesi, dengesizlik, görme bozukluğu, kulakta çınlama yaşamaktadır. Solunum yolu problemi, ayakta duramama hali, kulaklarda çınlama, bel ve romatizmal hastalıkları var. 28 yıldır cezaevinde.
328 MEHMET AVCI Malatya E Tipi Kapalı Hapishanesi Anti sosyal kişilik zozukluğu var. % 65 engelli.
329 MEHMET BAKIR YILMAZ Elazığ 1 Nolu Yüksek Güvenlikli Kapalı Hapishanesi Tutuklanmadan önce beyin travması geçirmiş. Boyun, kol, işitme ve konuşmada ileri derecede hasar var.
330 MEHMET BAKİ KAPLAN İstanbul/Maltepe 2 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi Epilepsi hastası. Bacak, baldır kaslarında çürüme, şişme var. Yürümekte zorluk çekiyor. Kol ve eklemlerinde, boynunda şiddetli ağrı oluyor. Midesi hiçbir şeyi hazmetmiyor.
331 MEHMET BAŞCI Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Sol bacağı dizden kesik. Dalağı alınmış. Sol kolu sakat olduğunda kullanamıyor. Sağ bacağında platin var. Sol kulağında %100 Işitme kaybı var.
332 MEHMET BİNİCİ Tarsus 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi 73 Yaşında, kalp hastası, şeker hastası ve kolesterol var.
333 MEHMET ÇELEBİ ÇALAN Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Behçet hastalığı var. Prostat, astım, ülser, reflü, migren, sinüzit, alerji miyopi, periferik vasküler ve kulak çınlaması gibi birçık hastalığı var. Fıtık ameliyatı olmuş ancak iyileşme sağlanamamıştır. Akdeniz Anemisi olma ihtimali mevcut.
334 MEHMET ÇİÇEK Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp, kolesterol ve tansiyon hastası. Bu hastalıklarına dair raporları bulunmakta.
335 MEHMET DOĞAN Rize/Kalkandere L Tipi Hapishanesi Hükümözlü. Cezaevindeyken iki kere kalp rahatsızlığından dolayı anjiyo olmuştur. Böbrek rahatsızlığı sebebiyle taş düşürüyor. Defalarca bu yüzden rahatsızlanip hastaneye götürüldü. Kronik pek çok rahatsızlığı bulunmaktadır
336 MEHMET DURSUN Elazığ T Tipi Kapalı Hapishanesi Trafik kazası sonucu beyin kanaması geçirmiş. Bu kanama beyinde ciddi hasar bırakmış. İhtiyaçlarını tek başına karşılayamamaktadır. Ayrıca zihinsel engellidir.
337 MEHMET EMİN AKDAĞ Kahramanmaraş/Elbistan E Tipi Kapalı Hapishanesi Kafa travması geçirmiş, 2 kez sağ hemiparezi gelişmiş. Günlük İhtiyaçlarını tek başına karşılayamıyor.
338 MEHMET EMİN ÖKDEM Rize/Kalkandere L Tipi Kapalı Hapishanesi Kendi başına kalamayacak kadar hasta. 11 yıldır şizofren tedavisi görüyor. %80 engel raporu var. Ailesi ilaç verilmediğini, doktora götürülmediğini beyan etmiş.
339 MEHMET EMİN ÖZKAN Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi 1942 doğumlu. Demans var. Troit ve kalp yetmezliği de var. 2015 yılında kalp krizi geçirmiştir. İhtiyaçlarını tek başına karşılayamıyor. Yeme, içme, giyinme, banyo gibi kişisel ihtiyaçlarını başkasının yardımı ile yapabiliyor. 23 yıldır cezaevinde bulunmaktadır. Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi %87 vücut fonksiyon kaybı bulunduğu ve cezaevinde kalamaz raporu vermesine ragmen İstanbul Adli Tıp Kurumu “Cezaevinde kalabilir” raporu vermiştir.
340 MEHMET GÜLMEZ Manisa T Tipi Kapalı Hapishanesi Akciğerinde 6 mm’lik nodül olduğunu ve revire çıkartılmadığını beyan etmiştir.
341 MEHMET KAYHAN Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp, şeker ve tansiyon hastası.
342 MEHMET KUTLİ İzmir 2 nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Behçet hastasıdır. Derin Ven Trombozu (Toplardamar Pıhtılaşması – Bacaklarda Sürekli Şişme) var. Ayrıca vertigo hastasıdır.
343 MEHMET MASUM OCAK Manisa T Tipi Kapalı Hapishanesi Böbrek ameliyatı geçirdi bunun yanı sıra alerjisinden ötürü kullandığı ilaç bağışıklık sistemini düşürmekterdir.
344 MEHMET MUTLU Elazığ Kapalı Hapishanesi Şizofren.
345 MEHMET NESİH SARIKAYA Kocaeli/Kandıra 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Tüberküloz hastasıdır. Mide kanaması geçirmiş. Bel fıtığı rahatsızlığı var. Ayrıca görme sorunu da var. Bronşit, astım, sinüzit, faranjit ve anemi hastası. İki ciğerini kaybetmiş durumda. Cezaevinde kalamaz raporu var.
346 MEHMET NUR ÇELEBİ Urfa Siverek T Tipi Kapalı Hapishanesi Akciğer, kalp, böbrek, solunum ve göz rahatsızlıkları var.
347 MEHMET OKUR İzmir/Buca Kırıklar 1nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Koah, kronik bronşit, farenjit, mide ülseri gibi çoklu hastalıkları var.
348 MEHMET ÖZEN Gaziantep H Tipi Kapalı Hapishanesi Her iki ayağı dizden kesik.
349 MEHMET POLAT Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Ateşli silah yaralanması nedeniyle akciğerinin bir kısmı alınmış, sonrasında herhangi bir tedavi uygulanmamış. Ciğerinde şarapnel parçaları var. Kalp damarlarında tıkanıklık var.
350 MEHMET SAİT KARABAKIR Osmaniye 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi 9 defa kalp krizi geçirmiştir. Kalp damarlarında 8 adet stend takılıdır. Geçirdiği kalp krizlerinde 4 defa kalbi durmuştur. Hala bacaklarındaki 3 atardamar tıkalıdır. %65 oranında kalp yetmezliği yaşamaktadır.
351 MEHMET SALİH FİLİZ Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Ankilozan Spondilit (bel kemiğiyle kalça kemiği arasındaki eklemin iltihaplanmasını ifade eden, kronik romatizmal bir hastalık) tanısı var. Ağrılardan dolayı yürüyemiyor, oturup kalkamıyor. Elleri ve kolları uyuşuyor. Kasları sertleşiyor. Arkadaşları sayesinde ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.
352 MEHMET SARI Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Şizofren hastası. 2 kez intihar girişiminde bulunmuş.
353 MEHMET SELİM ATLI Urfa-Siverek T Tipi Kapalı Hapishanesi İki tane beyin damarı tıkalı olan ve şah damarının %50si tıkalı olan sık sık hafıza kaybı yaşamaktadır. İki kez beyin kanaması geçirmiştir.
354 MEHMET SUNGUR Tarsus 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp, şeker, kolestrol, 73 yaşında
355 MEHMET ŞERİF ÖNER İzmir-Aliağa/Şakran 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Nörolojik rahatsızlık yaşıyor. Diz kapağı yok.
356 MEHMET ŞİRİN TEKMENURAY İzmir-Aliağa/Şakran 3 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Gırtlak kanseri. Kan akıntısı oluşuyor ve öksürük var sürekli.
357 MEHMET ŞİŞİK Kayseri Gültepe Kapalı Hapishanesi Yüzde 70 engelli raporu bulunmaktadır. Kronik kalp hastalığı, astım hastalığı ve ayrıca kalp pili bulunmakta olup salgın sebebiyle yüksek risk grubundadır.
358 MEHMET TAPAR İstanbul/Maltepe Kapalı Hapishanesi İleri derecede tüberküloz hastası, tedavisi yapılmıyor.
359 MEHMET TEKİN Manisa T Tipi Kapalı Hapishanesi Beyinde tümör var ve her geçen gün büyüyor.
360 MEHMET TÜRKANOĞLU Kırıkkale/Keskin T Tipi Kapalı Cezaevi Ayağında sorunlar var, teşhisi konulamamaış, tekerlekli sandalye kullanıyor.
361 MEHMET YALÇIN Denizli T Tipi Kapalı Hapishanesi 1956 Doğumlu. Kalp ameliyatı olmuş. Tansiyon, şeker ve astım hastalıkları var.
362 MEHMET YAMAÇ Kayseri/Bünyan 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi 24 yıldır cezaevinde olup, Hayata Dönüş operasyonu sırasında göğüs kafesi kırılmış, 3. dereceden ayak yanıkları oluşmuştur. Safra kesesinde taş olup ameliyat geçirmesine rağmen ağrıları devam etmektedir. Bunun yanı sıra, akciğere bağlı koa, yaşa bağlı tansiyon, baş dönmesi ve romatizması vardır. İki kez de anjiyo olmuştur.
363 MEHŞET SIRIMSI Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Beyin ve sinüs kanalında kist var. Epilepsi hastasıdır. Böbrek ve ürolojik rahatsızlıkları mevcuttur.
364 MENDERES LEYLA Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Tüberküloz hastası. Migren. Rahasızlığı mevcut. Böbreklerde iltihaplanma var. Ülser ve prostat hastası. Sağ tarafında güç kaybı, el ve kolda titreme var.
365 MENDUK KILIÇ Afyon 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Akciğerinin bir bölümü alınmış, verem hastalığı var. Nefes alıp vermede güçlük çekiyor, alet kullanıyor. Bel ve boyun fıtığı var. Diz altında tümör tespit edilmiş. Mide de reflüsü var.
366 MERAL EKİN AYATA Siirt E Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik astım hastasıdır. Solunum cihazı kullanıyor.
367 MERVAN DAĞ Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi Epilepsi hastası.
368 MERYEM ABİ Bayburt M Tipi Kapalı Hapishanesi İleri düzeyde Behçet hastası.
369 MESUDE PEHLİVAN Kocaeli/Gebze Kadın Kapalı hapishanesi Mide kanseri tedavisi gördü, lenf tüberkülozu. 55 yaşında
370 MESUT DENİZ Tekirdağ 2 No’lu F Tipi Kapalı Hapishanesi Ölüm Orucu nedeniye Wernwikwe Korsakof, İleri derecede Şizofren,Yüksek tansiyon
371 MESUT GÜLMEZ Erzincan T Tipi Kapalı Hapishanesi Beyin tümörü
372 METİN GENLİ Van Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu Kalp Hastası.
373 METİN TURAN Samsun/Bafra T Tipi Kapalı Hapishanesi 20 Yıldır cezaevindedir. “Hayata Dönüş” operasyonunda başına aldığı darbelerden kaynaklı iki gözünde görme kaybı var. neredeyse hiç görmüyor. Gözlerdeki körleşmeden dolayı depresif bozukluk, ümitsizliğe dayalı duygusal depresyon tanıları da konulmuştur. Yaşamını tek başına idame ettiremiyor.
374 MISTEFA SİLEMAN Erzurum H Tipi Kapalı Hapishanesi Lenf kanseri. Ağır yaralı olarak tutulmakta ve tedavi edilmemektedir.
375 MİZGİN AYDIN Gebze Kadın Kapalı Hapishanesi Meme kanseri
376 MUHAMMET MAHMUT DERVİŞ Hatay T Tipi Kapalı Hapishanesi 22 yaşında, sağ ayağı diz hizasından kesilmiş ( tıbbi bir şekilde kesilmemiş.) Ensesinden girip ağzından çıkan kurşun yarasından dolayı (ağzı parçalı halde) dişlerinin çoğunun kırık ve çok ciddi baş ağrıları var kan kusuyor. Tedavi ye götürülmüyor.
377 MUHARREM MENEK Malatya E Tipi Kapalı Hapishanesi Akciğer kanseri.
378 MURAT AKTAŞ Edirne F Tipi Kapalı Hapishanesi Cilt kanseri.
379 MURAT BAYRAM Osmaniye C Tipi Kapalı Hapishanesi Beyin damarlarında kanamaya bağlı tıkanıklık var.
380 MURAT BÜLBÜL İzmir/Aliağa-Şakran 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi % 80 Engelli ve psikolojik sorunları da var.
381 MURAT KÜÇÜK Çorum L Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası, anjiyo olmuş. 2 kez kalp spazmı geçirmiş.
382 MUSA KARATAŞ İzmir/Aliağa (Şakran) 2 nolu T Kapalı Tipi Hapishanesi Kronik zatürre ve kontrol edilebilir prostat 64 yaşında
383 MUSA KAYA Balıkesir/ Burhaniye T Tipi Kapalı Hapishanesi Kafasında şarapnel parçaları var.
384 MUSTAFA ILGAR Malatya E Tipi Kapalı Hapishanesi %70 Oranında engelli. Ayrıca aterosklerotik kalp rahatsızlığı ile kronik (Obstrüktif) akciğer rahatsızlığı var.
385 MUSTAFA KOLAKAN Balıkesir/ Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Tiroid hastası. Guatr ve kemik erimesi sorunları var.
386 MUSTAFA KORAY MEHİRLİ Tarsus 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Tiroid kanseri hastası. İki kez ameliyat oldu. Değerleri sürekli olarak yükselmektedir.
387 MUSTAFA OĞUZ Adıyaman E Tipi Kapalı Hapishanesi 8.08.2016 tarihinden beri(42 aydır) tutukludur. Kendisi ileri derecede 30 yıldır kronik Ankilozon Spondolit  hastasıdır. Aynı zamanda cezaevindeyken Tüberküloz geçirmiştir. hastalığı ileri seviyede olduğun dan dolayı kendi şahsi işlerini bile goremeyecek durumda ve bu nedenle yanındakilere muhtaç durumdadır. Defalarca hastaneye götürülmüş olmasına rağmen cezaevi bu hastane süreçlerinden hicbir verim alinamamistir. Ilaclarini düzenli kullanamadigindan kemik eğriliği 3 cm daha ilerlemis olup karşısındaki insanla yüzyüze konuşamayacak duruma gelmiştir. Kullandığı ilaçlardan kaynaklı olarak bağışıklı sistemi çok ve zayıf salgından kaynaklı çok riskli durumdadır. Hastaneye gidememektedir.
388 MUSTAFA ÖMER POLATLI Erzincan T Tipi Kapalı Hapishanesi Doğuştan kalbinde iki delik var. Açık kalp ameliyatı olmuş, kalbindeki deliklerden biri dikilmiş, birine yama yapılmış. Kronik astım ve tansiyon hastasıdır. Sırtında kambur, göğsünde de şişkinlik var. Felç kalma riski nedeniyle ameliyat olamıyor.  %100 iş göremez raporu bulunmaktadır.
389 MUSTAFA ÖZCAN ÇAY İstanbul/Silivri 3 nolu Kapalı Hapishanesi 43 yaşında, MS hastası, tedavileri yapılamadığından koltuk değneği kullanarak yaşamını devam ettirebiliyor.
390 MUSTAFA SAİN İstanbul/Silivri Kapalı Hapishanesi Ciddi psikolojik sorunlar yaşamaktadır. Bu neden tekli hücrede tutuluyor.  İhtiyaçlarını karşılayamıyor, görüşlere çıkmıyor. Birkaç kez hastaneye yatıp tedavi görse de düzelme olmamıştır.
391 MUSTAFA ŞİMŞEK Antalya L Tipi Kapalı Hapishanesi Diyaliz tedavisi uygulanan böbrek hastasıdır. Revirde kalmaktadır.
392 MUSTAFA TURMUŞ Maraş/Türkoğlu L Tipi Hapishanesi Şeker hastası, bel fıtığı hastalığı bulunmaktadır. Şu anda ihtiyaçlarını karşılama hususunda arkadaşları destek veriyor. Doktorlar acil olarak ameliyat öneriyor ama güvenemediği için erteliyor. Menisküs rahatsızlığı var dizlerini katlayamiyor.
393 MUZAFFER ELMASTAŞ Van F Tipi Kapalı Hapishanesi Tansiyon ve şeker hastası, 65 yaş
394 MÜCAHİT ORHAN Van F Tipi Kapalı Hapishanesi Belden yüzüne kadar yanık var. %75 engellidir. Kendi ihtiyaçlarını karşılayamıyor.
395 MÜLKİYE KESMEZ Mersin/Tarsus Kadın Kapalı Hapishanesi Kolon kanseri ameliyatı olmuş, tedavisi devam ediyor.
396 MÜMTAZER TÜRKÖNE Silivri Cezaevi Kalbindeki damarların iki damarın, biri %80, diğerinin ise tamamen tıkalı olduğu için açık kalp ameliyatı olması gerektiğine karar verildi. Ancak cezaevi koşullarında ameliyat sonrası bakımının yetersiz olduğunu bildiği için ameliyat olmayı reddetti. Şuan için bir damarına (%80 tıkalı olana) stent takıldı ve cezaevine gönderildi, ancak diğeri için ameliyat olması gerekiyor.
397 NADİR KALKAN Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi İşkenceden kaynaklı birçok kalıcı hastalık var. Mide ülseri, koah, astım ve dizde yırtılma, cilt kanseri (dudak) gibi çoklu hastalıkları var.  Aralık 2019 da ameliyat edilmiş.
398 NASIR ULUĞ Elazığ T Tipi Hapishanesi % 81 engel raporu bulunmaktadır.
399 NAZAR ALİ YUCAL Yozgat E Tipi Kapalı Hapishanesi Cezaevinde beyin damarına pıhtı gitmesi sebebiyle felç geçirdi. Sağ boyun damarı %75, Sol boyun damarı da %50 tıkalı durumdadır. İkinci bir atak riski taşıyor. Hipertansiyon hastası ve sağ kulağı %75 duyma engelli.
400 NAZİME AVRAS Gebze Kadın Kapalı Hapishanesi Şeker hastası,kalp hastası, 50 yaşında,rahmi alınmış
401 NAZLI SOGLİN Kayseri/Bünyan Kadın Kapalı Hapishanesi Cezaevinde bulunduğu 10 yıllık süre zarfında midede ülser, beyninde iki damarı tıkalı ve lekeler oluşmuştur, Kalp kapakçığında kalınlaşma, eklem hastalığı, yumurtalıklarında kist, nefes darlığı vb. birçok hastalıkları mevcuttur
402 NECMAN ÖNER Trabzon/ T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp, mide rahatsızlığı ve kemik erimesi var. Sürekli kilo kaybediyor.
403 NECMETTİN ORMANLI Şırnak T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası, şeker hastası ve tansiyon hastalığı var.
404 NERGİZ OKAN Mersin/Tarsus Kadın Kapalı Hapishanesi Yaralı halde tutuklanmıştır. Kolundan ameliyat edilip platin takılmış ancak yeniden ameliyat olması Gerekiyor. Ciddi sağlık sorunları var.
405 NESİP TARIM Balıkesir/Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit-B Hastasıdır. Üst solunum yolu enfeksiyonu ve akciğer iltihaplanması var. Ayrıca gastrit ve ülser hastalıkları da mevcut.
406 NEVZAT YURDAGÜL Çanakkale E Tipi Kapalı hapishanesi Hapishanedeyken 2017 yılında kalp ameliyatı geçirmiş, 2 stand takılmış. Şu an kalinde 4 stand varmış. Son ameliyatından sonra bir kriz daha geçirmiş. 62 yaşında.
407 NİHAT BAKIRTAŞ Elazığ 2 Nolu Yüksek Güvenlikli Kapalı Hapishanesi Yarı yatalak durumdadır. Sağ bacağında 1 kurşun var. İltihaplanma, şişme, idrar torbasında yırtılma olduğu için şişkinlik ve iç akıntı sürekli mevcut.
408 NİMETULLAH ÖZDAĞ Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Dizlerde kemik kisti var. Safra kesesinde olmuş. Mide, migren, farenjit rahatsızlıkları var. Kalp ve ririm bozukluğu var
409 NİMETULLAH TUNÇ Manisa/Akhisar T Tipi Hapishanesi Yüksek tansiyon hastası. Kalpte kalbinde a- ritmi (yavaş atmaya bağlı kalp sorunları), eklem hastalıkları, romatik adirit, bel ve boyun fıtığı, görme bozukluğu, sinüzit, faranjit, mid ve bağırsak sorunları, üst solunum yolları sorunlarına bağlı kronik rinit alerji hastalıkları var.
410 NUMAN BARAN Adıyaman E Tipi Kapalı Hapishanesi Psikolojik sorunları var. 5-6 kez Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine Yatırılmıştır.
411 OKAN OCAK Samsun/Bafra T Tipi Kapalı Hapishanesi Psikolojik sorunları var. Makattan cisim sokulması suretiyle bağırsakları yırtılmış ve hastanede iltihap kapmış. Bu nedenle bağırsakları dışarı çıkarılarak torbaya alınmış.
412 ORHAN ALKIŞ Mesin/Tarsus 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi İdrar ve gaita tutamıyor. Ayrıca felçlidir. Cezaevinde kalamaz” ve “hayatını yalnız idame ettiremez” raporlarına rağmen, savcılıkça “toplum için tehlikeli” denilerek serbest bırakılmamakta ve yatağa bağımlıdır.
413 ORHAN ÇELİK Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Mide ve bağırsakta kronik hastalık, bel fıtığı, dizlerde menisküs, nefes darlığı ve hafıza kaybı var.
414 ORHAN EROĞLU Kırıkkale/Hacılar F Tipi Kapalı Hapishanesi Epilepsi hastasıdır. Epilepsi hastalığı nedeniyle tek başına kalması tehlikeli. Karaciğerde parçalı yağlanma var. Siroz şüphesi netlik zazanmamıştır. Kurşunla yaralanma nedeniyle beyinde hasar oluşmuş ve ameliyat olmuştur. Buna bağlı sağ tarafında kısmi felç meydana gelmiştir. Sağ kolunu tam kullanamıyor, sağ ayağında kısalık oluşmuş. İşkence sonucu sol kolu dirsekten itibaren kırılmış ve ters dönmüştür. Hala da aynı şekilde duruyor. Soğuk havalarda ağrı ve sızı yapıyor. Ayrıca iki kez fıtık ameliyatı, bir kez de göz olmuştur. Guatr, bel ve boyun fıtığı, kronik bronşit hastalıkları var.
415 ORHAN NAMLI Kırıkkale F Tipi Kapalı hapishanesi Beynine pıhtı atma ihtimali çok yüksek, iki kere ameliyat oldu
416 OSMAN AKPINAR Antalya L Tipi Kapalı Hapishanesi 60 yaşında olduğunu, prostat ve kanamalı hemoroid hastasıdır. Cezaevine girdiğinden beri 20 kilo vermiş, prostatının büyüdüğünü, doktor raporlarında acil müdahale edilmesi gerektiğinin belirtildiği, 15 aydır sondayla yaşadığını, aynı zamanda koroner arter hastası olduğunu beyan etmiştir.
417 OSMAN BOZKURT Osmaniye 2 Nolu Tipi Kapalı Hapishanesi Bir gözünü kaybetmiş ve vücudunun çeşitli yerlerinde şarapnel parçaları var.
418 OSMAN GENÇ Osmaniye 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Ağır kalp hastası, 2 defa kalp spazmı geçirmiş.
419 OSMAN ÖZÜM Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Koah, kronik astım, bronşit ve kolesterol hastalıkları var. Ayrıca beyninin sol temporal bölgesinde kist mevcut. Yüksek hipertansiyon, şeker,göz tansiyonu, bel fıtığı, boyun fıtığı, guatr, mide ile ilgili ameliyat geçirmiş
420 ÖKKEŞ HAMİT DURKAL Gaziantep H Kapalı Cezaevi Kronik Hepatit B hastası ve karaciğer yetmezliği  var.
421 ÖMER AÇAR Seydikemer/Eşen Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası, kalbi %30 çalışıyor, anjiyo olmuş, by-pass olması gerekiyor ancak riskli diye yapılmıyor. Ayrıca kolesterol, damar tıkanıklığı ve vertigo hastalıkları bulunmaktadır.
422 ÖMER DORUDEMİR Balıkesir/Bandırma T Tipi Kapalı Hapishanesi Ateşli silahla yaralanmış. Omurgaya isabet eden kurşun hayati risk nedeniyle çıkartılamıyor. Rutin kontrol gerekiyor. Bağırsaktan 30 cm alınmış, midesi küçültülmüş, sol elinde his ve güç kaybı var.
423 ÖMER GÜNDEM Kahramanmaraş E Tipi Kapalı Hapishanesi Yaralanmadan dolayı iç organları dışarıda, özel aparatla tutuluyor. Olması gereken 4 ameliyat var.
424 ÖMER ODABAŞ Amasya E Tipi Kapalı Hapishanesi Hipertansiyon hastasıdır. Gastriti var. Ayrıca anksiyete bozukluğu var. Gözlerinde görmeyle ilgili sorunlar var. Vücudunda %67 fonksiyon kaybı olduğunu belirten raporu bulunmaktadır.
425 ÖMER ÖZKAN İstanbul/Silivri 5 Nolu Kapalı Hapishanesi Kalp yetmezliği var ve ayrıca koah hastalığı var. Kapalı alanda fazla duramıyor. Son 6 yıldır da düzenli ilaç kullanıyor. Kapalı alan fobisi var, ring araçlarına binemiyor.
426 ÖMER SÜRER İzmir/Ödemiş M Tipi Kapalı Hapishanesi Cezaevinde asılı olarak bulunmuş. Bu nedenle beyin damarları ile ilgili sorun yaşanmış ve akli dengesini kaybetmiş. Tuvalet ihtiyacını dahi bilemiyor.
427 ÖMER ŞAMLI Denizli Kocabaş Hapishanesi %74 engelli. Akciğer hipertansiyonu var, akciğerlerinin %38 çalışıyor. Soğuğa karşı aşırı hassas olan reyno fenomeni hastasıdır. İllomedin tedavisi gördü. El ve ayak parmaklarında kopmalar ve kesilmeleri vardır. Tutma ve kavrama yetileri önemli ölçüde azalmıştır. Kortizon tedavisi sebebiyle ağzında açılma kısıtlılığı vardır. Gıdaları sıvı olarak alabilmektedir. El ve ayaklarında açılan yaralar geç iyileşmektedir. Bir çok hastaneden raporu var.
428 ÖZAL KORKMAZ Muğla E Tipi Kapalı Hapishanesi Sol tarafı felçli.
429 ÖZGÜR GÜRBÜZ Trabzon/Beşikdüzü T Tipi Kapalı Hapishanesi Tüberküloz hastalığı teşhisi ile tedavi görmüştür. Bu tedavi sürecinde ayrıca astım ve ilerleyen zamanda da koah hastalığı teşhisi konulmuştur.
430 ÖZKAN KIRICI İstanbul/Silivri 2 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi Küçük yaşta harman makinesine kaptırdığından her iki kolunda hasar var ve ellerini kullanamıyor. %85 engelli. Ayrıca ateşli silahla yaralanmadan kaynaklı karnında ve bacağında hasar ve akciğerlerinde sorun var.
431 PAVİSK DEMİR Van T Tipi Kapalı Hapishanesi 80 yaşında ve yaşa bağlı olarak hastalıkları var.
432 PEYAMİ BAYKARA Alanya L Tipi Kapalı Hapishanesi Cezaevinde kalp krizi geçirdi ameliyatla stent takıldı,tansiyon hastası ve aynı zamanda uyku apnesi var ömür boyu kullanması gereken bir cihaz kullanıyor.
