TurkeyPurge’ün twitter hesabı, Türk mahkemeleri tarafından, 6 ay içinde üçüncü kez, bildirimde bulunmaksızın erişime engellendi.

Twitter tarafından Turkey Purge’ün resmi elektronik posta adresine 27 Mart’ta gönderilen bildirime göre, Ankara Gölbaşı Ağır Ceza Mahkemesi, 5651 sayılı Kanun’a dayanarak, teknik analiz ve yasal değerlendirmeler yapıldıktan sonra 22 Mart tarihli ve 34403158-421.99-E17987 nolu kararı ile @TurkeyPurge’e erişimi engelledi.

Baskıcı bir rejim altında yaşayan Türk halkının sesi olmaya çalışan bir grup genç gazeteci tarafından hazırlanan Turkey Purge, gerçek olmayan hiçbir haber vermemektedir.

Web sitesi daha önce 6 Ağustos 2016 ve 13 Ocak 2017 tarihlerinde Ankara’da farklı mahkemeler tarafından iki kez yasaklandı.

Bununla birlikte, Türkiye Hükümeti’nin tek kurbanı TurkeyPurge değil. Aynı mahkeme çoğu; geçen Temmuz yaşanan başarısız darbe girişimi sonrasında hükümet tasfiyeleri, hapishaneler ve gözaltı merkezlerinde gerçekleşen işkence vakalarını haber yapan 80’den fazla twitter hesabına erişimi yasakladı.