433 PINAR BİRKOÇ Düzce T Tipi Kapalı Hapishanesi Kanser riski var, kist bulunud,tetkikleri devam ediyor. Kardeşi kanserden öldü.
434 PINAR TİKİT Ankara Sincan Kadın Kapalı Hapishanesi Beyinde araknoid kist var. Kist şu an 8 cm, hasta son dönemde bayılma, kriz şeklinde ataklar yaşıyor.10 cm olunca tüm risklerine rağmen cerrahi zorunlu olmaktadır.
435 RIDVAN BARUT Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Hipertansiyon, Kalp rahatsızlığı, astım,böbrek rahatsızlıkları.
436 RAFET SELVİTOPU İstanbul/Maltepe 2 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi Psikolojik ve sinirsel rahatsızlıkları var.
437 RAHİME SARI Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi Şeker, tansiyon, kolesterol, , romatizma, astım, bronşit, kalp tembelliği, fıtık
438 RAMAZAN AY Elazığ 2 Nolu Yüksek Güvenlikli Hapishanesi  İskemi kalp hastalığı bulunmaktadır.
439 RAMAZAN ÇETEDİR Tekirdağ   Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Şarapnel parçalarına bağlı yaralalanma sonrası çenesine platin takılı. Hem darbeden kaynaklı güç kaybı hem de sadece 6 dişi olduğu için yiyip içmede sorun yaşıyor. Şarapnel parçaları omurgaya çok yakın olduğu için felç riski var. Sağ kulak zarı yırtılmış ve soğuk yanığına bağlı olarak 4 ayak parmağı kesilmiş durumda.
440 RAMAZAN DOĞAN Malatya E Tipi Kapalı Hapishanesi 1940 doğumldur. Şeker hastası. İnsülin iğnesi kullanmakta. Öz bakımını kendisi yapamamaktadır.
441 RAMAZAN DÖLEK Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi Yaşlılığa bağlı hastalıklar, romatizma, kireçlenme,
442 RAMAZAN DURMAZ Tekirdağ 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kafasına isabet eden gaz bombası nedeniyle kafatasının bir bölümü yok. Derisinin altından beyni görünüyor. Ameliyat edilerek platin takılması gerekiyor. Diyaliz makinesine girmesi gerekiyor.
443 RAMAZAN KIRAN Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Beyinde kist var. Migren, sinüzit, boyun fıtığı, reflü hastalıkları var. Bağırsaklarla ilgili iyileşip, tekrarlayan bir hastalığı var. Hemeroid, el ve bacak bileklerinde romatizma var. Magnezyum eksikliğine bağlı kaslarda kramp var.
444 RAMAZAN KURU Afyon E Tipi Kapalı Hapishanesi Ağır Kalp Hastası
445 RAMAZAN ÖZYİĞİT Van Yüksek Güvenlikli Kapalı Hapishanesi 75 yaşında, yaşa bağlı hastalıkları var.
446 RAMAZAN SARIKAYA Balıkesir/Kepsut L Tipi Kapalı Cezaevi Böbrek hastası. Bir böbreği daha önce alınmış, kalan tek böbreği %35 çalışıyor. Diyet yemekleri verilmiyor.
447 RECEP ÇİTİKBEL Kocaeli/Kandıra 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Beyninde omur çekilmesi mevcut. İleri derecede şizofren.
448 RECEP DİŞLİ Afyonkarahisar E Tipi Kapalı Hapishanesi 63 yaşında. Kalp hastalığı, prostat ve kolestrol hastalıkları mevcuttur. Cezaevinde kalp krizi geçirdi ve hastaneye çok geç götürüldü. Buna bağlı olarak anjiyo yapildi ama doktoru riskin devam ettigini söylüyor. Ayrica prostat ameliyatı da geçirdi ve ameliyat sonrasinda çok hijyenik ortamda olmasi gerekirken tekrar cezaevine gönderildi. Cezaevinde kişisel ihtiyaçlarını giderememektedir ve başkalarının yardımıyla yaşamaktadır.
449 REFİK SÜNKÜR Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kalbinde pil takılı ve ritim bozukluğundan dolayı anjiyo yapılmış. Sol kolu dirseğinden %15 cm’lik kemik kaybı var. Ayrıca troid, mide ülseri, reflü, bel-boyun fıtığı hastalıkları var.
450 REMZİYE BALOĞLU Gebze Kadın Kapalı Hapishanesi Gözünde focus üveit var. Kronik behçet hastası. Kemik erimesi hastalığı bulunmakta olup bağışıklık sistemi zayıftır.
451 RESUL KOCATÜRK Kırıkkale/Hacılar F Tipi Kapalı Hapishanesi Otoimmun Hepatit hastalığı var, astım ve alerjik rinit mevcuttur. Akciğerinde nodüller var.  Tiroid (Hipotiroidizm) var. Mide Ülseri hastasıdır. İrritabl Kolon hastalığı mevcut, boyun ve bel fıtığı var. Ayrıca Sub Bursit (sağ kol ve omuzda doğrudan işkence kaynaklı oluşan rahatsızlık) mevcuttur. L4-5, L5S1 Disk hernisi mevcut. Servical 6-7 Annüler yırtık ve disk hernisi mevcut.
452 REŞAT BAYDİL İstanbul/Silivri 5 Nolu Hapishanesi Kronik akciğer hastalığı olan TÜBERKÜLOZ hastalığı bulunmaktadır.
453 RIDVAN TEKCANLI Diyarbakır E Tipi Kapalı Hapishanesi “A Tipik Psikoz” teşhisi konulmuş ve %90 oranında zihinsel engelli.
454 RİHAN KAVAK ÖZBEK Ankara Sincan Kadın Kapalı Hapishanesi Kas ve sinir erimesi var. Astım hastası, Zehirli gautr teşhisi konulmuş ancak tedavisi yapılmadı. Bel fıtığı var. Göğüslerinde kitle var, yılda bir kez momografi çektiriyor.
455 ROJHAT BİLKİÇ K.Maraş/Tükoğlu 2 Nolu L Tipi Zihinsel Engelli (%65 engelli raporu var)
456 RUHŞAN BOZAN Gebze Kadın Kapalı Hapishanesi 160 gün açlık grevinde kalmış, grev bittikten sonra 3 gün yoğun bakımda kalmış, Anemi, unutkanlık, mide rahatsızlığı, kemik kas erimesi, Behçet hastalığı,görme kaybı var.
457 RUKİYE KOÇAK Van T Tipi Kapalı Hapishanesi Tiroid kanseri. Tiroid bezleri tamamen alınmış durumda ve tiroid hastalığı nedeniyle ömür boyu tedavi görmesi, ilaç kullanması gerekiyor.
458 SABRİ KAYA Osmaniye 2 Nolu Tipi Kapalı Hapishanesi 2 defa açık kalp ameliyatı olmuş, hiper tansiyon, diyabet 2 hastalığı vardır. (Bir defa infazın ertelenmesine karar verilmiş, sonra tekrardan hapishaneye konulmuş)
459  SERHAT ÖZTÜRK Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Karaciğer hemogin, uyku apnesi, kas spazmı ve vertigo hastasıdır.
460 SADETTİN İLİMAN İzmir/Buca-Kırıklar Kapalı Hapishanesi Kalp hastası, ana damar %80 olmak üzere 3 damar tıkanmış ve bay-pass ameliyatı olmuştur. Kalp krizi geçirme olasılığı yüksek.
461 SAİME AVŞİN Bursa/Yenişehir Kadın Kapalı Hapishanesi Tekerlekli sandalye ile yaşamını sürdürüyor. Ciddi derecede ağrıları var.
462 SAİT KIZAR Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Mesane kanseri ve prostat hastalığı mevcut. Mesane tümörü için 3 ameliyat geçirmiş. Göz hastalığı var. Safra kesesi alınmış. Prostat ameliyatı olmuş.
463 SAİT TURAN Mersin/Tarsus 3 Nolu T Tipi Kapalı hapishanesi Epilepsi hastası, ruh ve sinir hastalıkları var, bir ayağı yok.
464 SALİH GÜN Kırıkkale/Hacılar F Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp ve bel fıtığı sorunu var. Kronik otit ve işitme işitme kaybı var ve tedavi başarısız. Kalp için anjiyo olmuştur. Bel fıtığı ameliyat olmuş ancak ağrıları devam ediyor. Sağ kulak fonksiyonunu kaybetmiş. Kronik migren ve sinüzit rahatsızlığı var. Zira sağ gözü sürekli şiş, sağ geniz deliğinde akıntı var. Eklem romatizması var. Sık sık ateşi çıkıyor. Ayrıca mide sorunları başlamış. İdrar yollarında nedenini bilmediği problemler yaşamaya başlamıştır.
465 SALİH MESUT GEREZ Düzce T Tipi Kapalı Hapishanesi Beyninde tümör var. İleri derecede prostat, şeker hastalığı mevcut bulunmaktadır.
466 SAMİ ÖZBİL Kocaeli/Kandıra 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Wernicke Korsakoff hastası. Ayrıca Kronik Inflamatuvar bağırsak hastalığı tanısı var.
467 SAVAŞ KESKİN Hatay T Tipi Kapalı Hapishanesi %73 engelli.
468 SAVAŞ KIRBAŞ Ist./Silivri 6 Nolu L Tipi Kapalı hapishanesi Siroz hastası, tek böbreği var. Kanamalı hemoroid  var ameliyat olması gerekiyor. Daha önce astım ve zatürre geçirmiş.
469 SAVAŞ SÖNMEZ Osmaniye 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Çatışmada çenesi parçalanmış durumda ancak tedavisi yapılmıyor.
470 SEBGETULLAH GÜLER Ümraniye-Metris T Tipi Kapalı Hapishanesi Felç geçirmiş. Engelli.
471 SEDAT ŞAYLAN Balıkesir/Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Belden aşağısı felç. %83 Engelli. Yaşamını tek başına idame ettiremiyor.
472 SEKVAN BECERİKLİ İzmir-Aliağa/Şakran 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Epilepsi hastası. Ayrıca orta derecede nörolojik episist hastası. Kafatasının sağ bölümünde 5 cm’lik çökme mevcut. Aynı zamanda vücudunun yarısı felçli. İhtiyaçlarını tek başına karşılayamıyor.
473 SELAMİ KELEŞ Düzce T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp Hastası ve tanısı konmayan bir hastalıktan aşırı kilo kaybı var. İhtiyaçlarını kendi karşılayamıyor. Epilepsi hastasıdır, sık sık nöbeti geçirmektedir.
474 SELMAN AKPINAR Edirne F Tipi Kapalı Hapishanesi Ağır psikolojik bunalım geçiriyor.
475 SELMANİ ÖZCAN Edirne F Tipi Hapishanesi Wernicke Korsakoff Sendromu
476 SEMİRE DİREKÇİ Diyarbakır E Tipi Kapalı Hapishanesi Kadın Bölümü Başında şarapnel parçaları mevcut.
477 SENİHA SÜRER Elazığ Kadın Kapalı Hapishanesi 1958 doğumlu. Kalp hastası ve zehirli guatr hastası. Tansiyon rahatsızlığı var sürekli ilaç kullanıyor. Biopsi yapılmış; ancak patoloji sonucu daha alınmamış.
478 SERDAL YILDIRIM İstanbul/Metris R Tipi Hapishanesi %98 engelli. Trafik kazası sonucu belden aşağısı tutmuyor. Beline takılan platinler kaydığı için yeniden ameliyat olması gerekiyor ancak hapishane koşullarında yapılamaz denmiş. ATK 2 kez kalamaz raporu verdiği halde savcılık bırakmıyor. vücudunun birçok fonksiyonunu kullanamaz halde. Tekerlekli sandelye ile yaşamını sürdürüyor
479 SERDAR ASLAN Edirne F Tipi Kapalı Hapishanesi Beyinde Lezyon var. Böbreklerde kist var. Astım ve Hepatit-B hastasıdır.
480 SERDAR GÜLMEZ Trabzon E Tipi Kapalı Hapishanesi Kanser hastası.
481 SERDAR GÜZEL Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Tiroit kanseri ve Hepatit B hastası.
482 SERKAN DURSUN Gaziantep L Tipi Kapalı Hapishanesi Her iki bacağı da dizden itibaren kesik.
483 SERKAN GÜVENİR İstanbul/Silivri 8 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi %64 engelli. Epilepsi hastasıdır.
484 SERTAÇ KORKMAZ Malatya E Tipi Kapalı Hapishanesi Anti-sosyal kişilik bozukluğu mevcut. Ayrıca %30 engelli.
485 SERTAÇ SAPMAZ Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Bağırsak yırtığı nedeniyle ameliyat olmuştur. Yara bölgesinde hasarlardan kaynaklı olarak ağrılar meydana geliyor. Gözleri uzak ve yakından görme yetisi hızla kaybediyor. Ayrıca gece körlüğü rahatsızlığı da mevcuttur.
486 SEVAL YAPRAK İst./Silivri 9 Nolu Kapalı hapishanesi Kalp hastası
487 SEVCAN ATAK İstanbul/Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi Rahim kanseri. Ayrıca gözlerini kaybetmesine neden olabilecek bir hastalığı da mevcut.
488 SEVGİ SAYMAZ Kocaeli/Kandıra 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Wernicke korsakoff
489 SEVGİ SEZER Giresun E Tipi Kapalı Hapishanesi Sırtında 9.5x5cm tümör bulunmaktadır.
490 SEYHAN KORKUSUZ Van F Tipi Kapalı Hapishanesi Aterosklerotik kardiyovasküler hastalığı var. Ayrıca epilepsi hastası.
491 SEYİDHAN KIRAR Elazığ 2 Nolu Yüksek Güvenlikli Kapalı Hapishanesi Sinir damarları zarar gördüğü için sol tarafı felçli olarak yaşamını sürdürmektedir. Kısmi felçli olarak yaşamını idame ettirmeye çalışıyor. Daha önce omirilik ameliyatı oldu.
492 SEYNUR ÖZDEMİR Ankara/Sincan Kadın Kapalı Hapishanesi Bacakta tümör var. Bacağın kesilme durumu var
493 SEZAİ DEMİRTAŞ Adana/Kürkçüler F Tipi Kapalı Hapishanesi Yüksek tansiyon hastası, kalp, astım
494 SEZGİN BACİ Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Hapishanesi Koah, bel ve boyun fıtığı hastası. Fıtık ameliyatı sonrası felç geçirmiş. 3 yıldır bastonla gezmek zorunda.
495 SIDDIK GÜLER İskenderun T Tipi Kapalı Hapishanesi 1940 Doğumludur. Kalp rahatsızlığı, hipertansiyon, iltihaplı eklem romatizması ve son zamanlarda artan diz ağrıları ve morluklar gibi rahatsızlıkları var. İleri yaşta bir hastadır.
496 SIRAÇ TOĞLUK İzmir-Buca/Kırıklar 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp ameliyatı olmuştur. Yüksek tansiyon, ülser ve troit hastasıdır.
497 SİNAN AKBAYIR Kırıkkale/Hacılar F Tipi Kapalı Hapishanesi Wernicke Korsakof Sendromu. Şeker, kronik gastrit, reflü ve kronik bronşit, göz ve kulak rahasızlıkları, ciddi boyutta cilt kuruması ve hassasiyeti, diş rahatsızlıkları var. Bel ve boyun fıtığı var. Üçüncü kez ameliyat olmak üzere olduğu çift taraflı fistül rahatsızlığı da bulunuyor.
498 SİNAN GÜLÜM Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Böbrekleri çalışmıyor ve behçet hastası. Ağzından kan geliyor.
499 SİNAN SELMAN Çanakkale E Tipi Kapalı Hapishanesi 60 yaşında, KOAH Hastası. İhtiyaçlarını karşılayamayacak durumda.
500 SİNAN TÜRKMEN Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit-B taşıyıcısıdır. Behçet hastası ve gözlerine ataktan kaynaklı höz sinirlerinde hasar oluşmuş, el ve ayak bileklerinde, eklemlerinde kırıklık, şişkinlik, ödem oluşuyor.
501 SİTİ GÖREN Van T Tipi Kapalı Hapishanesi 70 yaşında ve bir çok hastalığı var. İhtiyaçları koğuş arkadaşları tarafından karşılanıyor.
502 SİYAVUŞ BALA Van M Tipi Kapalı Hapishanesi Polisitemia Vera hastası. (Kemik iliğinde alyuvar hücrelerinin çoğalması.)
503 SONGÜL AYDIN Elazığ Kadın Kapalı Hapishanesi %55 Engel Raporu var (Psikolojik). Bayılmalar ve sinir krizleri geçiriyorum
504 SONGÜL BAĞATIR Mersin/Tarsus Kadın Kapalı Hapishanesi İlerlemiş Bel Fıtığı Nedeniyle (Acilen Ameliyat Olması Gerekiyor).3 kez mide kanaması geçirdi, akciğerde su toplama, işkenceden kaynaklı kol altlarında yırtılma, el kolda güç kaybı ve kist olmuş.
505 SONGÜL TAMİR Diyarbakır E Tipi Kapalı Hapishanesi Kadın Bölümü Beyninde tümör olduğu için ameliyat olmuş ve kafasına tel takılmış.
506 SOYDAN AKAY İstanbul/Silivri 9 Nolu Kapalı Hapishanesi Prostat kanseri. Eklem romatizması var ve çok ağrı çekiyor. Ayrıca Hepatit-B hastasıdır.
507 SUAT AŞKAN Van Kapalı Hapishanesi Epilepsi hastası.
508 SUNAY AKBULUT Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi Şeker, tansiyon, kolesterol, kireçlenme, fıtık, romatizma, astım, romatizma, kalp tembelliği var.
509 SUPHİ İSMAİL Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Mayın patlaması sonucu sağ bacağı kasıktan itibaren kesilmiş. Protez kullanıyor.
510 SÜLEYMAN ACAR Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Epilepsi ve Hipertansiyon hastasıdır. Ayrıca kafasında platin var.
511 SÜLEYMAN GÜLTEKİN Manisa/Akhisar T Tipi Kapalı Hapishanesi Epilepsi hastası. Bel ve boyun fıtığı var. Mide ülseri, hemeroid ve kollarda uyuşma var.
512 SÜREYYA BULUT İstanbul/Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi Kafasında şarapnel parçası bulunmaktadır. Bir gözü görme fonksiyonunu yitirmiştir. Aynı zamanda Wernicke Korsakoff Hastası.
513 ŞABAN ARIKAN Menemen R Tipi Hapishanesi Belden aşağısı felç.
514 ŞABAN KAYGUSUZ Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Dirsek altından sol kol yok. Diz üstünden sağ bacak yok
515 ŞEFİK AĞU Antalya L Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit B’ye bağlı siroz ve karaciğer kanseri hastası. Hapishanede iken 30 Mart 2019 da, organ nakli yapılmış. Ameliyat öncesi 3 defa adli tıpa gitmiş. Ameliyat sürecinde cezaevi idaresi Adli Tıp incelemesi talebinde bulunmuş. Adli Tıp sadece ameliyat sürecinde, ameliyat sürecinde 6 aylık süre için, cezaevinde kalmasının uygun olmayacağı yolunda görüş bildirmiş. Ancak BAM talebi reddetmiş. Ağır hasta mahpus, 5 defa karayoluyla ve kelepçeli olarak, adli tıp incelemesi için İstanbul a götürülmüş. AİHM davası nedeniyle, 6. Defa İstanbul a götürüleceğini bildirdi. Normal koğuşta kalması mümkün olmadığından, sürekli olarak 2 kişi ile birlikte hapishanenin revir koğuşunda kalmaktadır.
516 ŞEFİK BAYRAM Bolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası, daha önce iki kez kalp ameliyatı olmuş. %44 raporu var, tekrar ameliyat olması gerekiyor. Şeker ve tansiyon rahatsızlıkları da var.
517 ŞEHMUS İLHAN Van Yüksek Güvenlikli Kapalı Hapishanesi Epilepsi hastası. Nörolojik rahatsızlıkları var. Ayrıca bilinç kaybı yaşıyor.
518 ŞEHMUZ DEMİREL Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Protez mitral kapak mevcuttur. Ayrıca epilepsy ve konsartoz hastası.
519 ŞEMSEDDİN EKİNCİ İzmir/Aliağa-Şakran 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Sol tarafı felç. Şeker ve tansiyon hastasıdır.
520 ŞEMSETTİN KARGILI Gaziantep L Tipi Kapalı Hapishanesi İki kez anjiyo oldu. Fıtık ameliyatı oldu. Sağ böbreği kanser nedeniyle alındı. Diğer böbreği ise tam çalışmıyor. Daha önce iki kez “cezaevinde kalamaz” raporu verilmiş; dört kez de Adli Tıp Kurumu’na sevk edilmiş. Diyarbakır’daki hastanede üstünkörü teşhisle “cezaevinde kalabilir” raporu verilmiş. Travma sonrası stres bozukluğu, majör depresyon ve dissosiyatif bozukluk tanıları konulmuş.
521 ŞEREF GÜRKAN İstanbul/Silivri 6 Nolu Kapalı Hapishanesi Wegenere granulomatosiz hastası olup hastalık dorudan ciğerlere etki etmektedir ve salgına sebep olan virüs hayati risk doğurmaktadır. Sürekli Bakırköy Eğitim Araştırma Hastanesi’ne götürülmektedir. Ayrıca böbrek ve yüksek tansiyon hastasıdır.
522 ŞERİF BEK Manisa T Tipi Hapishanesi 49 yaşında. Tansiyon hastalığı bulunmaktadır ve bu süreçte 2 defa emboli gelişti, kolunu iyi kullanamıyor, sürekli kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyor.
523 ŞERİF ÇELİK Gaziantep H Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp anjiyosu olmuş. Kalp ve hipertansiyon rahatsızlığı var.
524 ŞEVKET BİLİCİ Afyon 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi 28 yıldır cezaevindedir. Mide rarahsızlığı, bağırsak sorunu, içten kanamalalı hemoroid, baş ağrıları, sinüzit, yüksek ve düşük tansiyon, gül dökümü hastalığı, alerji rahatsızlığı bulunmaktadır. Ayrıca 2018 yılı içinde iki kez 2 kez kalp krizi geçirmiştir. 3 kez anjiyo olmuştur. Başta ana damar olmak üzere 4 kalp damarı tıkalı olduğu tespit edilmiş ve 4 damara da stant takılmıştır. Kalp damarlarında %45 daralma vardır. Sol tarafında büyük oranda hep ağrı ve uyuşukluk vardır. Kansızlık vardır ve nefes alış verişlerinde büyük sıkıntı çekmektedir.Arkadaşları aracılığı ile sosyal yaşamını devam ettiriyor.
525 ŞEYHMUS KOÇ Tokat T Tipi Kapalı Hapishanesi Kolu ve burnu kırık, el parmakları kopmuş, kalan parmaklardaki kemiklerde kırılma ve iltihaplanma olmaktadır.
526 ŞİLAN ÇETİNER Kayseri/Bünyan Kadın Kapalı Hapishanesi Beyninde kitle var. Kusma, baş ağrısı, titreme, kulak uğuldaması var. Ayrıca boyun kemiğinde çatlak var.
527 ŞÜKRAN AVŞAR Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi Şizofren
528 ŞÜKRÜ ERBİNÇ Antalya L Tipi Kapalı Hapishanesi 61 yaşında, ağır kalp, diyabet ve tansiyon hastası.
529 TAHİR DEMİRALP Gaziantep L Tipi Kapalı Hapishanesi Şizofreni hastası. Kendisine ve çevresindekilere zarar vermeye meyilli.
530 TAMER KAPUCU İstanbul/Metris R Tipi Hapishanesi Prostat kanseri.
531 TANJU SOYTEKİN Sakarya L Tipi Kapalı Hapishanesi 2 yıldır cezaevinde, doğustan gelen Talasemi kalıtsal hastalığı vardır, % 70 sağlık raporu vardır. Her ay düzenli bir şekilde doktora gitmesi gerekir. Cezaevine girdikten sonra hastalığı hızlanmış ve dalağı patlayacak konuma gelmistir.
532 TARKAN UĞURLU Kocaeli/Kandıra 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Wernicke Korsakoff Sendromu.
533 TAYLAN BALATACI Edirne F Tipi Kapalı Hapishanesi Wernicke Korsakoff Sendromu. Kronik bağırsak enfeksiyonu var. Midesinde gastrit ve iltihaplanma mevcut. Sol ayağında da ayak düşme var. Astım hastası ve göz bozukluğu da mevcut.
534 TAYYİP ÇİFTÇİ İstanbul/Silivri Kapalı Hapishanesi Kolon kanseri ve akciğerinde sorun var.
535 TEKİN DÖNMEZ İst./Silivri 6 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi Şizofren. İhtiyaçlarını kendi başına karşılayamıyor.  Kronik bipolar hastalığı bulunmakta olup psikolojik tedavi görmektedir. %70 raporu vardı ancak hapishaneye girdiği için rapor yenilenememiştir.
536 TURAN DEMİR Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi  Kronik astım ve böbrek hastalığı bulunmaktadır. Bağırsaklarından sık sık kanama geçiriyor. Sinir sistemindeki hasarlardan ötürü el ve ayaklarda his kaybı ve yürüyememe hali söz konusudur.
537 TURGAY DENİZ İstanbul/Maltepe 1 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi %80 engellidir. Ayrıca tüberküloz hastasıdır.
538 TURGAY DOĞAN Sincan Cezaevi Hapishanesi 1 yıl önce 4 kur bep kemoterapi gördü. Tutuklanmadan önce 3 aylık kontrol dönemindeydi. Kemoterapide aldığı Bleomisin ilacı akciğerinde yan etki yapmış.
539 UFUK ÇINAR Zonguldak M Tipi Açık Hapishanesi Tıp I Diyabet hastalığı bulunmaktadır ayrıca %46 Engelli Raporu mevcuttur.
540 UFUK KESKİN İzmir-Aliağa/Şakran 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Diyabet tip-1 hastası. Çölyak, dermatisis Herpotifermis (gıdadan kaynaklı ciltte kabarcıklanma), süt-toz-küf alerjisi, bel-boyun fıtığı, Raynound (el-ayak parmaklarında koyu renk), gastrit vb. hastalıklar mevcut.
541 UĞUR KAYACI İzmir-Buca/Kırıklar 1 Nolu F Tipi Tipi Kapalı Hapishanesi Slikozis hastası ciğerleri problemli lekelenme oluşmuş kansere dönüşme riskiyle 6 ayda 1 kontrole gidiyor
542 UĞUR ERGÜLER Zonguldak M Tipi Kapalı Hapishanesi Beyincik sarkması var. Hemoroid, kronik prostatit hastalığı var. Böbreklerinde taş var. Protein kaçağı, reflü , göbek fıtığı, strese dayalı başağrısı gibi hastalıkları da var.
543 UĞUR YELOĞLU Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi Psikolojik sorunları var. Hafızasını yitirdiği ve kendi ihtiyaçlarını karşılayamaz bir duruma geldiği öğrenildi.
544 ULAŞ DENİZ Kocaeli/Kandıra 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Tüberküloz hastası.
545 UMUT ŞENER İzmir/Şakran Kadın Kapalı Hapishanesi Mesane kanseri, 3 ayrı bölgesine de sıçramış durumda.
Planlanan ameliyat Radikal sistektomi. Mesanesi, rahmi, yumurtalıkları ve bağırsaklarının bir bölümü alınacak. Dışardan bir idrar torbası takılacak.
546 UTKU AYKAR Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Şizofren
547 ÜMİT ASLAN Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Siroz hastasıdır.
548 ÜMİT GÖKHASAN Afyon T Tipi Kapalı Hapishanesi Yemek borusu kanseri
549 ÜZEYİR ATILGAN Afyon 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Bandırma’dan sevk olunurken ciddi sağlık sorunları yaşamış ve 15 kilo vermiştir. Solunum sıkıntısı bulunmaktadır ve direnci oldukça düşüktür. Bu nedenle hastalığı atlatamamaktadır.
550 VAHDETTİN MOR Şanlıurfa T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalpte sorunu var ve tansiyon hastalığı bulunmaktadır.
551 VEYSEL AKKURT Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Epilepsi hastası
552 VEYSEL AVUNAN Bingöl M Tipi Kapalı Hapishanesi Beyin zarı iltihaplanması var, hafızasını kaybetmiş. Erciyes Üniversitesi hastanesinde bakılıyor.  Önce Elazığ Fırat Araştırma hastanesindeydi doktorlar son günlerini yaşadığını söylemiş ailesine. İstanbul Ankara gibi yerlerde ameliyat ve yoğun bakım denemek gerektiği belirtilmiş. Son bilgilere göre verem ve menejite yakalanmış.
553 VEYSEL TIKAÇ Tokat T Tipi Kapalı Hapishanesi Kendisi ağır derecede şeker ve kalp hastası. İnsülin kullanıyor ve böbrek yetmezliği var, kalbinde 7 adet stent ile tutuklandı. Kayseri’ye tedavi için sevk edilmiş. Üç damar yüzde 95 tıkalıydı. Kayseri’de 2 damara daha balon ile stent takıldı üçüncü damar stenti ve balonu kaldıramayacak hale geldiği söylenmiş. Bir damarı %95 tıkalı ve şeker hastası olduğu için artık stent takamayız bypass olmalı denilmiş. Ayrıca gut hastalığından var. Üre kreatinin sürekli yüksek. İhtiyaçlarını karşılayamaz duruma gelmek üzere.
554 YAHYA ALTUN Şırnak T Tipi Kapalı Hapishanesi 87 yaşında, tansiyon ve şeker hastası. Yaşamını tek başına idame ettiremiyor.
555 YAKUP NIŞLI Çanakkale E Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp, yüksek tansiyon, kolesterol, solum bozukluğu ve nefes darlığı hastalıkları var.
556 YASEMİN KARADAĞ Silivri ? Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi Beyin kanaması riski var. Böbreklerinde sorun oluşmuş ve böbrek nakli yapılmıştır.
557 YAŞAR ALAT Kayseri/Bünyan 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Koah hastasıdır. Kalp duvarında kalınlaşma vardır. Hipertrofik kardiyomiyopati tanısı almış. İleri derecede reflü hastasıdır. Ayrıca midede mide polipi, pan gastrit ve mide fıtığı vardır.Uzun süreler boyunca ilaç kullanmasından dolayı karaciğerde tahribat oluşmuş durumdadır. Artık vücudu ilaç kaldıramayacak düzeye geldiğinden sürekli durumu kötüye gitmektedir.
558 YAŞAR ERİŞ Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Şizofren
559 YAŞAR İNCE Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Lenf kanseri riski var. Kalp, Hepatit-B, bel fıtığı, böbreklerinde taş ve karaciğerinde iltihap var. Beyin damarlarında tıkanıklık,
560 YAVUZ SELİM BURGU Kayseri 1 Nolu T Tipi Hapishanesi Polio Sekeli (Çocuk Felci) Hastası. %54 Engelli. Sağlık Bakanlığı onaylı “sürekli engelli” raporu vardır. İki koltuk değneği ile yürüyor. İleri derecede böbrek hastası. Tutuklu iken böbrek ameliyatı geçirmiştir. Bir kulağı hiç duymuyor. Yedi kere ameliyat geçirmiş olduğundan bağışıklığı düşük olmakla birlikte cezaevi koşullarında tedavilerine düzenli şekilde devam edemediğinden hastalığı ilerlemekte; tekerlekli sandalyeye mahkum olma riski taşımaktadır.
561 YAVUZ YAVUZ Elazığ 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Beynindeki tümör ameliyatla alınmış, ayda bir düzenli olarak iğne yapılması gerekli. Ayrıca çölyak hastası.
562 YILDIRIM DEMİR Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Sağ gözü görmüyor, beş kez anjiyo yapılmış %22 Engelli. Prostat Büyümesi (%15) var. Midesinde gastrit -reflü var. Kronik bronşit, işitme kaybı, dizlerinde meniscus yırtığı, bel fıtığı (ameliyat olmuş) ve hemoroid hastalıkları mevcuttur. %41 Engellilik raporu vardır.
563 YILDIZ KAYA Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi Şeker, tansiyon, kolesterol, kireçlenme, romatizma, astım, bronşit, kalp tembelliği, fıtık
564 YILMAZ GERÇEL Eskişehir L Tipi Kapalı Hapishanesi Şizofren. 2004-2006 arası infazı ertelendi. Durumunda değişme olmadığı halde yeniden tutuklandı. 2008-2012 arasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde kaldı. Şu anda hapishane revirinde kalmakta; ayrıca sol elini kullanamamaktadır.
565 YILMAZ KAHRAMAN İstanbul/Silivri 5 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi Beyninde tümör var.
566 YILMAZ SUNCAK İzmir-Aliağa/Şakran 4 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Tiroit bezi kanseri. Eklem romatizması, sinüzit, kronik faranjit, ülser, astım, reflü, hemoroid, kallentrol ve gizli şeker hastalıkları, topuk dikeni var.
567 YILMAZ TEKER Elazığ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Psikolojik rahatsızlıkları var bu nedenle hastanede yatmış bir süre. Bafra cezaevinde iken dudaklarını dikmiştir. Açlık grevine giriyor, derdini anlatamıyor. Ayrıca epilepsy hastası, dili boğazına takılıyor, kafasını duvara çarpıyor, ayaklarını kollarını kesiyor. Raporları mevcuttur.
568 YUNUS BEKDEMİR Samsun T Tipi Kapalı Hapishanesi 58 yaşında olup, uyku apnesi ve tansiyon hastasıdır. CPAP (uyku esnasında solunum sıkıntısı yaşayan kişilerin üst solunum yolunun tıkanmaması için taktıkları cihaz) cihazına bağlı şekilde uyuyabiliyor olup, salgın hastalık sebebiyle yüksek risk grubundadır.
569 YUNUS ŞEKER Osmaniye 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishane İleri derecede kalp, damar hastalıkları mevcut. %70 Engellidir.
570 YUSUF ÇAKIR Manisa T Tipi Kapalı Hapishanesi 75 yaşında olup şeker ve kalp hastasıdır. Hapishanede 4 kez anjiyo olmuş ve stend takılmıştır. Ayrıca prostat rahatsızlığı vardır. Şu anda tek kişilik hücreye alınmış olmakla, kendisine bakacak durumda değildir.
571 YUSUF ÖĞMEN İzmir/Söke T Tipi Kapalı Hapishanesi MS hastası. Sol ayağı tamamen işlevsizleşmiş, sağ ayağında kayıp vardır. Tekerlekli sandalye ile hareket edebiliyor, konuşamıyor.
572 YUSUF ÖZMEN Erzurum H Tipi Kapalı Hapishanesi Kanser Hastası
573 YUSUF PEKMEZCİ İzmir Kapalı Hapishanesi Tansiyon ve alzheimer hastası, kemik ve kas erimesi var
574 YUSUF TAŞ G. Antep H Tipi Kapalı Hapishanesi %75 zihinsel engelli.
575 YUSUF YALÇIN Batman M Tipi Kapalı Hapishanesi Epilepsi hastası.
576 YÜCEL BALYECİ Antalya/Alanya L Tipi Kapalı Hapishanesi Ateşli silah yaralanması nedeniyle sağ dizinde ve ayağında hasar var. Sağ dizinde ve ayak bileğinde kontraktör ve kireçlenmeye bağlı olarak meydana gelen eklem aralığında daralma, mobilazasyon kısıtlığı, dizde ani kilitlenme,  ağrı, şişlik gibi sorunlar yaşıyor
577 ZÜLFİKAR BAYRAM Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Bacağından kurşunla yaralanmış. Kol ve çenesinde kırıklar var. Akciğerinde enfeksiyon oluşuyor. Böbrek yetmezliği, şeker ve tansiyon hastalıkları var.
578 ZAFER ASLAN Erzurum F Tipi Kapalı Hapishanesi Şarapnel parçaları nedeniyle bacağının kesilmesi gerekiyor.
579 ZAFER YILDIZ Edirne F Tipi Kapalı Hapishanesi Beyincik uzaması mevcut.
580 ZEKAİ KIYMAZ Osmaniye 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp ameliyatı olmuştur ve doğuştan kalp kapakçığı sorunu vardır.
581 ZEKİ KARAKAŞ Gaziantep H Tipi Kapalı Hapishanesi Bağırsak Kanseri hastasıdır. Ve tek böbrekle yaşıyor.
582 ZEKİ TURAN İstanbul/Silivri 2 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi Böbrek hastası. Bu nedenle diyalize giriyor. Kalp rahatsızlığı, enfeksiyon ve mide hastalıkları var.
583 ZELİHA BULUT Kocaeli/Gebze Kadın Kapalı Hapishanesi Eklem yerlerinde yanma ve ağrı var. Elinden bileğine kadar kasılma, dirsek ve omuzda ağrı ve güç kaybı var. Ayak tabanlarında yanma, kasılma var. Kasıklardan itibaren tüm bacaklarda varis var.  Alerjik astım ve jinekolojik rahatsızları var.
584 ZEMERHAN TENLİ Van M Tipi Kapalı Hapishanesi 1952 doğumlu. Kalp hastası ve durumu ağır.
585 ZERDEŞT ODUNCU Edirne F Tipi Kapalı Hapishanesi Karaciğeri iflas etmek üzere, diyet yemekleri verilmesi gerekiyor. Daha önceden yanık nedeniyle vucutta oluşan iltihaplanma yeniden nüksetmiş. Uzun zamandır tek kişilik  hücrede tutulmaktan kaynaklı psikolijisi de iyi değil bilgisi alındı (İst)
586 ZERDEŞT SARIKAYA Patnos L Tipi Kapalı Hapishanesi Astım nazal polip hastası
587 ZERGA AÇAR Kayseri/Bünyan Kadın Kapalı Hapishanesi İki gözünden ameliyat olmuş, sağ elini de kullanamıyor. 1959 doğumlu, 61 yaşında.
588 ZEYNEL KARABULUT Kırıkkale/Hacılar F Tipi Kapalı Hapishanesi W.Korsakoff Sendromu. Yürüyemiyor, koltuk değneğine bağlı yaşıyor. Ciddi boyutta unutkanlık yaşıyor. Ellerinde ayaklarda şişme, morarma var. Gözlerinde kanlanma ve sulanma, güneş ve floresan ışıklarından etkilenme, sol gözünde damar tıkanıklığı var. Vücudu dengesiz bir şekilde terliyor. Kulaklarında aşırı derecede çınlama var.
589 ZİYNET SAĞLAM Mersin/Tarsus Kadın Kapalı Hapishanesi İşkence izlerinin hala vücudunda belirgin bir şekilde bulunduğunu, bacaklarında ödem, damarlarında ise çatlama olduğunu, iki bacağını da kullanamadığını, vücudunda kemik kayması oluştuğunu, kuyruk sokumundan ağır darp aldığından dolayı oturamadığını, vücudunun bir çok yerinde işkenceden kaynaklanan ciddi yaraların mevcut olduğunu, psikolojik olarak yaşadığı, ağır travma nedeniyle seslerden ve karanlıktan korktuğunu ve uyuyamadığını aktarmıştır.
590 ZÜBEYDE KARA Sincan Kadın Kapalı Hapishanesi Kronik Kalp hastası
HASTA MAHPUSLAR 2020
591 A. HAMİT BABAT Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastasıdır, anjiyo olmuş, kan inceltici ilaç kullanıyor. Kalp çarpıntıları devam ediyor. Şeker hastasıdır. Yüksek tansiyon hastasıdır. Kataraktan dolayı ameliyat olmuş, ancak giderek görmede zorlanmaktadır.
592 A. İHSAN BAYAR Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Mide hastalığı var.
593 A. RAHMAN ÇEÇEN Kayseri/Bünyan 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Migren rahatsızlığı var. Ayağında platin bulunuyor. Bel fıtığı ve kaburga zedelenmesi var. Burun kemiği de kırık.
594 A. RAHMAN İVRENDİ Patnos L Tipi Kapalı Hapishanesi % 40 ayaklarından engelli.
595 A. RAHMAN PAMUK Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Mide ülseri ve kemik erimesi sorunları var.
596 A. REZAK GÜLMEZ Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Midede benek (iyi huylu, takip ediliyor) var. Mide ülseri, reflü ve gastrit yarası var. Burun kanaması ve bronşit rahatsızlıkları var.
597 A. VAHAP AYDEMİR İzmir/Ödemiş T Tipi Kapalı Hapishanesi Böbrek ve idrar yollarında dirençli iltihaplanma var.
598 A. VAHAP NARİN İzmir/Ödemiş T Tipi Kapalı Hapishanesi Şeker başlangıcı, Hemoroid, Romatizma, kulak çınlaması var.
599 A.REZZAK MATYAR Batman Hapishanesi Vertigo hastası.
600 A.VAHAP YILMAZ Batman M Tipi Kapalı Hapishanesi Sedef hastası.
601 ABAMÜSLÜM TEMUR Karaman M Tipi Kapalı Hapishanesi Bir böbreği alınmış diğeri de sorunlu.
602 ABDULHALİK ÇAĞIR Van F Tipi Kapalı Hapishanesi % 27 görme engelli.
603 ABDULHALİK ORAK Erzurum/Oltu T Tipi Kapalı Hapishanesi Bağırsak hastalığı var ve astım hastasıdır.
604 ABDULKADİR AKDOĞAN İzmir-Buca Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Bir gözünde görme kaybı var. Kemiklerde de kırık var.
605 ABDULKERİM VARIŞLI Manisa/Akhisar T Tipi Kapalı Hapishanesi Kuyruk kemiği/kürek kemiği bozuk, bel kayması ve kasık rahatsızlıkları var.
606 ABDULLAH ALTUN Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp sorunu var.
607 ABDULLAH AY Trabzon/Beşikdüzü T Tipi Kapalı Hapishanesi Boyun fıtığı var.
608 ABDULLAH ECEVİT Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp ve yüksek tansiyon hastası. Bel ve mide fıtığı, kalpte kan pıhtılaşması hastalıkları var.
609 ABDULLAH KARAKUŞ İzmir/Şakran T Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit-B hastası.
610 ABDULLAH TOPALOĞLU Osmaniye 2 No.lu T Tipi Tüberküloz, sol kulağı duymuyor.
611 ABDULMUTTALİP SAKMAN Şırnak T Tipi Kapalı Hapishanesi Mide rahatsızlığı var.
612 ABDULSELİM SASİN Bayburt M Tipi Kapalı Hapishanesi Tansiyon hastası.
613 ABDURRAHİM ŞEN Tekirdağ, 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Tansiyon, astım, bronşit, fıtık hastalıkları var.
614 ABDURRAHİM YILMAZ İzmir-Ödemiş T Tipi Kapalı Hapishanesi Eklem rahatsızlığı, aşırı unutkanlık var.
615 ABDURRAHMAN BİNDİRİCİ Mersin/Tarsus 1 Nolu T Tipi Kapalı hapishanesi Boyun fıtığı sırt ağrısı var. Sol gözü görmüyor, sağ gözü bulanık. Ses tellerinden rahatsız. Ayrıca unutkanlık var.
616 ABDURRAHMAN ÇETİNKAYA İzmir-Aliağa/Şakran Kapalı Hapishanesi Penis ve testislere almış olduğu darbe sonucu sorun yaşıyor. Ayrıca burnu kırılmış.
617 ABDURRAHMAN YANIK Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi Yüksek tansiyon hastasıdır.
618 ABDURRRAHMAN YAVUZ Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Vertigo hastası
619 ABDURRAHMAN ZEKİN İzmir-Buca/Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Sırtındaki kambur ciğerlerine baskı yaptığı için nefes sorunu yaşıyor.
620 ABDÜLAZİZ OK İzmir/Şakran 4 Nolu Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik bronşit, sinüzit, orta kulak iltihabı hastalıkları var.
621 ABDÜLKADİR AKBAŞ Kayseri/Bünyan Hapishanesi Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Böbrek hastası; sağ böbrek işlevini yitirmiş, sol böbrek kanalları tıkalı.
622 ABDÜLKADİR DURMUŞ Osmaniye 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Ciğerlerinde kist oluşmuş ve ameliyat olması gerekmektedir.
623 ABDÜLLATİF SÖNMEZ Edirne’den sevk edildiği yer belli değil. Beyinde damar toplanması sorunu var.
624 ABDÜLSELAM GÜLER Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp kapakçığında açılma var ve damar hastalığı mavcut.
625 ABDÜLVAHAP YILMAZ Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastasıdır. Astım ve bel fıtığı hastalıkları da mevcut.
626 ADEM DURMUŞ Samsun/Bafra T Tipi Kapalı Cezaevi Sağ göz katarakt ameliyatı olmuş. Yapılan tetkikler sonrasında doctor sol gözünde taşlaşma olduğunu ve ameliyatını riskli olduğunu belirtmiştir.
627 ADEM ERDOĞDU Sakarya L Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası, heyet raporu var.
628 ADEM ŞİLİ Van T Tipi Kapalı Hapishanesi Sol kulak zarı darp sonucu duymuyor ve çok ağrısı var.
629 ADNAN ABAY Muğla/Dalaman Hapishanesi Ruhsal ve bedensel engelli.
630 ADNAN ETLİ Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Düşük şeker
631 ADNAN KARATAŞ Denizli T Tipi Kapalı Hapishanesi Tüberküloz hastası.
632 ADNAN ÖZBEY Eskişehir H Tipi Kapalı Hapishanesi Anemi Hastası
633 ADNAN SAYAK Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Diz ve omuzdan ameliyat oldu. Bazen baygınlık geçiriyor.
634 AGİT BİLİK Şırnak T Tipi Kapalı Hapishanesi Mide rahatsızlıkları var.
635 AGİT TEKİN Tarsus 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Mide, bronşit, aşırı sinüzit hastalığı  var.
636 AHİRET TURAN Elazığ T Tipi Kapalı Hapishanesi Epilepsi hastası
637 AHMET AJAM Hatay/İskenderun T Tipi Hapishanesi Psikolojik rahatsızlıkları var.
638 AHMET AKBALIK Düzce T Tipi Kapalı Hapishanesi Kulak zarında yırtık var.
639 AHMET AYAN Tokat T Tipi Kapalı Hapishanesi Bel ve boyun fıtığı var.
640 AHMET AYDIN Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Ciğerlerinde yağlanma var.
641 AHMET BAŞBOĞA İzmir/Ödemiş T Tipi Kapalı Hapishanesi Karaciğer hastası ve sağ eli engelli. Kolesterol, Yutma Darlığı (Yutak) , Troit Bezinde Nodül
642 AHMET BATUR İzmir-Buca/Kırıklar F Tipi Hapishanesi Hemoroid ve gastrit rahatsızlıkları var.
643 AHMET ÇAKAL İzmir/Ödemiş T Tipi Kapalı Hapishanesi Varis, boyun fıtığı, gastrit, uyku bozukluğu, kaşıntı ve vücutta yağ kistleri var.
644 AHMET DEREBAŞI İzmir-Buca/Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Nörolojik sorunlardan dolayı solunumda sıkıntı var.
645 AHMET ETE Balıkesir/Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Mide rahatsızlığı var.
646 AHMET GÜMÜŞ Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Mide, sinüzit, migren ve kolda damar rahatsızlığı var.
647 AHMET HÜSEYİN Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Bel ve boyun fıtığı var. Ülser, sinüzit, hemoroit hastalıkları mevcut.
648 AHMET KARA Bursa H Tipi Kapalı Hapishanesi Ankilozan spondilit hastalığı var.
649 AHMET KILIÇ Hatay E Tipi Kapalı Hapishanesi Akciğer ve şeker hastası.
650 AHMET KÜZE Batman M Tipi Kapalı Hapishanesi Mide ülseri ve reflü hastalıkları var.
651 AHMET ÖZGEN İzmir/Ödemiş T Tipi Kapalı Hapishanesi Yüksek Tansiyon, Mide Ülseri ve Sürekli Baş Dönmesi, Prostat, Hemoroit, Kan Şekeri
652 AHMET SERHAT Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Psikolojik rahatsızlıkları var, sürekli ilaç kullanmak durumunda.
653 AHMET SOLAK Batman M Tipi Kapalı Hapishanesi Mide hastası ve psikolojik rahatsızlıkları var.
654 AHMET SOYSAL Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastasıdır, anjiyo olmuş. Mide, böbrek ve bel fıtığı şikayetleri var.
655 AHMET TAMİR Karaman M Tipi Kapalı Hapishanesi Vücudunun birçok yeri yanmış. Boğazda damar tıkanıklığı var.
656 AHMET TAYLAN Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Migren hastasıdır.
657 AHMET TURAN TEMEL Osmaniye 2 Nolu Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası.
658 AHMET SOYSAL Batman M Tipi Kapalı Hapishanesi Yüksek tansiyon hastası.
659 AHMET ZENGER Trabzon/Beşikdüzü T Tipi Kapalı Hapishanesi Epilepsi hastası
660 AKİF İPEK Afyon 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Böbreklerinde taş ve kist var, iki defa ameliyat olmuş. Guatr ameliyatı oldu. Bel-boyun fıtığı, reflü, ülser, gastrit, gözlerde kronik iltihaplanma, hemoroid hastalıkları var.
661 ALİ ADEMAN Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Yüksek tansiyon hastasıdır.
662 ALİ BABA ARI Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Yüksek tansiyon, düşük şeker, koah şikayetleri var.
663 ALİ BARAN ÇİMEN Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kulak perdeleri delik. (Pangrastik hastalığı).
664 ALİ BASKIN Van T Tipi Kapalı Hapishanesi Psikolojik rahatsızlıkları var. (Maddepsikoz hastası.)
665 ALİ CAN IŞIK Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik prostat ve buna bağlı olarak sık sık enfeksiyon sorunu yaşıyor.
666 ALİ CAN YALÇINER Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Sedef ve böbrek hastasıdır.
667 ALİ ÇÖKER Ağrı M Tipi Kapalı Hapishanesi Sol ayağı, sağ kolu %70 raporlu, sürekli eklem rahatsızlığı için ilaç kullanıyor. İlaç kullanmayınca ayakta duramıyor. Kulaklarda ağır işitme sorunu var.
668 ALİ DENİZ ILIÇ Silivri 6 No’lu L Tipi Hapishanesi Tek böbreği var.
669 ALİ DURSUN Ağrı M Tipi Kapalı Hapishanesi Astım hastasıdır. Kalp ameliyatı geçirmiştir. Apandist ve fıtık ameliyatı geçirmiştir.
670 ALİ EKTİREN Mardin Hapishanesi Mide sorunu (delinme) nedeniyle ameliyat olmuş, iyileşmemiş.
671 ALİ GÜLER Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Sırtta kemik kayması var.
672 ALİ GÜLMEZ Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Prostat ve bronşit hastasıdır. Eklem ağrıları, unutkanlık ve dikkat dağınıklığı rahatsızlıkları da var.
673 ALİ HAYDAR ÇIRAK Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Yüksek tansiyon ve bağırsak hastalığı var.
674 ALİ HAYDAR YILDIZ Edirne F Tipi Kapalı Hapishanesi Astım hastası
675 ALİ İHSAN DOST Balıkesir/Burhaniye T Tipi Kapalı Hapishanesi Yüksek tansiyon hastasıdır. Migren, gastrit ve yumuşak doku romatizma rahatsızlıkları var.
676 ALİ KEMAL ATA İstanbul/Silivri 7 No’lu L Tipi Kapalı Hapishanesi  Tansiyon ve ritim bozukluğu hastasıdır.
677 ALİ MURAT ÇELİK Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Tansiyon ve diyabet (gizli şeker) hastasıdır. Kolesterol, varis, reflü ve hemoroid hastalıkları var.
678 ALİ ÖZTÜRK Samsun/Bafra T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp, böbrek, tansiyon, astım, mide ve göğüs rahatsızlıkları.
679 ALİ PAKSOY Gaziantep H Tipi Kapalı Hapishanesi Tek gözde görme kaybı var.
680 ALİ SEYFETTİN TAHAR Hatay T Tipi Kapalı Hapishanesi Sağ kolunda kurşun yarası olduğu için sağ kolunu kullanamıyor. Vücudunun birçok yerinde şarapnel parçası var. Vücudundaki şarapnel parçaları çok rahatsız ediyor.
681 ALİ SOYLU Rize /Kalkandere L Tipi Kapalı Hapishanesi Beyin kılcal damarlarında tıkanıklık, koah, kulak çınlaması hastalıkları var.
682 ANIL CAN AVCI Sincan 1 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi Psikolojik rahatsızlıkları var.
683 ANİL PEKER İzmir/Menemen T Tipi Kapalı Hapishanesi Diş problemleri var, gittiği hastanede diş cerrahisi olmadığı için tedavisi yapılmıyor.
684 ASLAN ÇALKIN Siirt E Tipi Kapalı Hapishanesi Astım ve bronşit hastasıdır.
685 ASLAN KIZIL İzmir/Ödemiş T Tipi Kapalı Hapishanesi Tansiyon dengesizliği var.
686 ASUMAN YAMAN Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Yüksek tansiyon ile poleküler kist rahatsızlıkları.
687 AYDIN ADIYAMAN Bolu F Tipi Hapishanesi Reflü, ülser ve fıtık hastalıkları var.
688 AYDIN AĞLAR Ağrı M Tipi Kapalı Hapishanesi Zehirli guatr hastasıdır.
689 AYDIN AKKIŞ Düzce T Tipi Kapalı Hapishanesi Kulak zarı yırtık.
690 AYDIN BAĞLAM Siirt E Tipi Kapalı Hapishanesi İki kez kalp krizi geçirmiş ve iki kez anjio olmuştur.
691 AYDIN ÇELİK Çorum L Tipi Kapalı Hapishanesi Yüksek tansiyon hastası. Hepatit-B hastası. Bel ve boyun fıtığı var.
692 AYDIN TIRPAN Siirt E Tipi Kapalı Hapishanesi Epilepsi hastasıdır ve psikolojik rahatsızlıkları var.
693 AYHAN AKGÜL Diyarbakır E Tipi Kapalı Hapishanesi Akdeniz Anemisi. Ayda 2 ünite kan almalı ve ilaçlarını düzenli kullanmalı.
694 AYHAN DAĞ Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Koah hastası ve romatizma hastalıkları var.
695 AYHAN YILMAZ Van T Tipi Kapalı Hapishanesi Astım bronşit ve sinüzit hastalığı bulunmaktadır. Burnundan nefes alamıyor, en son gittiği doktor burnuna cihaz takılmasını ön görmüş ancak hiç bir iyileştirme çalışması ve tedavisi yapılmamıştır.
696 AYSEL GÜNEŞ Siirt E Tipi Kapalı Hapishanesi Psikolojik sorunları var.
697 AYŞE TOPÇU Ankara Sincan Kadın Kapalı Hapishanesi Ciğerinde ve sırtında şarapnel parçaları var.
698 AYTAÇ KAYACAN Tekirdağ 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Bel fıtığından iki kez ameliyat olmuş.
699 AZİZ KOLANÇ Afyon 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Mide ülseri ve anemi şikayetleri var. Safra kesesinde rahatsızlık var.
700 AZİZ MAHMUT KOÇ Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Migren, bel fıtığı, mide rahatsızlığı (açılma) var. varis rahatsızlığı var.
701 AZİZ TEMEL Van M Tipi Kapalı Hapishanesi Bel fıtığı, hemoroid ve ürolojik şikayetleri bulunmakta.
702 BAHAR ERTÜRK İzmir-Aliağa/Şakran Kadın Kapalı Hapishanesi Yumurtalıklarda kist, kolunda çıkık var. Hipotiroidi var ve kronik KBB hastası.
703 BAHATTİN KARTAL Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Bağırsak tembelliği, hemoroid, boyun fıtığı, kasık fıtığı, anemi
704 BAHRİ DAĞ Elazığ 2 Nolu Yüksek Güvenlikli Hapishanesi Kalp, tansiyon, şeker ve bel fıtığı hastalıkları var.
705 BAHRİ SALGIN Giresun E Tipi Kapalı Hapishanesi Böbrek yetmezliği ve kansızlık hastalığı var.
706 BARAN ÇAĞLI İzmir-Buca/Kırıklar 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Şeker hastası ve nnjiyo olmuş.
707 BARIŞ ATMACA Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Reflü ve sinüzit rahatsızlıkları var.
708 BARIŞ OKUDUCU İzmir-Buca/Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Migren, gastrit ve görme sorunları var.
709 BARIŞ TUNCAY Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Boğazında iltihaptan kaynaklı sorun nedeniye beslenemiyor.
710 BAŞAR UĞURLU Erzurum/Oltu T Tipi Kapalı Hapishanesi Akdeniz anemisi hastası.
711 BAWER EYE Denizli T Tipi Hapishanesi Göz hastalığı var.
712 BAYRAM ARİ Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Astım hastasıdır.
713 BAYRAM ÖZBILMEZ Diyarbakır E Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastasıdır.
714 BAYRAM YALÇINKAYA Kocaeli/Kandıra 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Mide rahatsızlığı var.
715 BAZİ BOR Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik alerjik astım ve bel fıtığı hastalığı var.
716 BEDİHA ŞAHİN Mersin/Tarsus T Tipi Kadın Kapalı Hapishanesi Mide ülseri var.
717 BEDRETTİN HASAR Kayseri/Bünyan 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Reflü, eklem ağrısı, romatizma hastalıkları var. Sırtında şarapnel parçası var, bundan kaynaklı sol gözünde rahatsızlık var.
718 BEDRİ AKIN Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp ve yüksek tansiyon hastalıkları var. Ayrıca gastrit hastalıkları mevcut.
719 BEDRİ ÇAKMAK Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kemik erimesi var. Hareket etmekte zorluk çekiyor.
720 BEDRİ TOPRAK Muş E Tipi Kapalı Hapishanesi Kafasında iltihaplanma nedeniyele işitme sorunu var.
721 BEHÇET BOZDEMİR Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Şeker hastası.
722 BEHÇET YILMAZ Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik astım hastası.
723 BEHİÇ AŞÇI İst./Silivri 9 Nolu Kapalı Hapishanesi Tansiyon ve yaşa bağlı sağlık sorunları var.
724 BEHİYE ALABALIK İzmir-Aliağa/Şakran Kadın Kapalı Hapishanesi Bir böbreği ameliyatla alınmış.
725 BEJDAR RO AMED Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp rahatsızlığı, mide fıtığı, reflü, ülser, gastrit, alerji, prostat, kolon kanseri şüphesi var ancak hastaneye sevk edilmemiş.
726 BEKİR CAN Batman M Tipi Kapalı Hapishanesi Böbrek, yüksek tansiyon ve prostat hastasıdır.
727 BEKİR KILIÇASLAN İzmir-Buca/Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp ve bağırsak hastalıkları var.
728 BEKİR KÜTÜKOĞLU Osmaniye 2 Nolu Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik şeker hastası. Kas erimesi sorunu var. (%80)
729 BEKSAT DOĞAN Malatya E Tipi Kapalı Hapishanesi Kan pıhtılaşması hastalığı var.
730 BERİVAN AYDIN İzmir/Şakran Kadın Kapalı Hapishanesi Diş problemleri var ve sık sık kalp çarpıntıları oluyor. 23 yaşında.
731 BERMAL BİRTEK Sincan Kadın Kapalı Hapishanesi Kalp Hastası
732 BESTAMİ ZEBUN Kozan M Tipi Kapalı Hapishanesi İş kazası geçirmiş ve ayagı bilekten parçalanmış, ameliyat olmuş. Cezaevinde enfeksiyon kapmış.
733 BEYTULLAH ARSLAN Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Bel fıtığı ve ayakta sinir sıkışması sorunları var.
734 BILAL KARAKURT İzmir-Buca/Kırıklar 2 Nolu F Tipi Hapishanesi Gözde retina yırtığı var.
735 BIRGÜL BULUT Erzurum Kapalı Hapishanesi Kalp ritm bozukluğu var. Hipertansiyon, astım, hemoroid hastalığı var.
736 BİLAL DANIŞ İzmir/Aliağa Şakran 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi 21 Kasım 2016 tarihinde tutuklanmış. Geçirmiş olduğu trafik kazasında sol kolunun tamamını kaybetmiş, % 60 engellidir. Kazadan kaynaklı psikolojik sorunları başlamış, cezaevinde artmıştır. Psikolojik rahatsızlığı için ilaç kullanmaktadır. Ayrıca bağırsaklarından dolayı kanamaları var, çok sayıda polip varmış.
737 BİLAL PİNAZ İzmir-Aliağa/Şakran 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kısmi felç.
738 BİLAL ŞEN Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Böbrek ve safrakesesi rahatsızlıkları var.
739 BİRSEN HASIRCI Eskişehir H Tipi Kapalı Hapishanesi Troid Hastası
740 BİRTAN ADO Adana/Karataş Kadın Kapalı Hapishanesi Böbrek hastası.
741 BİŞAR BİLEN Mersin/ Tarsus 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Bir gözü görmüyor.
742 BİŞAR DAĞ İzmir-Buca/Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Ülser ve görme sorunu var.
743 BURAK DEMİRCİ İzmir-Buca/Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Akciğerde enfeksiyon var.
744 BURCU ÇINAR Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi Cilt egzaması hastalığı ve karaciğer rahatsızlığı bulunmaktadır.
745 BURHAN DAŞDEMİR Ağrı M Tipi Kapalı Hapishanesi Bel fıtığı var.
746 BURHAN GÜNEŞ Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Bel-boyun-kasık fıtığı var. Spastik Kolon rahatsızlığı var. Kronik gastrit ve ülser, huzursuz bacak sendromu, dizde ödem, alerjik rinit, güneş alerjisi, kasık fıtığı, astım, kolesterol rahatsızlığı, bağırsak sendromu, hemoroid, su alerjisi gibi çoklu astalıkları var.
747 BURHAN KAYA Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik koah hastası.
748 BÜNYAMİN SÜRME İzmir-Buca/Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Bel ve boyun fıtığı var.
749 BÜŞRA İNAN Kayseri Kadın Kapalı Hapishanesi İki kez kapalı göz ameliyatı olmuş, üçüncüsünün açık olması ve mikrop kapma ihtimali çok yüksek olduğundan temiz bir ortam olması gerekiyor. Gözü sürekli ağrıyor ve şişme riski yüksek. Aynı zamanda çok ciddi bağırsak ve mide problemi yaşıyor çölyak hastalığı şüphesi vardı kan tahliliyle anlaşılmıyor bunun için aynı zamanda endoskobi yapılması gerekiyor teşhisi için.
750 CABBAR PALABIYIK Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Mide ülseri ve reflü hastasıdır.
751 CAFER AKDOĞAN Ordu E Tipi Kapalı Hapishanesi Astım, ülser, bronşit, sinüzit hastası. Yrıca böbreklerde taş var.
752 CAFER AYKAÇ Tekirdağ (?) Nolu F Tipi Hapishanesi Böbrek hastası.
753 CAFER ESMER Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Nefes darlığı rahatsızlığı var.
754 CANDAN YÜREK Kocaeli/Gebze Kadın Kapalı Hapishanesi Astım hastası. Göğüste 7 adet kist var.
755 CANER GÖNÜL Balıkesir/Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Omuriliğine bağlı sinirsel travma var.
756 CANŞAH ÇELİK İstanbul/Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi Kronik kalp hastası. Astım, bel-boyun fıtığı hastalıkları var.
757 CAZİYE DUMAN Ankara Sincan Kadın Kapalı Hapishanesi Sağ dizi engelli, riskli ve ağır bir ameliyat olması gerekiyor, ilaç kullanamıyor. Ancak hapishane koşullarında ameliyat olması mümkün değil.
758 CEBRAİL VURAL Tokat T Tipi Kapalı Hapishanesi Akciğerlerinde iltihaplanma, kanama, koah, gastrit, hemoroit, prostat ve sebebi belli olmayan sürekli bir kaşıntı var.
759 CELAL POLAT Balıkesir/Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Romatizma rahatszlığı var.
760 CEM ÖZCAN İstanbul/Silivri 6 Nolu L Tipi Hapishanesi Hipertansiyon, diyabet hastası
761 CEMAL ARAT Elazığ E Tipi Kapalı Hapishanesi Şeker hastası.
762 CEMAL DALLI İzmir-Buca/Kırıklar 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Ayak topuklarında doku ölmesi var. Bacak ve el romatizması, sinüzit, bel fıtığı ve kolesterol hastalıkları var.
763 CEMAL VATANDAŞ Rize /Kalkandere L Tipi Kapalı Hapishanesi Unutkanlık, baş ağrısı, hemoroit, görme zayıflığı gibi hastalıkları var.
764 CEMİL YILDIZ Van T Tipi Kapalı Hapishanesi 1957 doğumlu. Astım hastasıdır.
765 CEMRAY BAŞ Gebze Kadın Kapalı Hapishanesi  Astım ve diyabet hastalıkları bulunmaktadır.
766 CENGİZ ASLAN Kayseri/Bünyan 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Çölyak hastasıdır.
767 CENGİZ AYAR Manisa/Akhisar T Tipi Hapishanesi Ritmik kalp rahatsızlığı var. Bel fıtığı ve belde disk kayması oluşmuş.
768 CENGİZ OKTAY Afyon 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Gözüne takılan silikon nedeniyle sağ gözde kaybı yaşamıştır.
769 CENGİZ TANRIVERDİ Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Kısmi felç geçirmiştir. Konuşmakta zorlanmaktadır.
770 CENGİZ YUSUFOĞLU Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi Astım hastası
771 CEVZET DERSE Mersin/Tarsus 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Akciğerin üç ayrı yerinde metal yabancı cisim tespit edilmiştir.
772 CEVDET HALİM Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Şeker hastası, hemoroid ve fıtık var
773 CİHAT AYİK Ağrı M Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik astım hastasıdır. Sağlık raporu vardır.
774 CİHAT OĞRAŞ Afyon 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Göz sorunu var.
775 CİHAT ÜÇDAĞ Diyarbakır 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalın bağırsağı alınmıştır, yüksek enfeksiyon riski vardır.
776 CİVAN BOLTAN Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Sağ kolu yok.
777 CİVAN ŞAYIK Giresun/Espiye L Tipi Kapalı Hapishanesi Damar tıkanıklığı, nöron bozukluğu ve epilepsi hastalıkları var.
778 DAĞISTAN ÖZTÜRK Tekirdağ F Tipi Kapalı Hapishanesi Tek gözü görmüyor diğeri de az görüyor.
779 DAMLA ERDEM İzmir/Şakran Kadın Kapalı Hapishanesi Diş problemleri var.
780 DAVUT ABO Tokat T Tipi Kapalı Hapishanesi Şeker hastasıdır.
781 DAVUT ADAR Osmaniye 2 Nolu Tipi Kapalı Hapishanesi 3 kaburgada kırık var. 1941 doğumlu.
782 DAVUT ASLAN İzmir-Buca/Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Şeker hastası. Sürekli baş ağrı şikayeti var.
783 DAVUT AVCI Diyarbakır T Tipi Hapishanesi Dirsekten ele kadar yanık var.
784 DAVUT EKİNCİ Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik ülseratif kolit (kronik sindirim sistemi) hastalığı var.
785 DEMET RESULOĞLU Ankara Sincan Kadın Kapalı Hapishanesi Hipertansiyon, kalp yetmezliği, şeker, troid ve romatizma hastalıkları var.
786 DEMET ŞAHİN İzmir/Şakran Kadın Kapalı Hapishanesi Bel Fıtığı hastası, iki dişinde kemik erimesi var.
787 DENİZ ÇİFTÇİ Alanya L Tipi Kapalı Hapishanesi Genetik kolon hastası
788 DENİZ DAMAR Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Boğazında kitle var.
789 DENİZ EYE Osmaniye 2 Nolu Tipi Kapalı Hapishanesi Mide sorunu var.
790 DENİZ KURTAY Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Deri kaşıntısı ve sürekli deride dökülme var.
791 DENİZ ŞAH Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp ritminde bozukluk var
792 DENİZ ŞAHİN Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Karaciğer ve böbrekte kist var; karaciğerdeki 4 cm, böbrekte 2 cm’dir. Karaciğerindeki kist nedeniyle ameliyat olmuş ancak başarısız olduğunu belirtmiş. Ayrıca burnunda et ve kemik var. Sağ omuzunda yırtılma var. Burundan ve omuzdan ameliyat olması gerekiyor.
793 DENİZ TEPELİ Kocaeli/Kandıra 1 Nolu F Tipi Kadın Kapalı Hapishanesi Yumurtalıklarında kist olduğu tesbit edilip ameliyat edildi.
794 DERVİŞ BULUT Batman M Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası. Mide ve safra kesesi rahatsızlıkları var.
795 DERYA MORAY Kocaeli/Gebze Kadın Kapalı Hapishanesi Diş sorunları var, tedavi edilmiyor.
796 DİJVAR NESRİ İSMAİL Afyon 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kolu sakat ve kişisel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanıyor.
797 DİLAVER KEKLİK İzmir/Ödemiş T Tipi Kapalı Hapishanesi Beyninde kist var. Mide ülseri ve şeker hastalığı var.
798 DİLEK HATİPOĞLU Ankara Sincan Kadın Kapalı Hapishanesi Dizlerinde sorun var.
799 DİYAETTİN ALAK İzmir-Buca/Kırıklar 1-2 Nolu F Tipi Hapishanesi Ülser, bel fıtığı sorunları var.
800 DOZE SALİH TEMO Şanlıurfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Sağ bacağının 2 yerinden yaralanmış. Bu kısma platin yerleştirilmiş. Bundan dolayı da bacağını oynatamıyor.
801 DURAN KIVANÇ Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Fıtık hastası.
802 DURSUN GÖKTAŞ Kocaeli/Gebze Kadın Kapalı hapishanesi Yumurtalıklarda kist olması nedeniyle kanser şüphesi
803 DÜZGÜN GÜMÜŞ Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Bel fıtığı hastası ve psikolojik sıkıntıları var.
804 DÜZGÜN KORKMAZ Elazığ Hapishanesi Çölyak hastası.
805 ENVER UÇAR Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Astım, bronşit, kronik alerji.
806 EBRU ARZU ERDAL İzmir-Aliağa/Şakran Kadın Kapalı Hapishanesi Guatr ve kalp damarlarında plak var.
807 EDA UMAÇ Van T Tipi Kapalı Hapishanesi Kemik erimesinden dolayı devamlı ilaç kullandırılıyor.
808 EKREM GÜN Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit B, boyun sorunu, dizleri problemli, böbrek taşı var.
809 EKREM HAMUDİ Antalya/Alanya L Tipi Kapalı Hapishanesi Safra kesesi duvar kalınlaşması var.
810 EKREM KAR Şırnak T Tipi Kapalı Hapishanesi Gastrit, reflü, kronik baş ağrısı rahatsızlıkları var.
811 EKREM KARATAY Balıkesir/Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Mide hastalığı var.
812 ELİF ÇETİNBAŞ Ankara Sincan Kadın Kapalı Hapishanesi Rozasea (gül) hastalığı var. Ayrıca guatr hastasıdır.
813 ELİF YAŞ Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi 46 yaşında, kalp hastası
814 EMEL GÜLTEKİN Siirt E Tipi Kapalı Hapishanesi Bel fıtığı var.
815 EMER EVSEN Rize/Kalkandere L Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit-B hastasıdır.
816 EMİN EDEMAN Giresun/Espiye L Tipi Kapalı Hapishanesi Boyun fıtığı ameliyatı yanlış yapıldığı için sorun yaşıyor.
817 EMİN GÜLSEVER Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi Sağ kulağı duymuyor, sağ gözü görmüyor.
818 EMİN HAŞLAMA Mersin/Tarsus 3 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi (Alerjik) El ve ayaklarının derisi soyuluyor.
819 EMRAH DOĞAN Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kafa tasında travma var.
820 EMRAH İSİ Trabzon/Beşikdüzü T Tipi Kapalı Hapishanesi Psikolojik sorunları Samsun Cezaevi’nde başlamış. Trabzon’a gittiğinde durumu daha kötü olmuş. Psikolojik rahatsızlıklarından dolayı kullandığı ilaçları unutuyormuş.
821 EMRAH ÖZDEN Erzincan T Tipi Kapalı Hapishanesi Darp sonucu kulak zarı patlamıştır.
822 EMRE AKSOY Ankara/Sincan T Tipi Hapishanesi  Hipotiroidi, glukoz intoleransı, depresyon ve anksiyete nedeniyle 2 yıldır ilaç tedavisi almaktadır. Salgın sonrası anksiyete şikayeti şiddetlendi. İlaçlarını infaz memuru denetiminde alması enfeksiyon riskini arttırmaktadır.
823 EMRE TURAN Denizli T Tipi Kapalı Hapishanesi Ülseratif Kolit Hastası
824 ENES TAŞKIN Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Ateşli silahla yaralanması sonucu %30 görme kaybı.
825 ENGİN AKKAYA Denizli T Tipi Hapishanesi Bacağının kırık kemiklerinde ayrılma olduğu için ameliyat olduğunu beyan etmiştir.
826 ENGİN OKUDUCU Afyon 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi 142 gün açlık grevinde kalmış, açlık grevinden kaynaklı rahatsızlıkları var.  Dışkı ile kan atıyor. Fizik tedaviye ihtiyacı da varmış.
827 ENVER ÖZER İzmir-Buca/Kırıklar 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Mide ameliyatı geçirmiş ancak şikayetleri devam ediyor.
828 ERCAN ATAK Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Bel, boyun fıtığı, kansızlık var.
829 ERCAN BİLEN Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Bel fıtığı ameliyatı geçirmiştir.
830 ERCAN KARAYEL Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kanamalı gastrit, sinüzit, hemoroid, kansızlık, faranjit hastalıkları var.
831 ERCAN ORAL Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp damarında daralma, kapakçıkta gevşeme, doğuştan bir damarın kaslar arasında kalması, dizler, el ve kollarda kısmi tutulma, aşırı ağrı, ülser, unutkanlık, faranjit hastalıkları var.
832 ERDAL CAFER Ağrı M Tipi Kapalı Hapishanesi Psikolojik rahatsızlığı var. 3 boyunca psikolojik tedavi gördüğü, Elazığ Ruh ve Sinir hastalıkları hastanesine sevki var ama gidememiştir.
833 ERDAL DENGIZ SAĞLAM Denizli T Hapishanesi Belinde kist tespit edildi. Sabaha kadar acı içinde kıvranıyor. Kendi ihtiyaçlarını karşılayamıyor.
834 ERDAL NOYAN Siirt E Tipi Kapalı Hapishanesi Böbreklerde taş var.
835 ERDAL ÖNER İzmir-Buca/Kırıklar 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi 3. Ventrikül kolloid kistten (beynin orta havuzunda görülen tümör) kaynaklı şikayetleri var.
836 ERDAL POLAT İzmir/Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Sağ el yaralı ve felçli.
837 ERDAL ŞAHİN Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Burun yanması, baş ve diş ağrısı rahatsızlıkları var.
838 ERDAL ŞAŞTİ Erzurum H Tipi Kapalı Hapishanesi Midesinde yara olduğu için sık sık kanama geçirmektedir.
839 ERDOĞAN YILMAZ Kayseri/Bünyan 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Safra kesesi ameliyatı olması lazım.
840 ERHAN ARĞUŞ İzmir-Buca/Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Fıtık ve omurilik daralması sorunları var.
841 ERHAN ŞENYUVA İzmir-Aliağa/Şakran 4 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalpte ritim bozukluğu ve karaciğerinde sorun var.
842 ERİNÇ GÖRGÜ Van F Tipi Kapalı Hapishanesi Doğuştan kalbi delik. Sara, böbrek, mide, bağırsak hastalıkları mevcut. Epilepsi hastası.
843 ERKAN BENLİ Bafra T Tipi Kapalı Hapishanesi Vücudundaki şarapnel parçaları bulunmaktadır.
844 ERKAN BOZKAYA Sivas E Tipi Kapalı Hapishanesi Diyabet hastası.
845 ERKAN ÖZBAŞ Edirne Açık Hapishanesi Psikolojik rahatsızlığı bulunmaktadır.
846 ERKAN ÖZKAYA Tekirdağ 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik bronşit ve astım hastası.
847 ERKAN PAMİR İzmir-Aliağa/Şakran 3 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp, şeker ve tansiyon hastası. Romatizma ve aşırı diş çürümesi rahasızlıkları da var.
848 ERKAN PAŞAALİOĞLU Çorum L Tipi Kapalı Hapishanesi 26 ay içinde sol gözünün tamamını sağ gözünün %50 sini kaybetti.
849 ERKAN TAMİR İzmir-Aliağa/Şakran 4 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Şiddetli diş ağrısı, karın bölgesinde sancılanma, yemek yiyememe gibi rahatsızlıkları mevcuttur.
850 EROL DÜNDAR Kocaeli/Kandıra 1 Nolu F Tipi kapalı Hapishanesi Verem hastalığı geçirmiş; Ülser ve bel fıtığı.
851 EROL ZAVAR Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Mesane kanseri atlatmıştır bir çok kez ameliyat olmuştur. Bel ve boyun fıtığı rahatsızlıkları var. Dizimde bağlarda yırtık var. Kalpte taşikardi aritmi var, ilaç kullanıyor. Akciğerde koah ve astım var. Ayrıca alerji ve aşırı aktif mesane sendromu için de ilaç kullanıyor.
852 ERTAN YÜREK Maraş/Türkoğlu 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Şeker, yüksek tansiyon, bel-boyun fıtığı, vertigo hastasıdır.
853 ESAD DALKILIÇ Antalya L Tipi Kapalı Hapishanesi Kasık fıtığı var.
854 ESİN SERİN Mersin/Tarsus Kadın Kapalı Hapishanesi Çölyak hastası.
855 ESMER AYAZ İzmir/Şakran Kadın Kapalı Hapishanesi Bel ve boyun fıtığı şikayetleri mevcut. Rahimde ve bağırsaklarda iltihap, göğüste kist, bel-boyun fıtığı ve ayaklarda yanık nedeniyle yürümekte zorluk çekiyor.
856 EŞREF IŞIK Muş E Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit-B hastası.
857 EŞREF SİNCAR Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Ağır osas (Uyku apnesi) ve astım hastasıdır.
858 EYÜP ÖLMEZ Balıkesir/Kepsut L Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik bademcik iltihaplanması var.
859 FAHRETTİN SEVİM Diyarbakır D Tipi Hapishanesi Sağ ayak kırık, sol ayakta pilatin var. Yürüme zorluğu çekiyor.
860 FAHRETTİN ŞAHİN Bolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Bacağında kurşun var ve engelli.  Mide-Bağırsak sorunları, düşük şeker, yüksek tansiyon hastalıkları mevcut.
861 FAHRİ ERSÖZ İstanbul/Silivri 2 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi Karaciğer yağlanması, hepatit, göz sıkıntısı, dişinde kırık ve çürük var
862 FAİK ARGIŞ Batman M Tipi Kapalı Hapishanesi Reflü var.
863 FAİK KIMIŞ İzmir-Aliağa/Şakran 3 Nolu Kapalı Hapishanesi Sağ bacağında sakatlık var.
864 FARUK ÇELİK Bandırma 1 No’lu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik Hepatit-B Hastası
865 FARUK GÜVEN İzmir-Buca/Kırıklar 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik mesane iltihabı var.
866 FARUK MURAT SAYICI Samsun T Tipi Hapishanesi Behçet hastası olup ilaç kullanmaktadır.
867 FARUK ÖZTÜRK Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Katarakt ameliyatı sonrası iyileşmemiş. Astım, mide, eklem romatizması ve kas hastalığı var.
868 FARUK TAŞTAN Balıkesir/Burhaniye T Tipi Kapalı Hapishanesi Bel ve boyun fıtığı var.
869 FATİH CANTÜRK Afyon 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Epilepsi hastası
870 FATİH ERDOĞAN Mersin/Tarsus Hapishanesi Diyabet hastası olup raporu mevcuttur. Düzenli olarak ilaç ve insilun kullanmaktadır.
871 FATİH İNCE Tekirdağ F Tipi Kapalı Hapishanesi Ülseratif Kolit hastası
872 FATİH ÖZGÜR AYDIN Adana/Kürkçüler F Tipi Kapalı Hapishanesi Cron hastası
873 FATİH NOGAY Eskişehir H Tipi Kapalı Hapishanesi Omurilik hastası ve ameliyat olmuş.
874 FATMA GÖKHAN Kayseri/Bünyan Kadın Kapalı Hapishanesi Kalp hastası.
875 FAYSAL AKGÜN Balıkesir/Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp ve mide rahatsızlığı var.
876 FAYSAL KURT Kahramanmaraş/Elbistan E Tipi Kapalı Hapishanesi Bir gözünü kaybetmiş.
877 FAZIL TÜRK Mersin/Tarsus 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Şeker hastası.
878 FEHİM KINA Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası, açık kalp ameliyat olmuş. Mide, prostat (%90) rahatsızlıkları var.
879 FEHİM OĞUZ Mersin/Silifke M Tipi Kapalı Hapishanesi Kısmi felç
880 FERDA AVCI Van M Tipi Kapalı Hapishanesi Psikolojik sorunları var
881 FERDI GÜRBÜZ Maltepe Çocuk Hapishanesi Dişleri ile ilgili problem yaşıyor. Revir doktoru kanal tedavisi yapacağını söylemiş.
882 FERDİ ÖZBUNAR Antalya L Tipi Kapalı Hapishanesi Ankilazon spondilit hastası. Huzursuz bacak sendromu baslamış romatizmaya bağlı olarak.
883 FERHAN MORDENİZ İzmir/Menemen T Tipi Kapalı Hapishanesi Anemi hastası, kalpte çarpıntı, ayrıca migreni var.
884 FERHAT DAŞ Balıkesir/Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp yetmezliği, bel fıtığı ve kansızlık var.
885 FERHAT TAĞAY Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Üst solunum yolunda iltihap var. Böbreklerinde kısmi kumlanma oluşmuş.
886 FERHAT YILDIRIM Akşehir ( T-1 ) Hapishanesi Tansiyon ve böbrek hastalıları var.
887 FERİDUN KURT Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kuyruk sokumu yanlış kaynamış. Bel fıtığı var. Kalçalarda kireçlenme, kollarda iltihaplanma var. Tansiyon, astım ve kolesterol hastalıkları var.
888 FERİT ORAK Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Boyun fıtığı, kireçleme, romatizma, menüsküs, reflü, gastrit, sinüzit, prostat, orta kulak iltihabı ile vücudunun tamamında kıl kökü enfeksiyonu var.
889 FERSAT MENDALİ Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Mide rahatsızlığı var. Ayrıca vücudunda ödem var.
890 FESİH COŞKUN İstanbul/Maltepe 2 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi Bağırsak hastalıkları var.
891 FESİH NARDAN Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kurşun yaraları var. Ayrıca bilekten dize kadar platin olması nedeniyle yaşadığı bir takım sağlık sorunları var.
892 FETHİ KAZANCI Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit-B Hastası
893 FETHULLAH AZAR Mersin/Tarsus 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Ülser, bel ve boyun fıtığı rahatsızlıkları var.
894 FETTAH KARATAŞ Ağrı/Patnos L Tipi Kapalı Hapishanesi Vücudundaki yanıklardan kaynaklı sağlık sorunları var.
895 FEVZİ ADANIR Afyon 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Psikolojik rahatsızlıkları var.
896 FEVZİ ESEN Eskişehir L Tipi Kapalı Hapishanesi Tansiyon Hastası
897 FIKRET ATAŞ Erzincan T Tipi Kapalı Hapishanesi Prostat hastasıdır.
898 FIRAT AYTEK Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp ritim bozukluğu, mide ameliyatı olmuş.
899 FIRAT İŞGEREN Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Akciğerinin %50’si ameliyatla alındı.
900 FIRAT İŞGÖREN İzmir-Aliağa/Şakran 3 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Astım hastası.
901 FIRAT NEBİOĞLU Siirt E Tipi Kapalı Hapishanesi Nefrobit sendromu var. Ayrıca böbrek ve protein yetmezliği var.
902 FIRAT YAĞMAKAN İzmir-Buca/Kırıklar 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Hemoroit rahatsızlığı var. Kasık fıtığı, Hepatit-B var. Ayrıca kalça kemiğinde teşhis konulamamış ağrılı bir hastalık var. Çeşitli hastalıklar nedeniyle 5 kez ameliyat mlmuş.
903 FİLİZ ZÖHRE GÖÇEN Malatya E Tipi Kadın Kapalı Hapishanesi Beyin kanaması geçirmiş.
904 FİRAZPİR ÖZBAY Nevşehir E Tipi Kapalı Hapishanesi Böbrek hastası, böbrek rahatsızlığı gittikçe artıyor. Ayrıca cilt rahatsızlıkları da var.
905 GAZELAY ALAKUŞ Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Yüksek tansiyon ve kolestrolu bulunmakta.
906 GEMGİN DURAK Balıkesir/Burhaniye T Tipi Kalp (stent takılı) hastası ve diz kapakta kemik büyümesi.
907 GÜRSEL KARAASLAN Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası.
908 GÜLAZER AKIN Kocaeli/Gebze Kadın Kapalı Hapishanesi Yumurtalıklarında kist var. Ayrıca mide ülseri sorunları da var.
909 GÜLİSTAN ABDO Kocaeli/Gebze Kadın Kapalı Hapishanesi Sırtında kist var. Sol bacağı dizinden kesilmiş, protez kullanıyor.
910 GÜLİZAR ÖZDEMİR İzmir-Aliağa/Şakran Kadın Kapalı Hapishanesi Haşimato türü Guatr, Yüksek tansiyon hastası.
911 GÜRSEL SALTIK İst./Silivri  2 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi Böbrek hastası. (1960 doğm)
912 GÜVEN AKBALIK Ağrı M Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik astım, bronşiti ve reflü hastalıkları mevcut.
913 GÜZEL SARAÇ Mersin/Tarsus T Tipi Kadın Hapishanesi Şeker hastası.
914 H. ABBAS SAYAR Siirt E Tipi Kapalı Hapishanesi Bel-boyun fıtığı var. Sinüziti var. Sol böbrekte patolojik takip yapılmakta. Sağ diz kapağında menüsküs var. Sol bacakta çekme var. Faranjit ve nefes darlığı var.
915 H. MESUT ÇELEBİ Rize E Tipi Kapalı Hapishanesi Ayak topuğunda parçalanma var.
916 HABEŞ GÜZEL Siirt E Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası. Mide ve böbrek rahatsızlıkları var. İşitme sorunu ve bel rahatsızlığı da var.
917 HABİB AYDOĞDU Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Bel ve boyun fıtığı var. Vertigo, romatizma, böbrek-mide ülseri hastalıkları var.
918 HACER HALİL YUSUF Gebze Kadın Kapalı Hapishanesi 24 yıldır hapishanede, bağışıklık sisteminde sorun var. Memesinde sorun var. Rojavalı olduğu için kimlik bilgileri farklı, o nedenle yaşı tutmadığı gerekçesiyle mamografi çekilmiyor, hastalık ilerliyor.
919 HACER KOÇ Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi Şeker, kolesterol, tansiyon ve migren hastası. Şeker Seviyesi 230’un altına inmiyor.
920 HACI ABAY İzmir-Aliağa/Şakran 3 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Bel ve boyun fıtığı var.
921 HACI ALİ BAŞTÜRK İzmir-Aliağa/Şakran 3 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik idrar yolları ve göz iltihaplanması var. Yoğun baş dönmesi, kan değeri düşüklüğü sorunları var.
922 HACI BOZKURT Balıkesir/Bandırma2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Bağırsak hastalıkları ve idrar yollarında iltihaplanma var.
923 HACI DEMİR İzmir/Buca 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Karaciğer yetmezliği var. Hepatit-B hastası. Deri dökülmesi ve kaşıntı sorunları var.
924 HAKAN ADIGÜZEL Edirne F Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası, ritim bozukluğu var. Ayrıca astım, bel fıtığı ve migren hastalıkları var.
925 HAKAN ERDOĞAN Adana/Kürkçüler F Tipi Kapalı Hapishanesi Şeker, yüksek tansiyon ve uyku apnesi hastalığı bir de böbreklerinde çok sayıda taş bulunmaktadır. 2.87 cm büyüklüğünde olan taşlarla ilgili yeterince sağlık hizmeti alamadığı belirtilmektedir.
926 HAKAN GÖKCAN Afyonkarahisar E Tipi Hapishanesi Sağ kolundan iki kez ameliyat olmuş, kolunu kullanamıyor.
927 HAKAN İNCE Kocaeli/Kandıra 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi  Koah hastası.
928 HAKAN İNCİ Edirne F Tipi Kapalı Hapishanesi Epilepsi hastası.
929 HAKAN KOÇ Osmaniye 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Şeker hastası
930 HAKAN MUSTAFA Şakran 3 Nolu T Tipi Hapishanesi Psikolojik sıkıntılar yaşadığını ve şuan kendine zarar verebilecek seviyede travmatik bir durum yaşadığı belirtilmiştir.
931 HAKKI EDOĞAN Osmaniye 2 Nolu Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası.
932 HAKKI SARAÇ Konya/Ereğli Kapalı Hapishanesi Ciddi böbrek rahatsızlığı var.
933 HALIL KÖROĞLU Hatay M Tipi Kapalı Hapishanesi Psikolojik rahatsızlıklar, ağlama nöbetleri geçiriyor.
934 HALİL ÇELİK Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Ürolojik sorunları ve prostat rahatsızlığı var. Prostat, fıtık ve hemoroid ameliyatı olmuş. Böbrek rahatsızlığı var.
935 HALİL GEÇGEL Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Guart, sinüzit, faranjit gibi hastalıkları var.
936 HALİL İBRAHİM EKİZ Eskişehir H Tipi Kapalı Hapishanesi Uyku Apnesi var.
937 HALİL İRİZ İzmir-Aliağa/Şakran 3 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Hipertansiyon hastası ve ritim bozukluğu var.
938 HALİL YILMAZ Denizli T Tipi Kapalı Hapishanesi  %50 Zihinsel engelli
939 HALİME ATA Şanlıurfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp rahatsızlığı var.
940 HALİME CİN Şırnak T Tipi Kapalı Hapishanesi (Kadın Bölümü) Diş ve diş eti rahatsızlıkları var.
941 HALİS YILDENİZ Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Elinden engelli.
942 HALİT ALPER İzmir-Buca/Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Akciğer ameliyatı geçirmiş.
943 HALUK BAYDİLLİ Konya/Ereğli T Tipi Kapalı Hapishanesi Ayak sinirlerinden hasta.
944 HALUK ORAK Erzurum T Tipi Kapalı Hapishanesi Astım hastası.
945 HAMDEULLAH ÇELİK Mersin/Tarsus 1 Nolu Tipi Kapalı Hapishanesi Mide Hastası
946 HAMDİ ÇİÇEK Ordu E Tipi Kapalı Hapishanesi Hipertansiyon ve şeker hastası
947 HAMDİ DEMİRKIRAN Balıkesir/Kepsut L Tipi Kapalı Hapishanesi Böbrek yetmezliği var.
948 HAMİLİ YILDIRIM İmralı Yüksek Güvenlikli Hapishanesi Mide ülseri hastası. Görme ve işitme sorunları mevcut.
949 HAMZA DENİZ Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Böbrek sorunu var. Ayrıca bağırsak ve kalça kemiğinde sorun var.
950 HAMZA ELDEMİR Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Bel fıtığı var.
951 HAMZA SÜNMEZ Şırnak T Tipi Kapalı Hapishanesi %40 Zihinsel Engelli
952 HANİFİ DEMİR Erzurum H Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası, ameliyat olmuş. Böbrek hastası, taş ve iltihap var. Ülser, bel fıtığı, yaygın romatizma ve sinir romatizması rahatsızlıkları var. Ayrıca akciğerlerinde de ciddi sorunlar mevcut.
953 HANİFİ KAÇAR İzmir-Aliağa/Şakran 3 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Ülser var.
954 HANİFİ KANAT Balıkkesir/Bandırma 1 Nolu Kapalı Hapishanesi Kalp ve damar hastalıkları var. Bel-boyun fıtığı var. Ayrıca migren, reflü ve koah başlangıcı gibi rahatsızlıkları da var.
955 HASAN ABDO Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Hipertansiyon hastası. Ayrıca uyku bozukluğu var.
956 HASAN AŞKIN Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Boyun fıtığı, kronik mide ve bağırsak rahatsızlıkları, ayaklarda varis var.
957 HASAN İNCİ Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Mide ve bağırsak kanaması olmuş. Mid eve bağırsakta ülser ve iltihap var. Kan şekerlerinde dengesizlik ve faranjit rahatsızlıkları var.
958 HASAN İPEK Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Hipertansiyon hastası
959 HASAN KATER Antalya L Tipi Kapalı Hapishanesi Midesinde yara var.
960 HASAN SOYSAL Diyarbakır D Tipi Hapishanesi Bel fıtığı, böbrek yetersizliği.
961 HASARİ YUMUŞAK Afyon 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Üst sinüs yolunda kist var. Kronik PLT (kanda trombosit eksikliği) mevcut.
962 HASİP AVŞAR Şanlıurfa 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Sağ dizinde opera parçalı kırık, sağ femur eski kondik kırığı var
963 HATİCE ASLAN İzmir-Aliağa/Şakran Kadın Kapalı Hapishanesi Kronik astım hastası.
964 HATİCE BAYSAL Adana/Kürkçüler Kapalı Hapishanesi Bacağında kurşun yarası bulunmaktadır. Tedavisi yapılmamaktadır.
965 HATİCE ÖĞÜT Gaziantep H Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp ve tansiyon hastası
966 HATİCE ŞAHNAZ Antalya L Tipi Kapalı Hapishanesi Kanında hemoglobin miktarında azalma ve demir eksikliği hastalığı var.
967 HATİCE UYKU Kayseri/Bünyan Kadın Kadin Kapalı Hapishanesi  Kronik solunum rahatsızlığı vardır.
968 HATİP ŞEK Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Epilepsi hastası, nefes darlığı var.
969 HAYRETTİN ADAK Balıkesir/Burhaniye T Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit-B hastası.
970 HAYRETTİN ENGİN Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Bel-boyun fıtığı, kemik erimesi ve böbrek rahatsızlıkları var.
971 HAYRİYE ÖZKAN İzmir-Aliağa/Şakran Kadın Kapalı Hapishanesi Guatr hastası
972 HAYRİYE YAĞBASAN İzmir-Aliağa/Şakran Kadın Kapalı Hapishanesi Omurgalarında bağ dokusu iltihaplanmış ve verfi hastalığı bulunmaktadır.
973 HEDAİ URTEKİN İzmir/Ödemiş T Tipi Kapalı Hapishanesi Karaciğer yetmezliği, işitme ve görme bozukluğu var.
974 HİDAYET ÖZÇELİK Kütahya/Tavşanlı T Tipi Hapisahnesi Sağ kulağı çocukluktan duymuyor. Sol kulağıda cezaevinde %70 işitme kaybı oluştu. Şuan kulaklık kullanıyor. Halen kulak çınlaması devam ediyor. Ayrıca uyku apnesi hastalığı bulunmaktadır.
975 HİKMET ADSIZ İzmir/Ödemiş T Tipi Kapalı Hapishanesi Bacaklarda romatizma var.
976 HİKMET AKBAŞ Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi 3 bel fıtığı var. Kas spazmı, kas fıtığı, mide ülseri, reflü, alerji ve sinüzit hastalıkları var. Bacaklarda varis, el ve ayaklarda yanıklar var.
977 HÜSEYİN AKIŞ Edirne F Tipi Kapalı Hapishanesi Wernicke Korsakoff Sendromu
978 HÜSEYİN AŞKAN Ağrı/Patnos L Tipi Kapalı Hapishanesi Açlık grevi eylemi sonrası çürüyen dişleri tedavi edilmiyor.
979 HÜSEYİN BABACAN Konya/Ereğli T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp ve tansiyon hastası
980 HÜSEYİN BİNGÖL Gümüşhane E Tipi Kapalı Hapishanesi Cezaevine girmeden önce kalp rahatsızlığı varmış. Cezaevinde kalp sıkışmalarıyla birlikte kansızlık problem başlamış.
981 HÜSEYİN BOZKURT Trabzon E Tipi Kapalı Hapishanesi Hipertansiyon hastası. Bel fıtığı ve kıkırdak sorunu var.
982 HÜSEYİN ÇEPİK Kırşehir E Tipi Kapalı Hapishanesi Yüksek tansiyon, şeker
983 HÜSEYİN DEĞİRMENCİ Batman M Tipi Kapalı Hapishanesi Hipertansiyon hastası
984 HÜSEYİN EKİZ Türkoğlu 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Tansiyon hastasıdır. Çocukken çocuk felci geçirmiş; bu nedenle bir ayağı aksamaktadır. Bağışıklık sistemi çok zayıf ve çok çabuk hastalanıp çok uzun sürede iyileşmektedir. 77
985 HÜSEYİN EKSİK İzmir/Ödemiş T Tipi Kapalı Hapishanesi Bel Fıtığı, Şeker ve tansiyon hastası.
986 HÜSEYİN GÜLOĞLU Ceyhan M Tipi Kapalı Hapishanesi Prostat hastası. Bir gözü görmüyor, tek böbrekli.
987 HÜSEYİN GÜNDEM Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi 1987 doğumlu, hiç dişi yok, protez takamıyor, teşhis konulamıyor.
988 HÜSEYİN İBRAHİM Antalya L Tipi Kapalı Hapishanesi Ayaklarındaki kırıklar nedeniyle ameliyat olmuş ve platin takılmıştır. İnfaz koruma memurlarının müdahalesi esnasında ayaklarına basılmış, platin çivilerin olduğu bölgeler kanamış.
989 HÜSEYİN İDIĞ Balıkesir/Bandırma2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Fıtık ameliyatında iç sinir sisteminde hasar oluşmuş. Migren, kronik gastrit, ülser, böbrek iltihaplanması, nefes darlığı, sol gözde bulanıklık, sinüzit var.
990 HÜSEYİN İPEK Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Yüz felci geçirmiş ve tansiyon hastası.
991 HÜSEYİN KARA Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası, stent takılı. Ayrıca yüksek tansiyon hastası.
992 HÜSEYİN KARA Edirne Kapalı Hapishanesi Kronik Spastik Kolon hastası
993 HÜSEYİN KARAOĞLAN Edirne F Tipi Hapishanesi Bacağında platin bulunmakta olup ağrıları devam ediyor. Hapishane koşullarında hastaneye gitmesi sorunlu olduğundan sağlık sorunu tam olarak teşhis edilemedi.
994 HÜSEYİN OPÇİN Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Çene bölgesinde tahribatlar ve tedavi görüyor. Çenedeki rahatsızlık ileri boyutta olduğu için tedavi işlemleri tam olarak gerçekleştirilemiyor.
995 HÜSEYİN ÖZARSLAN Burhaniye T Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit-B hastası.
996 HÜSEYİN ÖZER Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Akdeniz anemisi. Bel-boyun fıtığı hastası. Ülser ve böbrek rahatsızlıkları var.
997 HÜSEYİN SERTER Sincan Kapalı Hapishanesi Sağ kulağında %90 işitme kaybı var
998 HÜSEYİN SÜRGEÇ İstanbul/Maltepe 1 Nolu LTipi Kapalı Hapishanesi Daha önce geçirdiği iki ciddi ameliyat nedeniyle bacağındaki damar, lif ve kaslardaki problemlerle gittikçe kötüleşmektedir.
999 HÜSEYİN TUNÇ İzmir-Aliağa/Şakran 4 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp kapakçıklarında daralma, astım, Disk Hernisi var.
1000 İLYAS DOĞAN Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Behçet hastalığı, boyun ve bel fıtığı, kansızlık.
1001 İBRAHIM ÇAMDALI Şakran T Tipi Hapishanesi % 40 engelli
1002 İBRAHİM AKMAN  Bandırma 2 No’lu T Tipi Hapishanesi 2016 yılında PANKTEATİT tanısıyla Bursa Medkalpark Hastanesinde yattığı sırada göz altına alınıp tutuklanmıştır. Tedavisini hapishane şartlarında tamamlayıp pankreas hasarına bağlı DİABET gelişmiştir. Şu an hem pankreatit hem diabete yönelik ilaç kullanmaktadır.
1003 İBRAHİM BAKIR Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit-B taşıyıcısı.
1004 İBRAHİM BOBİLİK Van T Tipi Kapalı Hapishanesi Mide fıtığı, gastrit, kronik akciğer rahatsızlığı, sinüzit ve kronik solunum rahatsızlığı var.
1005 İBRAHİM CENGİZ Ağrı/Patnos L Tipi Kapalı Hapishanesi Tüberküloz hastası.
1006 İBRAHİM DAL Diyarbakır 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi %92 görme engelli
1007 İBRAHİM ERTAŞ Antalya/Alanya L Tipi Kapalı Hapishanesi Prostat ve şeker hastası
1008 İBRAHİM FİLİZ Edirne F Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp, fıtık ve nefes darlığı sorunları var.
1009 İBRAHİM HALİL KAYA İzmir-Buca/Kırıklar 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Ağız içinde yaralar var. Göğüs ve boyun ağrısı var.
1010 İBRAHİM KUZU Denizli D Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik Alerjik Astım Hastası
1011 İBRAHİM TEKİN İzmir-Aliağa/Şakran 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi İşkenceden kaynaklı kaburgalarda zedelenme. Kalp, astım (cihaz kullanıyor), Uyku apnesi rahatsızlıkları var.
1012 İBRAHİM YAĞIZ İzmir-Buca/Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit-B Hastası.
1013 İHSAN ALTIN Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kafasında platin var. Felçli. Ayrıca mide ve boğazında sorun var konuşamıyor.
1014 İHSAN EMRE ÖZTÜRK  Ankara/Sincan T Tipi Kapalı Hapishanesi Hükümözlü Hepatit-B taşıyıcısı hastasıdır.
1015 İHSAN KARATAY Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Epilepsi hastası
1016 İHSAN UĞUR Elazığ 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Tansiyon hastası
1017 İKRAM BEDİR Ağrı M Tipi Kapalı Hapishanesi Tüberküloz hastası.
1018 İLHAMİ ÇINAR İzmir/Şakran 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Tek gözü göremeyecek duruma gelmiş.
1019 İLHAN ÇOMAK İstanbul/Silivri 5 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi Mide ülserivar. Fıtık, anemi ve sindirim sorunları mevcut.
1020 İLHAN YÜKKOL Denizli T Tipi Kapalı Hapishanesi Zihinsel engelli
1021 İMDAT BİNGÖL Trabzon/Beşikdüzü T Tipi Kapalı Hapishanesi Böbrek ameliyatı olmuş. Şiddetli ve sürekli göğüs ağrısı var, bronşit denilerek geçiştirilmiş.
1022 İNCİLE FİDAN Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi Yaşlılığa bağlı rahatsızlıkları var.
1023 İPEK CİĞREDAŞ Gebze Kadın Kapalı Hapishanesi Kalp Hastası
1024 İSA ARIK Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Sağ Ayağı kısmi felç.
1025 İSA GÜLTEKİN Mersin/Tarsus 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi 62 yaşında, prostat rahatsızlığı var.
1026 İSHAK KOÇ Ağrı M Tipi Kapalı Hapishanesi Akciğerinde mantar vardır.
1027 İSLAM TUNER İzmir-Buca/Kırıklar 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Guatr, bronşit, ikinci dil uzaması var.
1028 İSMAİL KOCAMAN Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Boyun fıtığı ve kollarda sinir sıkışması hastalıkları var.
1029 İSMAİL ŞAHİN Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Boyun fıtığı
1030 İSMAİL TAŞAR Şanlıurfa 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Varis, mide ve bağırsakta sorun.
1031 İSMET AKDEMİR İzmir-Buca/Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Mide, böbrek rahatsızlıkları var.
1032 İSMET AKIN Kırıkkale/Hacılar F Tipi Kapalı Hapishanesi Şarapnel parçalarına bağlı yaraları var. 2 kez ameliyat olmuş ancak yaraları iyileşmemiş.
1033 İSMET ALAN Samsun T Tipi Kapalı Hapishanesi  Hükümözlü. Cilt kanseri şüphesi bulunmaktadır.
1034 İZZET MÜSLİM EL CUMO Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Mide ameliyatı oldu. Şeker, tansiyon, baş dönmesi, sırtta ağrıları, vücutta parçalar var.
1035 İZZETTİN GÖK Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Şeker, kolesterol, tansiyon hastası.
1036 İZZETTİN TEKMEN Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Eklem rahatsızlığı- Ortopedik hastalıklar-Diz kapaklarında problem var.
1037 JİYAN ERDİNÇ Kocaeli/Gebze Kadın Kapalı Hapishanesi Ayağında platin var merdiven inip çıkamıyor. Ameliyat olması gerekiyor.
1038 KADİR ALTINIŞIK Konya/Ereğli T Tipi Kapalı Hapishanesi %80 Görme engelli
1039 KADİR ÖZÇELİK Samsun T Tipi Kapalı Hapishanesi Yüksek tansiyon hastası ve düzenli ilaç kullanması gerekiyor.
1040 KADRİ SANCAR İzmir/Şakran 3 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit B hastası ve sağ gözünde görme yetisini neredeyse kaybetme noktasına gelmiştir. Şiddetli diş ağrıları yaşamakta, ancak tedavi edilmemekte.”4 yıl sonra ancak dişlerine müdahale edebiliriz” denilmiş.
1041 KAHRAMAN AKTAY Erzincan T Tipi Kapalı Hapishanesi Bronşit hastası.
1042 KAMURAN AKTAN Erzurum Hapishanesi Bağırsak hastası, sürekli kanama geçirmekte.
1043 KANİ AYANA Kütahya E Tipi Kapalı Hapishanesi Karaciğerinde 12 cm kisti var. Ameliyat olması gerekiyor.
1044 KEMAL YALÇIN Ağrı M Tipi Kapalı Hapishanesi Dizinde sakatlık var, ayrıca bel fıtığı var.
1045 KEMAL ZENGİN İzmir-Aliağa/Şakran 2 Nolu T Tipi C.İ.K Ülser aktif kolit, sürekli kilo kaybı ve güç kaybı yaşıyor.
1046 KENAN ALTUN İstanbul/Maltepe 1 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi Sağ bacağı 10 cm kısa, platin takılı.
1047 KENAN BAKAY İzmir-Aliağa/Şakran Kapalı Hapishanesi Hipertansiyon ve buna bağlı sağ gözde görme kaybı var.
1048 KEVSER AKÇELİ Siirt E Tipi Kapalı Hapishanesi Tiroid bezlerinin büyümesi ve şiddetli ağrısı var.
1049 KURTULUŞ ATALAY Kayseri/Bünyan 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Bronşit ve astım hastasıdır. Alerjik Rinit hastasıdır; burun tıkanması yaşıyor. Reflü-Gastrit hastalıkları bulunmaktadır. Reyno hastasıdır (el ve ayak parmaklarından başlayan damar daralması, soğuğa karşı çok ciddi derecede zorlanmasına yol açıyor). Bağırsak spazmı rahatsızlıkları var. Boyun fıtığı rahatsızlıkları var.
1050 KENAN YÜREK Kocaeli/Kandıra 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Ankilozan Spondilit (bel kemiğiyle kalça kemiği arasındaki eklemin iltihaplanmasını ifade eden, kronik romatizmal bir hastalık) tanısı var. Ayrıca koah hastası.
1051 KAMURAN SUSAM Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp rahatsızlığı var.
1052 KESER GÜR Van T Tipi Kapalı Hapishanesi Zihinsel engelli.
1053 KAMURAN DOĞAN Muğla E Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik kalp hastası.
1054 KEREM BİLEN Trabzon E Tipi Kapalı Hapishanesi Ritm bozukluğu var.
1055 KEYFO BAŞAK Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Reflü, sinüzit hastası ve sol kolda güçsüzlük var.
1056 KASIM KARABUDAK Kırıkkale/Hacılar F Tipi Kapalı Hapishanesi Yaralanma sonucu sağ kolunda oluşan iltihaplanma vb. sorunlar nedeniyle kolunu kullanmakta zorlanıyor.
1057 KEMAL TAKA İzmir/Aliağa-Şakran 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Geçmişte katıldığı ölüm orucundan kaynaklı yağ ve tuz kullanamıyor, ayrıca ülser hastası olduğu için diyet yemek tüketmesi gerekmektedir. S
1058 KENAN KARAASLAN Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Beyinde şarapnel parçası var. Bel ve boyun fıtığı var. Kronik migren, romatizma, mide ve bağırsak hastalıkları var. Ayrıca göz sorunları da var.
1059 KOÇAK DEMİRCİ Elazığ 1 Nolu Yüksek Güvenlikli Kapalı Hapishanesi Böbrek, prostat, görme ve işitme sorunları var.
1060 LAMİA ASU İzmir-Aliağa/Şakran Kadın Kapalı Hapishanesi İç organlardan kaynaklandığı düşünülen ve bütün vücuda yayılan alerjik bir hastalığı var. Ayrıca guatr ameliyatı olmuş.
1061 LÜTFİYE BURCU KAYA Mersin/Tarsus Kadın Kapalı Hapishanesi Kalp hastası.
1062 LEYLA AKÇA Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalbinde delik olması nedeniyle hayatı riski bulunmaktadır.
1063 LEYLA KIRBOĞA Mersin/Tarsus Kadın Kapalı Hapishanesi Epilepsi hastası.
1064 LEVENT YAŞAR Denizli T Tipi Kapalı Hapishanesi Tansiyon hastası
1065 LÜTFİ HÜDAİ ERDOĞAN Karabük T Tipi Kapalı Hapishanesi Alerjik astım, Gut hastalığı, reflü, prostat hastalıkları vardır.
1066 M. ALİ DENİZ Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit-B hastası.
1067 M. ALİ UĞUR Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi İleri düzeyde ülser, bağırsak hastası ve ulserapolit rahatsılıkları var.
1068 M. AKİL KARADAŞ Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Göbeğinin üst kısmında yırtık var.
1069 M. DENİZ GÜZEL Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Wernike-Korsakoff Sendromu, Hepatit-B hastası ve sinüzit rahatsızlığı var.
1070 M. EMİN AKKUŞ Kayseri/Bünyan 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi İleri derecede damar hastalıkları var. 3 defa varis ameliyatı oldu. Çoklu damar varisleşmesi var.
1071 M. EMİN ÇEÇİ Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik astım ve hemoroid hastalıkları var.
1072 M. EMİN OFLAZ Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Sol gözü büyük oranda görmüyor.
1073 M. FEHMİ IŞIK İzmir/Ödemiş T Tipi Kapalı Hapishanesi Migren, Sinüzit, Farenjit, Mide Ülseri
1074 M. HALİL ERMEĞAN Rize/Kalkandere L Tipi Kapalı Hapishanesi Romatizmaya bağlı şikayetleri var.
1075 M. MIHTI ÖZTÜRK İzmir-Buca/Kırıklar 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Hipertansiyon hastası. Her iki böbreğinden rahatsız. Baş dönmesi, nefes darlığı, fıtık ve varis hastalıkları da mevcut.
1076 M. NİMET YILMAZ İzmir-Buca/Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Mide spazmı, boyun fıtığı, astım ve kolesterol rahatsızlıkları var.
1077 M. NURİ TİRYAKİ Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Beyin damarlarında tıkanma sorunu var.
1078 M. SABRİ YAKUT Trabzon/Beşikdüzü T Tipi Kapalı Hapishanesi Hiperlipidemi, iltihaplı romatizma.
1079 M. SALİH AKKUŞ Afyon 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Mide ülseri rahatszlığı var.
1080 M. SALİH ATLI Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Astım hastası
1081 M. SIRAÇ KESKİN Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Boyun fıtığı hastası ve sürekli bel ağrısı çekiyor. Ayrıca göz kuruluğu var.
1082 M. ŞAH YÜCE Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Ülser hastasıdır. Bel fıtığı var.
1083 M. ŞEFİK UYSAL Şırnak T Tipi Kapalı Hapishanesi Böbrek sorunu var.
1084 M. ŞERİF ASLAN Tekirdağ 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Koah hastası. İhtiyaçlarını karşılamakta zorlanıyor.
1085 M. ŞİRİN BOZÇALI Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik hepatit-B hastalığı var.
1086 M. ŞİRİN GÜMÜŞ İzmir-Aliağa/Şakran 3 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Astım ve ülser hastası.
1087 M. ŞİRİN İNCE Malatya E Tipi Kapalı Hapishanesi Bel fıtığı var.
1088 M. TAHİR AKINCI Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Nefes darlığı , ellerde ve boyun kısmında uyuşma var.
1089 M. TAHİR TIRAK Batman M Tipi Kapalı Hapishanesi Prostat rahatsızlığı var.
1090 M. ZEKİ GÖKHAN Siirt E Tipi Kapalı Hapishanesi Astım, migren, böbrek rahatsızlıkları var.
1091 MACİT ALAGÖK Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit-B hastası.
1092 MAHİR BİNİCİ Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Bel fıtığı, kalpte ritm bozukluğu var.
1093 MAHMUT BADUR İzmir/Ödemiş T Tipi Kapalı Hapishanesi İki defa kalp krizi geçirmiş, kalp damarlarından ameliyat olmuş. Ayrıca böbreklerinden taş alınmış.
1094 MAHMUT BALİ Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Açık kalp ameliyatı olmuş.
1095 MAHMUT BARAN İzmir-Aliağa/Şakran 4 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası, anjiyo olmuş. Bel fıtığı, prostat, siyatik şikayetleri var.
1096 MAHMUT BİLGİÇ Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Sol bacağı yarı felç. Bağırsaklarda sorun var. Mide ülseri, bel fıtığından iki kez ameliyat olmuş, yüksek tansiyon ve astım hastalıkları var.
1097 MAHMUT ÇAKMAK Kayseri/Bünyan 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit-B hastasıdır.
1098 MAHSUM DİMA Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi İki adet bel fıtığı ve düzleşme, karaciğer yağlanması, safrada polip ve çamur, menisküs 2. derece dejenerasyon, sinüzit hastalıkları var.
1099 MAHSUZ ICUS Batman M Tipi Kapalı Hapishanesi Yaralı.
1100 MAHZUN EPAYDIN Mardin-Midyat Kapalı Hapishanesi Kafatasındaki kemik beynine baskı yaptığından sürekli baş dönmesi, bayılma ve mide bulantısı yaşamaktadır.
1101 MALİK DEMİRAĞAÇ Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Bel fıtığı sorunu var.
1102 MAZLUM ALAN Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Bel Fıtığı rahatsızlığı var, Hepatit-B hastasıdır. Ülser hastasıdır, nefes darlığı çekmektedir. Bir kulak zarı yapay, diğer kulak zarı yok.
1103 MAZLUM GÜZEL Şırnak T Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit B, Kronik Astım
1104 MAZLUM TUNÇ İzmir-Aliağa/Şakran 3 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Boyun fıtığı hastası. Gastrit ve göğüste ağrı var.
1105 MECİT BAŞTAŞ Erzurum H Tipi Kapalı Hapishanesi İleri derecede prostat hastası. Sol böbrekten ameliyat olması gerekiyor. Akciğerinden rahatsız, nefes almakta zorlanıyor. Sırt ve bacaklarda romatizma, gözlerde ağrı ve görme yetisinde zayıflama.
1106 MECİT BAYRACI Ağrı M Tipi Kapalı Hapishanesi Bir gözü görmüyor, diğer gözünü kaybetme riski var. Tedavisi yapılmıyor.
1107 MECİT MEMO İstanbul/Ümraniye 1 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik astım ve bronşit hastalıkları mevcut.
1108 MECİT TEKİN Diyarbakır D Tipi Hapishanesi Prostat, Göz tansiyonu var.
1109 MEDET SEVER Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası, kalpte ritim bozukluğu var. Nefes darlığı rahatsızlığı var. Akciğer zarında 1,5 cm plevral kalınlaşma mevcut. Karaciğer ve bir böbrekte kist var. Ayrıca migren hastası.
1110 MEHMET ABAY Edirne F Tipi Kapalı Hapishanesi Bel fıtığı ve guatr rahatsızlıkları var.
1111 MEHMET AKBAL Silivri 6 No’lu L Hapishanesi Bel fıtığı hastasıdır, Emboli riski vardır.
1112 MEHMET AKKUŞ Van F Tipi Kapalı Hapishanesi Midede sorun var, ağzında sürekli yaralar çıkıyor ve boğaz bölgesine yayılıyor. Yemek yemede zorlanıyor, sürekli kilo kaybı yaşıyor.
1113 MEHMET AKPOLAT Rize /Kalkandere L Tipi Kapalı Hapishanesi Boyun fıtığı var.
1114 MEHMET AKTAŞ Denizli T Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik akciğer hastası. Bağışıklık sistemi tamamen çökmüş durumda.
1115 MEHMET ALİ AĞIRMAN Mardin Hapishanesi Gözaltıntındayken dudaklarında yarılma ve çatlak oluşmuş, uyuşturma yapmadan 4 dikiş atılmış. İlaçları verilmemekte
1116 MEHMET ALİ BÜYÜKÖZDOĞAN Muğla E Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik şeker hastası.
1117 MEHMET ALİ ÇELEBİ Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Aşırı unutkanlık var. Hipertansiyon (oynak) hastasıdır. Reflü, bel fıtığı, mide-bağırsak iltihaplanması hastalıkları var.
1118 MEHMET ARSLAN Rize /Kalkandere L Tipi Kapalı Hapishanesi Üst solunum yolu rahatsızlığından dolayı kısa süre önce ameliyat olmuştur. Sedef hastası olduğu için ilaçların kendisine kısıtlı verilmesinden kaynaklı vücudunda yaralar meydana gelmiş.
1119 MEHMET ASLAN Ağrı M Tipi Kapalı Hapishanesi Mide sorunları var, raporu mevcuttur. Gözlerde kayma var.
1120 MEHMET AYAZ Ağrı M Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası, anjiyo olmuş.
1121 MEHMET BAĞRIYANIK Balıkesir/Bandırma 2 Nolu T Tipi Hapishanesi 1999 yılında bedenini ateşe vermis. Yeterli tedavi görmediği için sağlık sorunları devam ediyor. Ayrıca gut hastalığı var.
1122 MEHMET BAKIROĞLU Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Yüksek tansiyon, prostat ve mide rahatsızlıkları var.
1123 MEHMET BİNİCİ Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Astım hastası
1124 MEHMET BURAK ÜNAL Isparta/Yalvaç T Tipi Kapalı Hapishanesi Göz bebeğine yakin keratakonus var, ameliyat olması gerekiyor.
1125 MEHMET BURUN Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi İki kez böbrek ameliyatı olmuş.
1126 MEHMET BOŞAKLIOĞLU Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi Mide ameliyati geçirilmiş olup midesine plastik takılmış
1127 MEHMET ÇAÇA Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi İşitme engelli; işitme cihazı kullanıyor.
1128 MEHMET ÇAĞIRICI Giresun/Espiye L Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp ve hipertansiyon hastası. Bel fıtığı hastalığı da bulunmaktadır.
1129 MEHMET ÇENGEL Erzurum H Tipi Kapalı Hapishanesi 1958 doğumlu. Kronik mide hastası ve görme yetisi zayıflamış. Ayak ve bacaklarda şişme oluyor.
1130 MEHMET ÇETİN Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Omurgalarından rahatsız, felç olma riski var.
1131 MEHMET ÇİFTÇİ Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi Sol ayak ve bir eli bulunmamaktadır.
1132 MEHMET ÇOBAN Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi çenesinde şarapnel ve mermi var. Ameliyat olması gerekiyor.
1133 MEHMET ÇOKU Manisa/Akhisar T Tipi Hapishanesi Kalp hastası ve hemeroid rahatsızlığı var.
1134 MEHMET DAĞ Afyon 1 Nolu Tipi Kapalı Hapishanesi Romatizma ve demir eksikliği rahatsızlığı var.
1135 MEHMET DARGA Giresun/Espiye Kapalı Hapishanesi Genetik şeker, kronik gastrit, midede reflü var. Ayrıca midesinde üç ayrı noktada ödem var.
1136 MEHMET DEMİR Şırnak T Tipi Kapalı Hapishanesi Nörolojik rahatsızlıkları var.
1137 MEHMET DEMİRTAŞ Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik böbrek yetmezliği var.
1138 MEHMET EMİN İMRET Eskişehir H Tipi Kapalı Hapishanesi Sağ bacağı dizden kesik.
1139 MEHMET EMİN ORUÇ Adana/Ceyhan M Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası (Kroner arter hastası)
1140 MEHMET EMİN TÖRE Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Guatr hastası
1141 MEHMET ERİK Batman M Tipi Kapalı Hapishanesi Yaralı
1142 MEHMET FARUK ENGİN Osmaniye 2 Nolu Tipi Kapalı Hapishanesi Sol ayağında mermi yarası var, ameliyat edilmemiş, sol ayağına basamıyor.
1143 MEHMET GARİP YAŞ Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Bel fıtığı, bronşit ve nefes darlığı var.
1144 MEHMET GÜLEN Gümüşhane E Tipi Kapalı Hapishanesi Astım hastası aynı zamanda midesinde sorun var kurum yemelerini yiyemiyor.
1145 MEHMET GÜNDÜZ Malatya E TipiHapishanesi  1971 doğumlu. Hepatit B ve kronik egzama hastalığı bulunmaktadır.
1146 MEHMET HALİS VURAL İzmir-Aliağa/Şakran 3 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik astım hastası.
1147 MEHMET İLDEM İstanbul/Silivri Kapalı Hapishanesi Prostat hastalığı var.
1148 MEHMET İLHAN Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Sağ elinin ikinci parmağı kemik urundan dolayı alınmış. hala ağrısı var. Kemik urunun bazı ince kemiklere nüksetme olanağı olduğunu belirtmiştir. İki yıl üst üste kontrole götürülmüş ancak daha sonra gitmemiştir. Sağ böbreğinde genişleme var, sürekli sancısı var. Sol böbreğinde kist var, durumu stabil.
1149 MEHMET İPEK Gaziantep H Tipi Kapalı Hapishanesi Daha önce açlık grevine girmiş, bel ağrısı çekmekte, sürekli oturamamakta.
1150 MEHMET İŞSİZ Elazığ 1 Nolu Yüksek Güvenlikli Kapalı Hapishanesi Kalp hastası ve birçok kronik hastalığı var.
1151 MEHMET KARTAL İzmir/Ödemiş T Tipi Kapalı Hapishanesi Reflü, Hepatit B, Varis, Migren
1152 MEHMET MURAT ÇİÇEK Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit-B Hastası.
1153 MEHMET NURİ YILMAZ İzmir-Aliağa/Şakran 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Safra kesesinden ve mide ülserinden rahatsız. Hemoroid ameliyat olması gerekiyor.
1154 MEHMET REŞAT GÜVENİLİR Tekirdağ 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Prostat, bel ve boyun fıtık ve ileri derece varis.
1155 MEHMET SADIK YALÇIN Elazığ E Tipi Kapalı Hapishanesi Şeker hastası.
1156 MEHMET SAİD DEMİRÖZ Konya/Ereğli T Tipi Kapalı Hapishanesi Akciğerlerinden ameliyat olmuş.
1157 MEHMET SALİH FİLİZ İzmir/Ödemiş T Tipi Kapalı Hapishanesi Ülserotif kolit.
1158 MEHMET ŞAH OVAT Diyarbakır 1 Nolu Tipi Hapishanesi Prostat rahatsızlığı için acilen ameliyat olması gerekmektedir. Prostat dışında kalp rahatsızlığı, tansiyon ve çeşitli hastalıkları mevcut.
1159 MEHMET ŞİRİN BAYCU Bursa H Tipi Kapalı Hapishanesi Dişlerinden ve gözlerinden dolayı sorunlar yaşıyor. Tedavi yapılmıyor.
1160 MEHMET TAHİR KOCAKURT Şırnak T Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik allerjik astım Hastası zatürre ve bronşit geçmişi var.
1161 MEHMET TUNÇAY Kırıkkale F Tipi Kapalı hapishanesi Astım-Bronşit hastası olduğunu, ayrıca son zamanlarda nörolojik hastalıklara bağlı rahatsızlıklar yaşamıştır.
1162 MEHMET TURAY Şırnak T Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit-B Hastası
1163 MEHMET ÜMİT Edirne F Tipi Kapalı Hapishanesi Eli sakat.
1164 MEHMET YAYAN İzmir/Ödemiş T Tipi Kapalı Hapishanesi Koah, mide ülseri, mide fıtığı, reflü, migren hastalıkları var. Sağ bacağında yaralanmadan dolayı kısalma var, iki defa ameliyat olmuş düzelme yok.
1165 MEHMET YILDIRIM Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası. Diyabet tip-2 hastası. Hipertansiyon hastası.
1166 MEHMET YILMAZ Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası.
1167 MEHMET ZAİT YALÇIN Edirne F Tipi Kapalı Hapishanesi Bel fıtığı var, felç riski nedeniyle ameliyat edilememekte.
1168 MEHMET ZEKİ KARATAŞ Afyonkarahisar/Dinar T Kapalı Tipi Hapishanesi Hipertansiyon hastası. Ayrıca Hepatit B taşıyıcısıdır. Üç ayda bir kontrole götürülmesi gerekiyor ama aksatılmaktadır.
1169 MEHMET ZENGERALP Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Bel rahatsızlığı var. Mide ve bağırsak rahatsızlıkları mevcut.
1170 MEHTİ AYKAÇ Siirt E Tipi Kapalı Hapishanesi Beyninin sol tarafında kist var. Sağ böbrekte yetmezlik, kulaklarda işitme kaybı, nefes darlığı hastalığı var.
1171 MEMNUNE SÖYLEMEZ Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi 60 yaş üstü ve kalp rahatsızlığı bulunmaktadır.
1172 MERT ARILI Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Beyin küçülmesi nedeniyle el ve ayaklarını tam kullanamıyor.
1173 MERT YELMAN Edirne Açık Hapishanesi Şeker, Tansiyon ve Kalp Hastası
1174 MERVE AYDOĞAN Kayseri/Bünyan Kadın Kapalı Hapishanesi Çölyak hastası.
1175 MERVE GÖKKAYA Konya/Ereğli Kapalı Hapishanesi Ankilozan Spondilit (bel kemiğiyle kalça kemiği arasındaki eklemin iltihaplanmasını ifade eden, kronik romatizmal bir hastalık) tanısı var.
1176 MESUDE ŞENGÜL Niğde Hapishanesi Safra kesesinde taş var ve yoğun sancıları var.
1177 MESUT BAĞCIK Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit-B hastasıdır.
1178 MESUT EKSİK Karaman/Ermenek M Tipi Kapalı Hapishanesi Ayağında platin var. Yürümekte zorluk çekiyor. Engel oranı %17.
1179 MESUT YOLTAY Manisa Akhisar T Tipi Kapalı Hapishanesi Vertigo hastası, başı dönerek düşmesinden dolayı merdivensiz odaya geçmek istemesine ragmen bu isteği karşılanmamış.
1180 METİN BARK Siirt E Tipi Kapalı Hapishanesi Böbrek yetmezliği var.
1181 METİN DENİZ Van T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası, ameliyat olmuş, stent takılmış. Kalp pil takılması gerekiyor.
1182 METİN GÜL Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit-B Hastası
1183 METİN KOLOTOĞLU İstanbul/Silivri 6 Nolu L Tipi Hapishanesi Vertigo hastalığı bulunmaktadır.
1184 METİN ÖZMEN Erzurum Hapishanesi Psikolojik sorunları var.
1185 MEVA SELİMOĞLU Erzurum H Tipi Kapalı Hapishanesi Sağ gözü %20, sol gözü %30 görüyor.
1186 MİKAİL ASLAN Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi İki kurşunla karın altı bölgesinden yaralanmış ve uzun bir tedavi süreci geçirmiştir. İdrar yolları parçalandığı için hortum kullanarak idrar yapabilmektedir.
1187 MİRO ÇAĞLI İzmir/Menemen T Tipi Kapalı Hapishanesi Vücudunda kurşun parçası var.
1188 MİRZE MEHMET SÖYLEMEZ Osmaniye 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Çölyak hastası
1189 MUHAMMED MUHAMMED Balıkesir/Bandırma 2 Nolu Tipi Kapalı Hapishanesi Bağırsak, idrar yollarında tıkanma, vücutta şişme var.
1190 MUHAMMET ATEŞ Erzincan T Tipi Hapishanesi Karaciğer rahatsızlığı, nefes darlığı, uyku apnesine bağlı nefes problemi, diş enfeksiyonu vardır ve psikolojik tedavi görmektedir.
1191 MUHAMMET KİRAZ Antalya L Tipi Kapalı Hapishanesi Ayağında platin var, çıkarılmasının gerekmesine rağmen çıkarılmayıp, yüksek dozda ağrı kesici verilerek geçiştiriliyor. Şikayetleri ağırlaşmış, yürüyemiyor. Hastaneye sevki yapılmıyor.
1192 MUHAMMET MAHMO Manisa/Akhisar T Tipi Kapalı Hapishanesi Mide ve Bağırsak rahatsızlığı var
1193 MUHAMMET ZEYD KİBAR İstanbul/Silivri 2 No’lu Kapalı Hapishanesi Karaciğer rahatsızlığı, nefes darlığı, uyku apnesine bağlı nefes problemi, diş enfeksiyonu vardır ve psikolojik tedavi görmektedir.
1194 MUKADDER ALAKUŞ Eskişehir H Tipi Kapalı Hapishanesi Kadın Bölümü Bel ve boyun fıtığı, iltihaplı eklem romatizması rahatsızlığı var. İltihaplı eklem romatizması gözüne sıçramış.
1195 MUKADDES ÇELİK Erzurum/Oltu T Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit-B Hastası. Aşırı kilo kaybı var ve ellerinde morluklar var.
1196 MURAT ASLAN Balıkesir/Bandırma (?) T Tipi Hapishanesi Bel ve boyun fıtığı var. Reflü, bağırsak sorunu, kas- eklem romatizması hastalıkları da mevcut.
1197 MURAT ASLANOĞLU Ağrı /Patnos Hapishanesi Kronik astım hastası ve bel fıtığı bulunmaktadır. Bel fıtığı olmasından kaynaklı bastonla yürümektedir. Ancak cezaevi idaresi bastonuna el koymuş durumda. Arkadaşlarının yardımıyla yaşamını idame ediyor.
1198 MURAT AYDIN İzmir-Aliağa/Şakran 3 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Boyun fıtığı, kronik bronşit rahatsızlıkları var.
1199 MURAT CENK Van/İskele E Tipi Kapalı Hapishanesi Böbrek hastası, %30 çalışıyor. Ayrıca ciğerlerinden hasta.
1200 MURAT EREN Diyarbakır E Tipi Kapalı Hapishanesi Hipertansiyon hastası. Kronik böbrek rahatsızlığı, sağ böbrekte kalisyel genişleme var.
1201 MURAT KARAKOÇ Ağrı M Tipi Kapalı Hapishanesi Astım, nefes darlığı, bronşit, sinüzit hastalıkları var. Ayrıca sağ gözünde görme kaybı var.
1202 MURAT KARAYEL Kırıkkale/Hacılar F Tipi Kapalı Hapishanesi Diş sorunları var tedavi edilmiyor.
1203 MURAT KURT İzmir-Aliağa/Şakran 3 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Boyun fıtığı var ve kronik bronşit hastası.
1204 MURAT KOÇ İstanbul Silivri Kapalı Hapishanesi Şeker Hastası
1205 MURAT SATILMIŞ Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Nefes darlığı, kronik gastrit, bel-boyun fıtığı hastalıkları var.
1206 MURAT ŞİMŞEK Rize /Kalkandere L Tipi Kapalı Hapishanesi 1956 doğumlu, belinden ameliyat olmuş. Gözlerinde yüzde 60 görme kaybı var.
1207 MURAT TAN Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi KOAH Hastası
1208 MUSA ZORBEY Erzurum Hapishanesi Prostat hastası. Kronik mide, gastrit, reflü, bel fıtığı, kasık fıtığı,   varikosel hastalıkları da var.
1209 MUSTAFA AKKUŞ Tokat T Tipi Kapalı Hapishanesi Midesinden rahatsız bundan dolayı iki defa ameliyat olmuş. Midesinin yarısı alınmış, ağzında sürekli yara oluşuyor ve kilo kaybı var.
1210 MUSTAFA ALBAYRAK Kayseri Bünyan T1 Hapishanesi Daha önce kuş gribi hastalığına yakalanıp zatürre geçirmiştir. Bir aydır ağır hasta olmasına rağmen tedavisi yapılmamaktadır.
1211 MUSTAFA ALTUĞ Manisa T Tipi Kapalı hapishanesi Şeker ve tansiyon hastası. Böbreklerinden dolayı sürekli diyet yapıyor. Cezaevi koşullarından kaynaklı KOAH hastası olmuştur.
1212 MUSTAFA AYDIN Balıkesir/ Burhaniye T Tipi Kapalı Hapishanesi Sol grade 3 (3. Derece) varikosel nedeniyle ameliyat olması gerekiyor.
1213 MUSTAFA BAĞATUR Ankara/Sincan 1 Nolu Ltipi Kapalı Hapishanesi Hemoroid tanısı konulmuş ve devamlı kanaması vardır.
1214 MUSTAFA BELGE Rize /Kalkandere L Tipi Kapalı Hapishanesi Mide sorunları var.
1215 MUSTAFA GÖK Burhaniye T Tipi Kapalı Hapishanesi Wernicke Korsakoff Sendromu
1216 MUSTAFA IRMAK Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp yetmezliği (Midral yetmezliği) var. Sinüzit, bağırsak sendromu, mide rahatsızlığı da var.
1217 MUSTAFA KARABOĞA Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Troid hastası. Kalın bağırsak ve safra kesesi sorunları var.
1218 MUSTAFA KOCATÜRK Kırıkkale/Hacılar F Tipi Kapalı Hapishanesi Bel fıtığı var. 2010 yılından bu yana Varikosel sağlık sorunu var. 13 yıldır sağ bacağında venöz yetmezliği sorunu yaşıyor. Burnunun sol tarafında nefes almasını engelleyecek derecede büyüyen nodül var.
1219 MUSTAFA OĞUZ Maraş/Türkoğlu 2 Nolu Tipi Kapalı Hapishanesi 40 yıldır ankilozan rahatsızlığı bulunup kullandığı ilaçlardan dolayı bağışıklık sistemi oldukça düşüktür.
1220 MUSTAFA ÖZDEL Rize /Kalkandere L Tipi Kapalı Hapishanesi Epilepsi hastası. Kalpte ritim bozukluğu var. Hipertansiyon, astım ve psikolojik hastalıkları mevcut.
1221 MUSTAFA SAYAN İzmir-Buca/Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Astım hastası. Gastrit rahatsızlığı bulunmakta.
1222 MUSTAFA SELİM ŞANS Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Başında kurşun yaralanması var, tedavisi yapılmıyor.
1223 MUSTAFA SİNAN SAF Tekirdağ 2 Nolu T Tipi Hapishanesi Astım hastalığı bulunmaktadır.
1224 MUSTAFA ŞAHİN Mersin Kapalı Hapishanesi Koah hastası
1225 MUSTAFA TEKİN Balıkesir/Bandırma 2 Nolu Tipi Hapishanesi Böbrek sorunu var.
1226 MUSTAFA YAZICI Rize/Kalkandere L Tipi Kapalı Hapishanesi Troidlerinde kötü huylu nodül olduğu teşhisi bulunmaktadır.
1227 MÜLKİYE AYDIN Mersin/Tarsus Kadın Kapalı Hapishanesi Kronik tiroit hastası olup raporu bulunmaktadır.
1228 MÜSLÜM KARAK Antalya L Tipi Kapalı Hapishanesi Ayaklarındaki kırıklar nedeniyle birden fazla ameliyat olmuş, ayaklarında platin çiviler bulunmakta.
1229 MUTLAK TOZUN Manisa/Akhisar T Tipi Hapishanesi Sara hastası. Kalp hastası. Kaslarda erime, yumurtalık kisti, mide ülseri, gastrit ve basur hastalıkları var.
1230 NAİF ÖZKILIÇ Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Vertigo Hastası
1231 NAİL DEMİR Afyon 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Göz sorunu var. %27 engelli raporu var.
1232 NAMIK KEMAL ERDOĞAN Trabzon Beşikdüzü T Tipi Kapalı Hapishanesi Nörolojik rahatsızlıkları bulunmaktadır.
1233 NARIN TEK Elazığ Kadın Kapalı Hapishanesi Kas erimesi hastalığı var.
1234 NAZIM SELEN Patnos L Tipi Kapali Hapishanesi 73 yaşında, kronik sağlık sorunları var.
1235 NAZLI ÇATPINAR Düzce T Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik astım
1236 NECDET KAYA İzmir-Aliağa/Şakran 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Bel fıtığı hastası ve gastrit şikayetleri var.
1237 NECİP OLGAÇ Gaziantep L Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası.
1238 NECİP SİVRİ Samsun/Bafra T Tipi Kapalı Hapishanesi İşitme problemi var, işitme cihazı verilmiyor.
1239 NEDİM YILMAZ Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Boyun, omuz, sırt ve bel ağrıları var. Ayrıca farenjit ve reflü hastası.
1240 NEDİME YAKLAV Ankara Sincan Kadın Kapalı Hapishanesi Böbrek hastası. Ayrıca guatr, alerji ve yüksek tansiyonu hastalıkları var.
1241 NESİBE NUR AKBAŞ Manisa E Tipi Kapalı Hapishanesi Damar ameliyatı olması gerekiyor
1242 NESİMİ KALKAN Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi Çölyak hastasıdır. Hastalığı nedeniyle glütensiz gıdayla beslenmesi gerekiyor ancak idare vermiyor.
1243 NEVZAT ÇAPKIN Trabzon/Beşikdüzü T Tipi Kapalı Hapishanesi Hipertansiyon, kolesterol hastalıklaı var.
1244 NEVZAT ERBAŞ İstanbul Metris Kapalı Hapishanesi Optik Gliom Hastası
1245 NEVZAT KARABACAK Balıkesir/Bandırma 2 Nolu T Tipi Hapishanesi Kalp rahatsızlığı, mide ülseri ve sinüzit gibi rahatsızlıkları var.
1246 NEVZAT KILIÇ İzmir/Ödemiş T Tipi Kapalı Hapishanesi Görme Bozukluğu, Diş Ağrısı, Baş Ağrısı, Şiddetli Nefes Alma Zorlukları
1247 NEVZAT ÖZKAN Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Karaciğerinde kist var. Hepatit-B hastası. Bel ve boyun fıtığı hastalıkları var.
1248 NEVZAT YALÇIN Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kafa travması var, sık sık düşme ve baş dönmeleri yaşıyor. Yüksek tansiyon hastasıdır. Kronik faranjit, reflü, bağırsak iltihabı hastalıkları var.
1249 NIHAL ALTUNTAŞ Kocaeli/Gebze Kadın Kapalı Hapishanesi Göz rahatsızlığı ve kadın doğum hastalığı var.
1250 NİDAYİ TEZER Manisa/Akhisar T Tipi Hapishanesi Anemi var ve astım hastası.
1251 NİHAT KARDAŞ Şırnak T Tipi Kapalı Hapishanesi Akciğer hastası
1252 NİHAT ŞİMŞEK Kocaeli/Kandıra 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kulak zarı patlamış.
1253 NİHAT YAĞIZ Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Göz, sırt ve böbrek rahatsızlığı var.
1254 NİLÜFER ŞAHİN Ankara Sincan Kadın Kapalı Hapishanesi Ayrıca hipertiroid hastasıdır ve tedavisi devam ediyor. Troid için ışın tedavisi alıyor.
1255 NİMET DEYİŞ Maraş/Türkoğlu 2 Nolu Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp spazmı, kronik prostat, bel fıtığı, farenjit, ülser hastalıkları var. 62 Yaşında.
1256 NİYAZİ SÖNMEZ Bolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Bir böbreği yok. İlerlemiş migreni var, sürekli atak geciriyor. Diş etlerinde çekilme olmaya başlamış vitaminsizlikten. Böbreği olmadığı için antibiyotik ve benzeri ağır ilaçlar kullanamıyor.
1257 NİZAM ALGÜNERHAN İzmir-Aliağa/Şakran 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi 2005 ten beri diyabet hastası. İleri derecede varis, bel ve boyun fıtığı var.
1258 NİZAMETTİN MAHMUTOĞLU Afyon 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Migren, romatizma, menüsküs, göz problem var.
1259 NİZAMETTİN YILMAZ Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi Açlık grevinden sonra kronik akciğer hastalığı nedeniyle hastaneye sevk edilmiştir. Akciğerleri iflas etmiştir.
1260 NURAN DURAK İzmir-Aliağa/Şakran Kadın Kapalı Hapishanesi Eklem Rahatsızlığı (ayağında rahatsız)
1261 NURAY ATMACA Kahramanmaraş/Elbistan E Tipi Kapalı Hapishanesi Kemik erimesi (Systemical lupus erythmatosus) var.
1262 NURETTİN ADANMIŞ Balıkesir/Bandırma 1 Nolu Kapalı hapishanesi Bağırsak ve böbrek ameliyatları olmuş, 28 yıldır hapishanedeymiş. Yeme problemi devam ediyormuş, yediklerini çoğu zaman çıkarıyormuş.
1263 NURETTİN AYDIN Rize /Kalkandere L Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit-B Hastasıdır.
1264 NURETTİN AYGÜN Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi Guatr, farenjit hastası.
1265 NURETTİN ERDEMCİ Mersin/Tarsus 2 Nolu T Tipi Kapalı hapishanesi 61 yaşında, prostat hastası
1266 NURETTİN TEKİN Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Teşhisi konulamayan hastalığı nedeniyle beslenemiyor. Bel fıtığı var.
1267 NURHAN YILMAZ Kocaeli/Gebze Kadın Kapalı Hapishanesi Vücudu kalsiyum üretemediği için bağışıklık düşük.
1268 NURİ BAĞIŞ Denizli D Tipi Kapalı Hapishanesi Yaşlılığa bağlı kronik hastalıkları var ve diş problemi var, dişlerini kullanamıyor, tedavisi yapılmadı
1269 NURİ YEŞİL Kahramanmaraş/Elbistan E Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası.
1270 NURULLAH BÜLBÜL Rize /Kalkandere L Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp ritim bozukluğu tedavisi görüyor. Sık sık ritim bozukluğu sorunu yaşıyor
1271 NURULLAH İPEK İzmir-Buca/Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit-B hastası. Bel fıtığı, bronşit, kan dolaşımı sorunları var.
1272 NURULLAH KALKAN Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Astım, mide ve psikolojik sorunları mevcut.
1273 NUSRET AMUTGAN Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Mide ameliyatı olmuş, kronik gastrit, bel fıtığı var. Beyinde damar tıkanıklığı var. Ayrıca böbrek yetmezliği var.
1274 NUSRET SALTAN Kocaeli/Kandıra F Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik astım hastası.
1275 OKAN DUMAN Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kendisini yakmış, sol kolunu kullanamıyor, yürümekte zorluk çekiyor, psikolojik desteğe ihtiyacı var.
1276 ORHAN ATALAY Erzurum/ Oltu Kapalı Hapishanesi Wernice Korsakoff Sendromu. Bel fıtığı, hemoroid hastalıkları var.
1277 ORHAN BİNGÖL Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Bacaklarda varis var. Hemoroid hastası ve böbrekte taş var.
1278 ORHAN ÇAÇAN İzmir-Aliağa/Şakran 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Böbrek yetmezliği var ve testislerde kist ve anemi hastalıkları var. Ciğerlerinde leke olmasından kaynaklı hasteneye gidip geliyor.
1279 ORHAN ELALDI İzmir-Aliağa/Şakran 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Çenesi kırık ve tedavisi yapılmıyor.
1280 ORHAN KARA Manisa/Akhisar T Tipi Kapalı Hapishanesi Beyinde kist var
1281 ORHAN KARADABAN İstanbul/Maltepe 1 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi Bir gözü görmüyor, mercek takılı.
1282 ORHAN ORAK Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Boyun fıtığı ve kansızlık
1283 ORHAN TUNÇ Ağrı M Tipi Kapalı Hapishanesi Mide de reflü var. Reflü’dan dolayı boğaza gelen mide asidinden kaynaklı boğazı iltihaplanıyor.
1284 ORHAN YÜZAL Trabzon E Tipi Kapalı Hapishanesi Astım ve bronşit hastası.
1285 OSMAN AKKOYUN Mardin Hapishanesi Şeker hastası ve romatizma rahatsızlığı var.
1286 OSMAN EDİZ Kahramanmaraş E Tipi Kapalı Hapishanesi Kolostonomisi bulunduğundan fiziksel ve ruhsal olarak rahatsız.
1287 OSMAN EKİNCİ Muğla E Tipi Kapalı Hapishanesi Tiroid hastası.
1288 OSMAN FİDAN Şırnak T Tipi Kapalı Hapishanesi 65 yaşında, mide rahatsızlıkları var.
1289 OSMAN KAPAN Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Mide ülseri var. İnce bağırsak iltihabı var. Bel fıtığı hastalığı var.
1290 OSMAN KIZMAZ Batman M Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası. Hipertansiyon ve böbreklerde taş var.
1291 OSMAN ÖNER Kilis L Tipi Hapishanesi  Kronik astım hastalığı bulunmaktadır. Yaklaşık 10 senedir raporlu
1292 OSMAN TEKİN İzmir-Aliağa/Şakran 4 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Tropikal skolyoz (omurga eğriliği) var. Nefes darlığı çekiyor.
1293 OSMAN TUNÇ Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Mide-bağırsak hastalıkları var. Ayrıca alerji rahatsızlıkları var.
1294 OZAN ÇIRA İzmir/Menemen T Tipi Kapalı Hapishanesi Bulaşıcı olmayan tüberküloz hastası. Göğüs ve epilepsi hastasıdır.
1295 OZAN KIRAN Şanlıurfa/Siverek 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Akdeniz anemisi.
1296 OZAN KISA İzmir/Ödemiş T Tipi Kapalı Hapishanesi Bel ve Boyun Fıtığı
1297 ÖMER ADIGÜZEL Kocaeli 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Ankilozan Spondilit (AS) hastalığı bulunmaktadır.
1298 ÖMER AKBEY Ağrı/Patnos L Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit-B hastası ve sırtında kitle bulunuyor.
1299 ÖMER BEDİR Samsun T Tipi Kapalı Hapishanesi Behçet hastası. Yüksek tansiyon, bel fıtığı, kemik erimesi hastalıkları da mevcut. Eklem kas romatizması, mide rahatsızlığı, bel fıtığı, bağırsak rahatsızlığı var.
1300 ÖMER ÇAKIR Antalya/Alanya L Tipi Kapalı Hapishanesi Testislerinde kist var. Midede enfeksiyon, sinüzüt, sol bacakta ağrı var.
1301 ÖMER ÇEKEN Samsun/Bafra T Tipi Kapalı Hapishanesi Karaciğerde leke var. Kronik bronşit, ülser, bel-boyun fıtığı, sedef, hemoroit, varis ve prostat hastalıkları var.
1302 ÖMER EKİN Batman M Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp ve sedef hastasıdır.
1303 ÖMER ERTAŞ Van F Tipi Kapalı Geçirdiği bir trafik kazasının ardından henüz tedavisi tamamlanmadan cezaevine girmiş Kaza sonrası platin takılan ayağının cezaevinde mikrop kapması nedeniyla yara oluşmakta.
1304 ÖMER EVREN Rize/Kalkandere L Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit hastasır. Ciddi yıpranma var.
1305 ÖMER FARUK KADIOĞLU Manisa T Tipi Kapalı hapishanesi İki yıl önce cezaevi şartlarında apandisit ameliyatı geçirmiş.  İç kanamaları oluyor. Trombosit eksikliğinden kaynaklı kanaları sık sık meydana geliyor ve risk teşkil ediyor.
1306 ÖMER KESKİN İzmir Çocuk Ve Gençlik Kapali Hapishanesi Sağ kolunun kırık ameliyat edilmesi gerekiyor. Hastaneye sevk edimiş ama hala götürülmemiştir.
1307 ÖMER MUTLU İzmir-Aliağa/Şakran 4 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit-B hastası.
1308 ÖMER ÖZKAN Kocaeli/Kandıra ? Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Ankilizon Spandolit (AS)
1309 ÖNDER BEDER Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi Böbrek hastası.
1310 ÖZDEMIR AYDIN Malatya E Tipi Kapalı Hapishanesi İskemik inme teşhisi ile felç geçirmiş, rutin olarak kan ve fiziksel tahlillerin düzenli olarak yapılması gerekiyor.
1311 ÖZGÜL YAŞA Kayseri/Bünyan Kadın Kapalı Hapishanesi Yaralanmadan kaynaklı, çene ve yüz bölgesinde oluşan kırıklar nedeniyle beslenemiyor.
1312 ÖZGÜR AYKURT Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi Böbrek yetmezliği var.
1313 ÖZGÜR AZAT İNCİ Osmaniye 2 Nolu Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik Psikoz Hastası
1314 ÖZGÜR ÇELİK Kocaeli/Kandıra 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Wernike- Korsakoff sendromu. Gizli şeker, ciğerde yağlanma, ileri derecede astiğmat rahatsızlıkları var.
1315 ÖZGÜR KAYA İzmir-Aliağa/Şakran Hapishanesi Ortopedik sorunları var.
1316 ÖZLEM TAŞDEMİR Kocaeli/Kandıra 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Şizofren, dolaşım sorunları var ayak parmakları kesik
1317 ÖZLEM YAVUZ Kocaeli/Gebze Kadın Kapalı Hapishanesi Ağzından ve burnundan kan geliyor. Teşhis ve tedavisi yapılmıyor.
1318 ÖZLEM DEMİRCİ İzmir-Aliağa/Şakran Kadın Kapalı Hapishanesi Multinodüler tiroid hastası
1319 PINAR BALDEMİR Van Yüksek Güvenlikli Kapalı Hapishanesi Göğsünde kanser riski taşıyan kitleler var.
1320 RAHMETULLAH KAPLAN Bandırma T Tipi Kapalı Hapishanesi Şeker hastası. Bel ve boyun fıtığı hastalıkları var.
1321 RAMAZAN ADIBELLİ Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Beyninde damar binmesi var. Ayrıca mide ve bağırsaklarında sorun var ve zaman zaman baygınlık geçiriyor. Konsantrasyon bozukluğu yaşıyor.
1322 RAMAZAN BATUR Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Sağ gözde %90 görme kaybı, sol gözde görmeme başlangıcı var.
1323 RAMAZAN BAYRAM Ağrı M Tipi Kapalı Hapishanesi Kalbinde stent var, raporludur.
1324 RAMAZAN BENİCE Kocaeli/Kandıra 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Gaz fişeğinden kaynaklı sağ gözü görmüyor, sol gözde de %20görme kaybı var. Sağ gözü protez
1325 RAMAZAN BESİLİ Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Prostat hastalığı ve bel fıtığı var.
1326 RAMAZAN ERKMEN Erzurum H Tipi Kapalı Hapishanesi Bağırsakta ağır Lbs hastalığı var. Bu hastalık besin almasını engelliyor, mide için önerilen yiyecekler bağırsaklara, bağırsaklar için önerilen yiyecekler mideye iyi gelmiyor. Bel fıtığı ameliyatı sonrasında, bacakta güç kaybı var.
1327 RAMAZAN KORTAK İzmir-Aliağa/Şakran 4 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Bel fıtığı ve boyun fıtığı var. Mide ülseri hastasıdır.
1328 RAMAZAN NAZLIER Denizli D Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik prostatif dalak ve gastrit hastalıkları var.
1329 RAMAZAN OĞURLU Giresun E Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik kas ve eklem kireçlenmesi var.
1330 RAMAZAN ÖZYİĞİT Erzurum H Tipi Kapalı Hapishanesi Ülser, şeker, romatizma, kolesterol rahatsızlıkları var.
1331 RAMAZAN SAYAN Alanya L Tipi Kapalı Hapishanesi Uzun süreli açlık grevinden kaynaklı gözlerinde görme kaybı var.
1332 RAMAZAN ŞEVKET YILMAZ Kocaeli/Kandıra 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Sağ kalçada sıvı artışı var (kemik iliği ödemi) ayrıca kist var.
1333 RAMAZAN TAŞ İzmir-Buca/Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Bel fıtığı, omurga bombeli, idrar yolları hastalığı, burun kırığı, sol kolundan ve mideden ameliyatlı, idrar yolundan 2 defa ameliyatlı
1334 RAMAZAN VURAL Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Yüksek tansiyon hastasıdır. İtibar bağırsak sendromu var. Bir gözü görmüyor. Eklem romatizması hastasıdır. Sağ kulağında da işitme kaybı var.
1335 RAMAZAN YILDIZ İzmir-Buca/Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi 3 defa ayak parmağından ameliyat olmuş
1336 RAMAZAN YİĞİT Erzurum M Tipi Kapalı Hapishanesi Hipertansiyon, romatizma, koleterol, prostat, hemoroid hastalıkları var.
1337 RATİBE BATMAZ Alanya L Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit-B ve Hipertansiyon
1338 RAZİYE IŞIK Sivas E Tipi Kapalı Hapishanesi Troid bezi bozukluğu var. Böbrekteki tümörden dolayı ameliyat olmuş.
1339 REAGAYİP BAYDENİZ Kandıra 2 Nolu F Tipi Hapishanesi Hapishanedeyken bağırsak ameliyatı olmuştur. Şu anda iltihaplanma var ve ilaç kullanıyor.
1340 RECEP ÖZTÜRK Ordu E Tipi Kapalı Hapishanesi Akdeniz ateşi hastası. Adli Tıp Kurumuna götürülmüş. Hastalık nedeniyle sık sık atak geçiriyor. Vücutta şişmeler var. Dalak büyümesi oluşmuştur.
1341 REFİK EREN Trabzon/Beşikdüzü T Tipi Kapalı Hapishanesi Bel fıtığı, reflü, bronşit ve astım rahatsızlıkları var.
1342 REFİK GÜNDÜZ Siirt E Tipi Kapalı Hapishanesi Nefes darlığı var.
1343 REMZİ ÇAĞLI Mardin E Tipi Kapalı Cezaev Kalp Hastası
1344 REMZİ UÇUCU İzmir-Buca/Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Cezaevinde kolu kırılmış. Ameliyat ile koluna birden cok mil takılmış. İkinci bir ameliyat olmasi gerekiyor.
1345 REMZİYE YARDIMCI İzmir-Aliağa/Şakran Kadın Kapalı Hapishanesi Zehirli guatr var. Ayrıca migren, halsizlik ve baş dönmesi rahatsızlıkları var.
1346 RESUL AKKOL Erzurum H Tipi Kapalı Hapishanesi İdrar yollarında; ağır, yoğun iltihaplanma var. Böbreklerde taş var. Sol kulakta %69 duyma yitimi mevcut.
1347 RESUL BALTACI Düzce T Tipi Kapalı Hapishanesi Bel fıtığı ve ülser hastası.
1348 RESUL ÇETİN Bandırma 1 Nolu Tipi Kapalı Hapishanesi Kolon iltihabı, bel fıtığı, sol bacakta ağrı ve uyuşma var.
1349 RESUL ERTAŞ Konya E Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik kalp hastası.
1350 REŞİT UYAR Trabzon/Beşikdüzü T Tipi Kapalı Hapishanesi Prostat, mide ülseri hastalıkları var.
1351 REZZAN ŞENGÜL Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Daha önce epilepi teşhisi konulmuş. Bayılma ve kusmaları var. Hepatit-B Taşıyıcısı.
1352 RIDVAN BALLICA İstanbul/Silivri 3 Nolu L Tipi Hapishanesi  Astım, nefes darlığı hastalığı ve safra kesesi rahatsızlıkları bulunmaktadır
1353 RIDVAN ÇELİK Manisa/Akhisar T Tipi Hapishanesi Üst Solunum Yolu Rahatsızlığı Var. Burnu Kırık Nefes Almakta Sorun Yaşıyor. Bel Fıtığı, Alerjik Rinit (Astıma Yol Açmış), Gastrit, Ülser, Göz Sorunu Var.
1354 RIDVAN TANIŞ Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Sara hastalığı var. Astım hastasıdır. Tutuklanmadan bir süre önce de verem tedavisi görmüştür. Böbrek ve kalp (ritim bozukluğu) hastalıkları ve diş rahatsızlıkları var.
1355 RIDVAN YUSUFOĞLU Rize /Kalkandere L Tipi Kapalı Hapishanesi Bağırsaklarında ciddi problemler var. Kolon kanseri şüphesi var.
1356 RIZA KAPAZAN İzmir-Aliağa/Şakran 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Geçirdiği trafik kazasından dolayı sol gözünden yaralanmış. İçeride de tedavi için sevk ettirilmediğinden gözünü kaybetmek üzere.
1357 RIZGAR TURHAN Erzurum E Tipi Kapalı Hapishanesi Bel fıtığı hastası ve göz sorunu var.
1358 ROGER TİREJ ÖZALP Tekirdağ 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Reyno fenomeni sendromu var. Alerjik-rinit ve faranjit hastası.
1359 ROJBİN KIRDAR Van M Tipi Kapalı Hapishanesi İleri düzeyde psikolojik sorunlar var. Kendine zarar verecek düzeyde.
1360 RUŞEN TUTKU Van Yüksek Güvenlikli Kapalı Hapishanesi Şeker hastası, gözle ilgili ciddi sağlık problemleri var.
1361 RÜSTEM YILMAZ Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Duyma ve konuşma engelli. (%60 raporu var)
1362 SAADETTİN ŞİMŞEK Uşak E Tipi Kapalı Hapishanesi 11 yıldır tip 1 diyabet ve astım hastası.
1363 SABAHATTİN AYDEMİR Eskişehir H Tipi Kapalı Hapishanesi (Kurumda yok bilgisi var.) Akciğer ve kalın bağırsak ameliyatı olmuş, dalağı alınmış, tansiyon ve mide hastası.
1364 SABIR ALABALIK İzmir-Aliağa/Şakran 4 Nolu T Tipi Hapishanesi Kronik baş ağrısı ve migren var.
1365 SABİT KAYA Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Mide ameliyatı olmuş. Prostat, hipertansiyon ve göz hastalıkları var.
1366 SABİTE EKİNCİ Ankara Sincan Kadın Kapalı Hapishanesi Hepatit B taşıyıcısı, buna bağlı olarak karaciğerde yağlanma var. Ayrıca eklem romatizması var
1367 SADIK SABANCILAR Kırıkkale F Tipi Kapalı Hapishanesi Akciğerde nodül var, ciddi solunum yetmezliği var.
1368 SADRETTİN SARIKAYA Silivri Kalaı Hapishanesi Tek böbreği var.
1369 SAİT TAYFUR Erzurum H Tipi Kapalı Hapishanesi  (1960 doğumlu. Bel fıtığı ameliyatı olmuş, felç olma riski devam ediyor. Mide, bağırsak, guatr, el-ayakta uyuşma nefes ve alerjik rahatsızlıkları var.
1370 SAİT TİRYAKİ Erzurum H Tipi Kapalı Hapishanesi Hemoroit ameliyatı oldu.
1371 SALİH KUTLU Şırnak T Tipi Kapalı Hapishanesi Nörolojik rahatsızlıkları var.
1372 SALİH TEMEL Siirt E Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası.
1373 SALİH YILMAZ Adıyaman E Tipi Kapalı Hapishanesi Zihinsel engelli.
1374 SAMİ ÖZTÜRK İzmir-Buca/Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Karaciğer yağlanması var.
1375 SAYMA BAYAR Kocaeli/Gebze Kadın Kapalı Hapishanesi Astım hastası, hastanede muayene edilmedi.
1376 SEBAHATTİN AKBAŞ Şanlıurfa T Tipi Kapalı Hapishanesi %45 engelli
1377 SEBAHATTİN KILINÇ Erzurum H Tipi Kapalı Hapishanesi Boyun fıtığı var.
1378 SEDAT ATSIZ Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Apandisit, anjiyo ve kalın bağırsak ameliyatları geçirmiş.
1379 SEDAT AVCI Kayseri/Bünyan 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp rahatsızlığı mevcut.
1380 SEDAT GÜNDÜZ Kayseri/Bünyan 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp rahatsızlığı ve ayaklarında menisküs yırtığı var. Ayakta durmakta zorluk çekiyor
1381 SEDAT KARADAĞ İzmir-Aliağa/Şakran 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Sürekli baş ağrısı, baş dönmesi, bayılma var. Sol gözü görmüyor. İhtiyaçlarını karşılayamıyor.
1382 SELAHATTİN BAYRAM Gaziantep L Tipi Kapalı Hapishanesi İşkenceden dolayı yarı felçli ve kemik erimesi sorunu var.
1383 SELAHATTİN GENÇ Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Akciğerde rahatsızlık var. Ayrıca bel ve boyun fıtığı rahatsızlığı mevcut.
1384 SELAHATTİN KIZILÇINAR Manisa/Akhisar T Tipi Kapalı Hapishanesi Astım, Variskoler, Kalp
1385 SELAHATTİN METE İzmir/Ödemiş T Tipi Kapalı Hapishanesi Şeker, Baş Dönmesi, Bel Fıtığı, Hemoroit
1386 SELAHATTİN ÖKMEN Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi Bel ve boyun fıtığı var.
1387 SELÇUK CAN AVCI Trabzon Beşikdüzü T Tipi Kapalı Hapishanesi Psikolojik rahatsızlıkları var.
1388 SELÇUK KOZAĞAÇLI Ist./Silivri 9 Nolu kapalı hapishanesi Kanamalı Hemoroid.
1389 SELÇUK ÖZDEMİR Elazığ T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp ameliyatı olmuş, stent takılı. Ayrıca astım hastası.
1390 SELMA ÜSTÜNDAĞ İstanbul/Bakırköy Kapalı Hapishanesi Akdeniz Anemisi
1391 SELMAN AYDIN Balıkesir/Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Bağırsak, göz sorunu, prostat va baş ağrısı rahatsızlıkları var.
1392 SELMAN USAL Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Varis, mutlaka ameliyat olması gerekiyor.
1393 SELVER İSPİR Sincan Kadın Kapalı Hapishanesi Kalp Hastası
1394 SELVER YILDIRIM Kahramanmaraş/Elbistan E Tipi Kapalı Hapishanesi Tek gözünü kaybetmiş.
1395 SERCAN BİNGÖL Hangi cezaevi Mide rahatsızlığı(kronik), bağırsak tembelliği
1396 SERCAN GÜMÜŞ İzmir-Buca/Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Sağ omuzda sinir yaralanması var.
1397 SERCAN ZORBA Bolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Psikolojik sorunları var.
1398 SERDAR BATUR Balıkesir/Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Romatizma ve kalp romatizması hastası.
1399 SERDAR MECİT Elazığ 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Omurilik felci var, sonda takılı ve yatalak durumdadır.
1400 SERDAR TAŞKIN Balıkesir/Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Bel Fıtığı var. Açlık grevi sonrası midede, kaslarında ve görmede hasar kalmış
1401 SERDAR TERZİ Manisa/Salihli T Tipi Kapalı Hapishanesi Kasıklarda kist var, 2 kez ameliyat olmuş.
1402 SERHAT ARSU Gümüşhane E Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik reflü hastası.
1403 SERHAT GÜLLÜ Tokat T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp, şeker hastasıdır. Cilt kanseri olma ihtimali yüksek.
1404 SERHAT ÖZER Mardin E Tipi Hapishanesi Kemik erimesi var.
1405 SERPİL BAŞDAŞ İzmir/Şakran Kadın Kapalı Hapishanesi  Panik atak hastalığı bulunmakta olup sürekli ilaç kullanmaktadır.
1406 SERPİL CABADAN Ist./Bakırköy Kapalı Kadın Hapishanesi Ölüm orucuna bağlı kafa ve kulaklarda sürekli çınlama ve kas ağrıları mevcut.
1407 SEVAL ÇADIRCI Ankara Sincan Kadın Kapalı Hapishanesi İleri derecede alerjik astım, kemik erimesi ve kalp rahatsızlığı var.
1408 SEVDA ALDAĞ Van M Tipi Kapalu Hapishanesi Psikolojik sorunları var.
1409 SEVDA DELİ Mardin/Midyat M Tipi Kapalı Hapishanesi Yaralı olarak tutuklanmış, tedavi edilmiyor.
1410 SEYFETTİN BAHAR Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik Hepatit-B hastasıdır. Gastrit, reflü, boyun ve bel fıtığı ve varis hastalıkları var.
1411 SEYİTHAN AKDENİZ Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Bradikardi (kalp atışının normalin altında olması), hipertansiyon, bronşit, reyno, vertigo hastalıkları var. Ayrıca baş dönmesi ve görme bozukluğu rahatsızlıkları da mevcut.
1412 SEYİTHAN AKYÜZ İzmir-Aliağa/Şakran 4 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Mide ülseri, hemoroid rahatsızlıkları var.
1413 SEYİTHAN KUTLU İzmir/Ödemiş T Tipi Kapalı Hapishanesi Karaciğer Yetmezliği, Tansiyon, Sinüzit, Hemoroit, Kan Yetmezliği
1414 SEZGİN AKKAYA İstanbul/Metris R Tipi Hapishanesi Epilepsi hastası ve kolundan ameliyat olmuş.
1415 SIDDIK AYDIN Tokat T Tipi Kapalı Hapishanesi Hastalıkları nedeniyle, 3 yıl önce Adli Tıp Kuruluna sevk edilmiştir. Kronik hipertansiyon, astım ve akciğerde ronküsler oluştuğu yönünde tespitler yapılmıştır. Şu anda hipertansiyon ve mide ilaçları kullanıyor. Ayrıca vücudunda yoğun ve sık sık ağrılar, yanmalar oluşuyor. Bu şikayetleri için revir ve dış hastaneye gitmiş ancak herhangi bir tespit yapılamamıştır.  Göğsünde sıkışma, yanma ve kalbinin sık aralıklarla hızlı attığını hissediyor, ancak herhangi bir teşhis konulmuş değil.
1416 SIDDIK BATUR Rize/Kalkandere T Tipi Kapalı Hapishanesi Mide ülseri, gastrit, reflü hastası. Bağırsaklarından ameliyat olmuş.
1417 SIRAÇ DEVİREN Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Karaciğer yetmezliği var.
1418 SIRAÇ DİNÇ Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik bronşit, astım hastasıdır.
1419 SITKI BEKTAŞ Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kan kanserine dönüşme olasılığı yüksek olan bir kan hastalığı var. Tedavisi yapılmıyor.
1420 SİNAN DAYAN Van Yüksek Güvenlikli Kapalı Hapishanesi Astım hastası, 3 yıl önce tutuklandığında burnu kılrılmış. Hastalığının KOAH ihtimali var. Solunum cihazı kullanıyor.
1421 SİNAN GÜL Manisa/Akhisar T Tipi Kapalı Hapishanesi Omutrilik Kanal Darlığı, Bel Fıtığı, Reflü, Gastrit, Migren Hastalıkları var
1422 SİPAN KARABULUT Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı hapishanesi Açlık grevi sonrasında, kollarda uyuşma, güçsüzlük, ayakta uyuşma günlük yaşamı etkiler düzeyde.
1423 SİNANKARER Van Yüksek Güvenlikli Kapalı Hapishanesi Astım Hastası, burnunda kırık var, nefes almakda zorlanıyor. Nebülizatör cihazı kullanmak durumunda.
1424 SONER KARTOP Samsun T Tipi Kapalı Hapishanesi Akciğer hastası; öksürük, halsizlik, nefes darlığı var ve ağzından kan geliyor. Tutukluyken Vertigo hastalığı başlamış, başdönmesi ve kusma yaşıyor. Kulağında %5 işitme kaybı var.
1425 SONGÜL ADIM Elazığ Kadın Hapishanesi Panik atak rahatsızlığı mevcut.
1426 SONGÜL ARPA Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi 60 yaş üstü; düşük tansiyon, zona, anemi ile vertigo rahatsızlıkları bulunmaktadır.
1427 SUAT DEMİRCAN Siirt E Tipi Kapalı Hapishanesi Trafik kazasında böbreğinin tekini kaybetmiş. Diğer böbreği de %40 çalışıyor.
1428 SUAT KÖPRÜCÜ Bayburt M Tipi Kapalı Hapishanesi 18.12.18 tarihinde omurilikte enfeksiyon sonucu, erimeden ötürü ameliyat olmuştur.
1429 SULTANE ATABAY Mersin/Tarsus Kadın Kapalı Hapishanesi Kanda iltihaplanma ve sedef hastalığı var.
1430 SÜLEYMAN ALEV Denizli D Tipi Kapalı Hapishanesi 02.02.2015 tarihinde böbrek nakli olmuş. 11.06.2016 tarihinde tutuklanmış. 1 yıl 15 gün cezası var. ATK cezaevinde kalabilir raporu vermiş.
1431 SÜLEYMAN ALTUN Manisa/Akhisar T Tipi Kapalı Hapishanesi Sarı Nokta Göz Hastalığı var
1432 SÜLEYMAN ASLAN İzmir/Şakran 4 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Behçet hastası. Kan donması ve pıhtılaşması var.
1433 SÜLEYMAN ATALAY Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Epilepsi
1434 SÜLEYMAN DOĞAN İzmir-Aliağa/Şakran 4 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Romatizma, düşük tansiyon, unutkanlık, bel fıtığı, bağırsak tembelliği, kan şekerinde dengesizlik var
1435 SÜLEYMAN KÖKSAL YERDUT Diyarbakır E Tipi Kapalı Hapishanesi İşitme sorunu var ve cihaz kullanıyor.
1436 SÜPHAN DELEN Balıkesir/Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Reflü ve mide rahatsızlıkları var.
1437 ŞABAN KAYAALP Antalya L Tipi Kapalı Hapishanesi 2018 yılında safra kesesinden ameliyat olmuş. Fıtık rahatsızlığı var.
1438 ŞADİYE YANIK Şırnak T Tipi Kapalı Hapishanesi (Kadın Bölümü) 47 yaşında, şeker ve ülser hastası
1439 ŞAHİN KOTAN Ağrı/Patnos L Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp Hastası. Tek gözü görmüyor.
1440 ŞAHİN TUNCAY Kırıkkale F Tipi Kapalı Hapishanesi Astım ve bronşit hastası.
1441 ŞAKİR AKURT Manisa/Akhisar T Tipi Kapalı Hapishanesi Bel ve Boyun Fıtığı, Kronik Faranjit, Boğazda Kist, Reflü var.
1442 ŞAKİR TUTUŞ Samsun/Bafra T Tipi Kapalı Hapishanesi 2004 yılından beri hipertansiyon hastası. Kronik pönomi, astım ve prostat hastalıkları da var.
1443 ŞEHMUZ UĞURLU Siirt E Tipi Kapalı Hapishanesi Psikolojik rahatsızlıkları var.
1444 ŞEMSEDDİN TEKİN Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik prostat hastası.
1445 ŞEMSETTİN ÇETİNER Edirne F Tipi Kapalı Hapishanesi Mide rahatsızlığı var. Aağ elini kullanamıyor. Psikolojik sorunları var.
1446 ŞEMSETTİN KALKAN İstanbul/Metris R Tipi Hapishanesi 1951 doğumlu. Kronik koah hastası, solunum cihazı kullanıyor.
1447 ŞEMSETTİN KAYA Mersin/Tarsus 2 Nolu T Tipi Kapalı hapishanesi Kalp hastası.
1448 ŞERAFETTİN ÖZALP Van T Tipi Kapalı Hapishanesi Mide rahatsızlığı var, helikobakter pilori mevcut.
1449 ŞEVKAT TOPKAYA İzmir-Buca/Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Göz ve mide rahatsızlığı var.
1450 ŞEVKET KAHRAMAN İstanbul/Silivri 5 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi Hipertansiyon hastası ve vücutta iltahaplanma var.
1451 ŞEYH DAVUT BAŞGAN Edirne F Tipi Kapalı Hapishanesi Psikolojik sorunları var.
1452 ŞEYHMUS CAN Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Açlık grevinden kaynaklı rahatsızlıkları var. Mide bağırsak sorunu var (yara gibi acı hissediyor). Unutkanlık hala devam ediyor. Diş ağrıları başlamış.
1453 ŞEYHMUZ BİLGİÇ Kırıkkale/Hacılar F Tipi Kapalı Hapishanesi İş kazası nedeniyle %50 engelli, ihtiyaçlarını karşılayamıyor.
1454 ŞİRİN ÇOBAN Mersin/Tarsus Kadın Kapalı Hapishanesi Çenesindeki kronik rahatsızlık nedeniyle beslenemiyor
1455 ŞİRİN PAKSOY İzmir-Aliağa/Şakran Kadın Kapalı Hapishanesi Guatr hastası.
1456 ŞİRVAN AKPOLAT Balıkesir/Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Mide ve bel ağrısı var.
1457 ŞİVEKAR ATAŞ İstanbul/Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi Kalp ve yüksek tansiyon hastası
1458 ŞİYAR AYDEMİR İzmir/Ödemiş T Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit B, Kasık Fıtığı, Düz Taban, Migren, Böbrekte Taş Sırtta Fonksiyon Bozukluğu, Kollarda Sakatlık
1459 ŞİYAR KEKLİK Muş E Tipi Kapalı Hapishanesi Hipertansiyon, kronik pönomi, astım ve prostatı var.
1460 ŞİYAR TİMURTAŞ Urfa/Siverek T Tipi Kapalı Hapishanesi Kemik erimesi var.
1461 ŞÖHRET ARTTIRAN Mersin/Tarsus Kadın Kapalı Hapishanesi 70 yaşında sağlık problemleri var “Huzursuz bacaksendromu, tansiyon” hastası.
1462 ŞÜKRAN AYDIN İstanbul/Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi Bağırsak hastalıkları var.
1463 ŞÜKRAN ÖZER Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi Başına aldığı darbeler sonucu baş ağrısı var.
1464 ŞÜKRÜ GÖKTÜRK Diyarbakır 1 Nolu T Tipi Hapishanesi Prostat, reflü, hipertansiyon, baygınlık yaşamaktagır. Yüksek tansiyon nedeni ile sağ gözü görmemektedir.
1465 TAHA BURAKMAN Kocaeli/Kandıra 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Epilepsiye hastası ve bundan kaynaklı psikolojik ve fizyolojik etkiler görülmekte. Özellikle gözlerinde sorun var.
1466 TAHİR BATAK Van F Tipi Kapalı Hapishanesi Migren ve bel fıtığı var.
1467 TAHİR CENGİZ Balıkesir/Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Böbrek yetmezliği hastalığı mevcut. Böbreklerinden birinde hasar var.
1468 TAHİR UMAYİMİLAN Muş E Tipi Kapalı Hapishanesi Mide ülseri ve kalpte ritim bozukluğu var.
1469 TAHİR YAĞIZ İzmir-Buca/Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Astım hastası.
1470 TAHSIN AYAZ Ağrı/Patnos L Tipi Kapalı Hapishanesi Psikolojik sorunları var.
1471 TAHSİN MANAV Kırşehir E Tipi Kapalı Hapishanesi Omurgası iki yerinden kırık, felç olma riski var.
1472 TALAT ŞANLI Van Yüksek Güvenlikli Kapalı Hapishanesi Wernicke Korsakoff
1473 TALİP YAKIŞIR İzmir/Menemen T Tipi Kapalı Hapishanesi Akciğerde kurşun yarası
1474 TAMER KAYMAZ Tekirdağ 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Şeker, tansiyon hastası. Safrakesesi alınmış.
1475 TANER TATAROĞULLARI Van T Tipi Kapalı Hapishanesi Yaralı olarak cezaevinde olduğunu, ancak tedavisinin yapılmadığını beyan etmiştir.
1476 TAYFUR BULUT Ağrı M Tipi Kapalı Hapishanesi Sara hastasıdır. Sürekli nöbet geçirmektedir.
1477 TAYFUR TUNÇ Balıkesir/Kepsut L Tipi Kapalı Hapishanesi Troid hastasıdır. Mide ağrıları var. Vakur damar rahatsızlığı, çapraz bağların kopması sonucu yürüme sorunu var. Bağırsaklarında gaz sıkışması var.
1478 TENZİLE ACAR İstanbul/Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi Hepatit-B Hastası
1479 TEVFİK KALKAN Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik karaciğer hastalığı, riski yüksek. Hepatit-B Hastasıdır. Vücudu kilitleniyor güneş görmediği ve toprağa basmadığı için. Bacağında leke çıkmış. Kolundan fizik tedavi almıştır. Yakın ve özenli takip gerekmekte.
1480 TEYFİK YAŞLI Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Memör (Vertigonun aşamalarından) hastalığı var. Bel ve boyun fıtığı, sinüzit hastalıkları var.
1481 TEYMUR ENES İzmir-Aliağa/Şakran 4 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Hipertansiyon hastası.
1482 TİMUR AĞCA Sincan Hapishanesi  Çölyak kronik hastası ve bünyesi çok zayıf sürekli grip oluyor, şu anda hapishanede yerde uyuduğu için hasta olmuştur.
1483 TOGAY AKDEMİR İstanbul/Silivri 9 No’lu Kapalı  Hapishanesi Vitiligo ve hashimoto tiroiditi hastasıdır.
1484 TUBANUR ÇİÇEK Manisa E Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik Hipertansiyon hastası ve iltihaplı eklem romatizması hastası
1485 TUNCAY GELENER Tekirdağ 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik obstruktif akciğer hastalığı var. Sık sık acile kaldırılıyor.
1486 TUNCAY ÖRNEK İstanbul/Silivri 7 Nolu Kapalı Hapishanesi Hipoparatiroidi hastasıdır.
1487 TURAN GÜNANA Kocaeli/Kandıra 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Bel fıtığı ve solunum yolları rahatsızlığı var.
1488 TURGUT KOYUNCU İzmir/Ödemiş T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp Hastası. İki defa kalp krizi geçirmiş, kalp damarlarından ameliyat olmuş ve böbreklerinden taş alınmış.
1489 TURHAN ÖZDEMİR  Erzincan T Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik Şeker hastalığı bulunmaktadır. Bu rahatsızlık gözleri de etkilemiş. Aynı zamanda anemi hastalığı bulunmaktadır
1490 TÜRKAN ÖZEN İzmir-Aliağa/Şakran Kadın Kapalı Hapishanesi Akciğer hastası.
1491 UFUK AYDIN İzmir-Buca/Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Damar genişlemesi var.
1492 UĞUR ÖZENÇ ÖZYÜREK İst./Silivri Kapalı Hapishanesi Astım hastası, sinüziti var.
1493 UĞUR TEKTAŞ Balıkesir/Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Trafik kazası nedeniyle beyin travması geçirmiş. Bu nedenle uyuşma var.
1494 ULAŞ GÜNAÇAN İstanbul/Silivri 2 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi Mide, bağırsak sorunlarının yanısıra sinüziti var.
1495 UMUT BEYAZ Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Bir gözü görmüyor, tedavi olamadığı için diğer gözünü de kaybetmekle karşı karşıya durumda. 4-5 yıldır ağzında hiç dişi olmadığı halde tedavisi yapılmıyor. Akciğerde sorun var. Hemorid rahatsızlığı var.
1496 UMUT HATAY GÖLGE Maraş/Türkoğlu 2 Nolu L Tipi Hapishanesi Tansiyon, kalp (ritm bozukluğu), dizinde acil ameliyat gerektiren çapraz bağ kopması hastalıkları bulunmaktadır.
1497 UMUT SAVAŞ KOÇYIĞIT Rize/Kalkandere L Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik mide rahatsızlıkları var. Bağırsaklarda sorun var. Görme kaybı yaşıyor.
1498 ÜMİT AĞIRBAŞ Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Boğazından (enfeksiyon nedeniyle) ameliyat olmuş. Ayrıca migren şikayeti var.
1499 ÜMİT ONURSAL ÖZAT Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit B Hastası.
1500 V.TEKİN TANGAÇ Ağrı M Tipi Kapalı Hapishanesi 2 gözü de sorunlu, sağ gözünde %60 görme kaybı var.
1501 VAHİT ÇİFTÇİ Denizli Kocabaş Hapishanesi Klostrofobi hastası. Kapalı alanlarda duramıyor. Bacakları vücudunu taşıyamıyor. Tek böbrekli ve bağırsak problemleri yaşıyor.
1502 VAKIF ARSLAN Gaziantep H Tipi Kapalı Hapishanesi Böbrek hastası.
1503 VEDAT BİNGÖL Balıkesir/Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kasık fıtığı ve anemi hastası.
1504 VEDAT CİRASUN Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı hapishanesi Gözde damar tıkanıklığı var, damar kuruması nedeniyle sağ göz görmüyor. Sol göze sirayet etme ihtimali var. Yumurtalarda şişme, iltihap tutması var. Gastrit, kalp çarpıntısı sorunu var.
1505 VEDAT ÖZDEMİR Gaziantep H Tipi Kapalı Hapishanesi Yumurtalıklarında kist var. Ameliyat ile yumurtalıkları alınmış.
1506 VEDAT TAŞ Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Mide ve bağırsak hastalıkları var.
1507 VELİ YAVUZKILIÇ İzmir-Buca/Kırıklar 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Prostat ve varikosel hastası. Varikosel için ameliyat olması önerilmiş. Kronik Hepatit-B hastası.
1508 VEYSEL EKİN Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi Çölyak hastası
1509 VEYSEL ŞAHİN Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Sedef Hastası.
1510 VEYSEL YÜREK Balıkesir/Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Bağırsak sorunu var.
1511 VEYSİ AKBAŞ Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası. Aşırı kalp çarpıntısı nedeniyle baygınlık geçiriyor.
1512 VEYSİ AKGÖNÜL Erzurum Kapalı Hapishanesi Hepatit-B hastası. Ayrıca böbrek, prostat, gastrit, boyun fıtığı, bağırsakta yara, migren, sedef, şeker, hemoroit, varis, şeker, damar hastalıkları var.
1513 VEYSİ KAYA İzmir-Aliağa/Şakran 4 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Transit ve kan dolaşımı dengesizliği var.
1514 VEYSİ TİMUR Ağrı M Tipi Kapalı Hapishanesi Ansiyete bozukluğu var. Raporu mevcut.
1515 VURAL KARAKUZU Samsun Vezirköprü Kapalı Hapishanesi Hükümlü Tip 1 diyabet hastası olup insülin kullanmaktadır.
1516 YAHYA ÇIRAK İstanbul Silivri 6 No’lu Hapishanesi Ağır sedef hastası
1517 YAKUP ÇAKAN Muş E Tipi Kapalı Hapishanesi Karaciğerinde büyüme ve bel fıtığı var.
1518 YAKUP DOĞAN Afyonkarahisar E Tipi Kapalı Hapishanesi İrritabl bağırsak sendromu.
1519 YAKUP GÜNEŞ İzmir-Aliağa/Şakran 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Akciğer sönmesi var. Ayrıca reflü hastası.  Daha önce akciğer kanser tehlikesi geçirmiştir. Sık sık enfeksiyon geçirmektedir.
1520 YASİN GÜNGÖR Elazığ 2 Nolu Yüksek Güvenlikli Kapalı Hapishanesi Çölyak hastası.
1521 YASİN ÖZTAŞ İzmir/Şakran 4 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Bel fıtığı var.
1522 YAŞAR AKPINAR Çorum L Tipi Kapalı Hapishanesi 51 yaşında. 2017 yılından bu yana tutuklu. Kronik tansiyon, şeker ve kolesterol rahatsızlıkları var.
1523 YAŞAR DÜZSÖZ Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Şeker hastalığı ve tansiyonu var. Uzun zamandır ilaç tedavisi görüyor.
1524 YAŞAR KIRMIZI Elazığ 1 Nolu Yüksek Güvenlikli Kapalı Hapishanesi Behçet hastası. Hemoroid var.
1525 YAVUZ SOYDAMAL Balıkesir/Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası.
1526 YELİZ KURTOK İzmir/Şakran Kadın Kapalı Hapishanesi Tutuklandıktan sonra safra veya mide, daha tam olarak teshiş edilemedi, rahatsızlığından dolayı kurum yemeklerini yiyemiyor.
1527 YELİZ TÜRKMEN Kocaeli/Kandıra 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Böbrek hastası
1528 YILMAZ KAHRİMAN Manisa/Akhisar T Tipi Kapalı Hapishanesi Bağırsak rahatsızlığı, bronşit, mide rahatsızlığı, bademcik enfeksiyonu, bacaklarında kemik rahatsızlığı var.
1529 YILMAZ RÜZGAR Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Şeker ve kolesterol hastalıkları var.
1530 YILMAZ YÜREK Manisa/Akhisar T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp, düşük şeker, göz rahatsızlıkları var
1531 YUNUS OLGAN Kırklareli E Tipi Kapalı Hapishanesi 2 yıl kadar once bel fıtığı ameliyati olmustu.2017 Eylül’de tutuklanmış. Doktor tarafından şartlı tahliye ile ameliyat yapılması uygundur denilerek rapor verilmiş ancak bir gelişme olmamıştır. Ameliyat felçli kalma riski olan bir ameliyat olmasından kaynaklı dışarıda olması gerekiyor.
1532 YUNUS PAÇİN İstanbul/Silivri 6 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Yumurtalıklardan ameliyat olduktan sonra enfeksiyon kaptığı için hala iyileşememiş.
1533 YUSUF AKBABA Denizli T Tipi Kapalı Hapishanesi Diyabet, hipertansiyon, diyabetik norotip, diyabetik retinopati gibi rahatsızlıkları var.
1534 YUSUF AYDIN İzmir-Aliağa/Şakran 4 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Reflü, midede 4 tane kronik yara, gastrit, prostat, damar daralması, menisküs yırtılması ve migren rahatsızlıkları var.
1535 YUSUF BİRKAN Afyon 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Doğuştan tek böbrekli. Aşırı itihaplı sivilce ve kaşıntısı var.
1536 YUSUF BOR Van D Tipi Kapalı Hapishanesi Yüksek tansiyon hastasıdır. Bir gözünü kaybetmiş, diğerinde görme kaybı var.
1537 YUSUF DEMİR Balıkesir/Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit-B hastası.
1538 YUSUF ERASLAN Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Astım hastası
1539 YUSUF GÜNDÜZ İstanbul/Silivri 3 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi Akdeniz Ateşi (FMF) Hastasıdır. Tutuklu kaldığı sürede ataklar geçirmiştir.
1540 YUSUF KALKAN İzmir-Buca/Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Psikolojik rahatsızlıklarının bulunduğunu, kendisine zarar verdiğini, vücudunda kesilmedik yeri kalmadığını, sol kolunun sakatlandığını beyan etmiştir.
1541 YUSUF KEKLİK Balıkesir/Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Astım hastası. Kronik mide ülseri var.
1542 YUSUF KENAN DİNÇER Van Yüksek Güvenlikli Kapalı Hapishanesi Wernicke Korsakoff sendromu
1543 YUSUF ÖZTÜRK Balıkesir/Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalıcı romatizması var.
1544 YUSUF SEVGİN Siirt E Tipi Kapalı Hapishanesi Astım hastası ve migreni var.
1545 YUSUF ŞAHİN Şırnak T Tipi Kapalı Hapishanesi Mide rahatsızlığı var.
1546 YUSUF TEMEL Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp, şeker, tansiyon hastalıkları bulunmaktadır.
1547 YUSUF YAKUT Ağrı M Tipi Kapalı Hapishanesi Kalbinde anjio olmuştur. Sol böbreğinde 6 cm taş var. Raporludur.
1548 YUSUF YAVUZ Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalın bağırsak (kronik kolon hastalığı) ve böbrek iltihabı rahatsızlıkları var.
1549 YUSUF YILMAZ Osmaniye 2 Nolu T Tipi Kapalı apishanesi Omurga bozukluğuna bağlı şikayetleri var.
1550 YÜKSEL AZAK Balıkesir/Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Tiroit rahatsızlığı var. Daha önce ameliyat olmasına rağmen sorunu hala devam ediyor.
1551 YÜKSEL TATAR Balıkesir/Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit B hastasıdır. Ayaklarındaki lifler kopmuş bu nedenle ameliyat olmayı beklemektedir.
1552 YÜKSEL YİĞİTDOĞAN Kocaeli/Kandıra 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp hastası. Zaturre geçirmiş ve hala astımal bronşit hastası.
1553 ZEKİ NAS Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp ve sinüzit hastalıkları var.
1554 ZERRİN YILMAZ Ankara Sincan Kadın Kapalı Hapishanesi Panikatak hastası. Ayrıca haşimato hastalığı da var.
1555 ZEYNEL TAŞ Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit-B Hastası
1556 ZEYNEP AVCI Elazığ Kadın Hapishanesi Diyabet hastası.
1557 ZEYNEP BİNGÖL Ankara Sincan Kadın Kapalı Hapishanesi Tansiyon Hastası.
1558 ZEYNEP ERDEM Bayburt M Tipi Kapalı Hapishanesi Bel fıtığı hastası.
1559 ZEYNEP GENLİOĞLU Bursa/ Yenişehir Kapalı Hapishanesi Doğuştan sağ kolundan brakial plexus paralizisine bağlı atrofi olması sebebiyle %54 engelli raporu var.
1560 ZEYNEP GÜNER Tarsus T Tipi Kadın Kapalı Hapishanesi 2014 yılında memesinden kitle alınması nedeniyle zaman zaman şişme ve apse oluştuğunu ve pansuman yapılması gerektiğini ancak kurumda doktor olmadığı gerekçesiyle pansuman malzemelerin hijyenik olmayan bir şekilde kendisine verildiği beyan etmiştir.
1561 ZEYNEP YILDIRIM Kocaeli/Gebze Kadın Kapalı Hapishanesi 60 yaşında, tansiyon hastası (1960 doğm)
1562 ZİNAR DOĞAN Balıkesir/Bandırma 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Açlık grevi nedeniyle hala mide ağrısı ve baş dönmesi, kulakta basınç-zonklama yaşıyormuş.
1563 ZİYA ATAMAN Van Yüksek Güvenlikli Kapalı Hapishanesi Bağırsaklarında ciddi sorun var.
1564 ZÜLFÜ BİNBİR Rize/ Kalkandere L Tipi Hapishanesi Bağırsak iltihabı vardır. Bu iltihap bağırsak baloncuğuna dönüşmüştür.